Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Baslarim boyle ulkenin.....

Motovento
    REKLAM ALANI
    saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Sozde bugun arkadaslarla tura cikacakdik... Hava durumu:
    http://weerstation.sthubert.nu/

Daha gecen hafta guzelim Turkiye'de Ankara'da, Mugla'da, Dalaman'da, Fethiye'de, Ortaca'da, Dalyan'da geziyordum. Ah keske motorum yanimda olsaydi diyordum, tam motorla gezilecek yerler.

Simdi bu gavur ulkesine dondum, geldim gelleli yagmur yagiyor.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bende bir dönem almanyaya tatile gitmiştim 2 3 ay kadar 1gün güneş olmaz mı ya....o zaman ne küfürler ettim bir bilseniz..off offf neler neler..
    gün yüzü görmemiş küfürler yağdırdım memlekete geldim walla yine o günler aklıma geldi sinirlerim bozuldu bak...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar coğrafi konumları dolayısıyla gayet normal bişey bu.Sonuçta orda olmanın bazı avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabilir.
    Alıntı saykoshey adlı üyeden alıntı
    Daha gecen hafta guzelim Turkiye'de Ankara'da, Mugla'da, Dalaman'da, Fethiye'de, Ortaca'da, Dalyan'da geziyordum. Ah keske motorum yanimda olsaydi diyordum, tam motorla gezilecek yerler.
    Mesela Ankara'da, Mugla'da, Dalaman'da, Fethiye'de, Ortaca'da, Dalyan'da yaşayan bi çok kişi olmasına karşın onlarda istediği gibi motor alamıyo,yani olay havanın iyi olmasıyla bitmiyor...Biz de burda çok mutlu değiliz,senin gene 2 seçeneğin var bi şekilde ama zor ama kolay bizim tek seçeneğimiz var,güneşten başka hiç bişeyi olmayan bi ülkede yaşamak gibi...(teknoloji ve gelişmişlik seviyesinden bahsediyorum,kültür değerlerinden değil...) Yani kendini çok da şanssız hissetme burda güneş var ama çoğu kişinin çok istemesine rağmen motoru yok.Elindekilerin kıymetini bilmeli insan hem senin hem bizim için bu böyle biri varsa genellikle diğeri olmuyor...

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    canım memleketim ya.. havasıyla bile bir başka..
    CBR 600F Honda,

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Avrupada insanlar beyazlamis durumda gunesizlikten ve igrenc bir goruntu.Deri hastaliklari cok goruluyor orda malesef. Ulkemizde hem oksijen hem UV yani gunes isigi bolca miktarda ve buda bizim buyuk bir hediyemizdir.Benim gibi Antalyanin siki motorculari icin ise 12 ay motora binme zevki demektir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    en iyisi yazları al motorunu gel buraya

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Nasip........................
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

ozgur_zrolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250 elegance

:)

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Avrupada insanlar beyazlamis durumda gunesizlikten ve igrenc bir goruntu.Deri hastaliklari cok goruluyor orda malesef. Ulkemizde hem oksijen hem UV yani gunes isigi bolca miktarda ve buda bizim buyuk bir hediyemizdir.Benim gibi Antalyanin siki motorculari icin ise 12 ay motora binme zevki demektir.
    heh he değilmi ama dostum.
    MT Motorize07 Antalya Grubu

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim memleket gibisi var mı? Paramız yok ama güneşimiz var.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Antalyanin sıkı motorculari icin ise 12 ay motora binme zevki demektir.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    havasına suyuna tasına toprağına........................
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    havasına suyuna tasına toprağına........................
    hay ağızın arı poku yesin forumu okurken benimde aklım o gelmişti zaten nezaman dinlesem tüylerim diken diken olur
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bizim de Hollanda da akrabalar var. Türkiye ye gelince güneşten bıkmıyolar. hollandanın kapalı havası içlerini karartıyormuş.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    ingilizler neden bu kadar soğuk zannediyorsunuz. her zaman söylenir sıcak kanlı insanlar için akdeniz insanı işte diye. gerçekten bi dünya eksiğimiz olmasına rağmen rabbim bize harika bir coğrafya vermiş.yazı da var kışı ilkbaharı da var sonbaharı da
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar coğrafi konumları dolayısıyla gayet normal bişey bu.Sonuçta orda olmanın bazı avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabilir.

Mesela Ankara'da, Mugla'da, Dalaman'da, Fethiye'de, Ortaca'da, Dalyan'da yaşayan bi çok kişi olmasına karşın onlarda istediği gibi motor alamıyo,yani olay havanın iyi olmasıyla bitmiyor...Biz de burda çok mutlu değiliz,senin gene 2 seçeneğin var bi şekilde ama zor ama kolay bizim tek seçeneğimiz var,güneşten başka hiç bişeyi olmayan bi ülkede yaşamak gibi...(teknoloji ve gelişmişlik seviyesinden bahsediyorum,kültür değerlerinden değil...) Yani kendini çok da şanssız hissetme burda güneş var ama çoğu kişinin çok istemesine rağmen motoru yok.Elindekilerin kıymetini bilmeli insan hem senin hem bizim için bu böyle biri varsa genellikle diğeri olmuyor...
    doğru söylersin, biri olsa digeri olmuyoo, abimizde güzel makina var hava koşulları ters, bizde hava varda ne oluyoo, motor alacak para yok, motor var hadi altımızdakiylen idare edelim ama yakıtın litresi kaç ytl şuraa bak.

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    millet boşuna mı ülkemize tatile geliyyoooo
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    bizim de Hollanda da akrabalar var. Türkiye ye gelince güneşten bıkmıyolar. hollandanın kapalı havası içlerini karartıyormuş.
    Abicim sana nedeyim ben? Gecen hafta Dalaman'da ne guzel yanmisdim bir hafta burdayim ve hemen peynir gibi bem beyaz oldum.

Burda kendimi zaten hic iyi hisetmiyorum. Nasil anlatsam Turkiyede birden icim aciliyor. Insani, havasi, suyu, herseyi.

Sizlere sunu soyleyim. Dunyayi gezmis birisi olarak (Ingiltere, Amerika, Afrika, Dubai, Avrupa) Turkiye gibi bir yer yok bu koca dunyada.

"Burasi Turkiye" diye bir soylenti var, yok oyle birsey. Bu gun Turkiyede gorunen problemler ve sorunlar dunyanin her bir yaninda var. Bizim basimiza ne geldiyse zaten gecmisde dunya karsisinda bilincsiz ve dengesiz davrandigimiz icin geldi. Zamaninda oylesine bilincsiz kararlar verdik ve bizi kullandilar. Avrupa, Amerika kimler bunlar? Sadece kendilerini buyuk gosteriyorlar, yoksa ortada hic bir olay yok. Neyse artik o donem arkamizda ve Turkiyenin su an cok parlak bir gelecegi var.

Evet bazi sorunlarimiz var ama dunyada sorunsuz ulke yok. En basit ornek Hollandanin alt yapi sorunu. Su an hollandanin alt yapisi okadar kaliteliki bunu bakimi asiri masrafli. Boyle devam ederse 10 sene icinde vergi yuzunden araba kullanmak imkansiz olacak.

Hollanda, Almanya, Belcika, Fransa bunlar Turkiye yaninda cok kucuk ulke ama nufusuda cok kapali. Adamlar meclisde bir karar veriyor hemen butun ulkeye dagliyor. Bizim ulkemiz cok buyuk be nufusu cok acik, bir karar veriliyor ve bunun uygulamasi asiri zaman ve para gerekiyor. Bu nedenle alt yapisida biraz dusuk kaliteli. Ama ayni sorunlar Amerika'da var.

Siz gene siz olun, Amerika ve Avrupa hevasina kapilmayin. Su an Turkiyede olmaz yok, Turkiyede hersey olur. Her turlu ham madde, maden ve diger urunler Turkiyede bollukla ve kalliteli bulunuyor. Ucuz isci desen var, toprak desen var. Turkiye su an kendisini idare edecek tek ulke, diger ulkelerin hepsi yurt disina bagli.

Bunlarin hepsini birakip biz kendi isimize ve kulturumuze bakalim. Yurt disina bakip orda soyle burda boyle yapiyorlar diye dusunmeyin. Bizim ulkemizin kutu yanlari var evet ama bunun karsisinda cok ve daha cok (baska ulkelerden daha cok) iyi yanlarida var.

Dunyayi gormus birisi olarak sunu soyluyorum, Turkiye gibi hic bir yer yok bu dunyada.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Orada güneş yok, burada da yol yok...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    yok daha neler,shamyl waalla üzdün beni,memleketimizi bu kadar küçültme avrupada da aynı hep güzel seçici yerler sana gösterirler ama işin aslı öyle değil,onlarında bir yeri bağlar gazeli hiç bir ülke 4x4 değil bunu unutmayalım
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı
    Orada güneş yok, burada da yol yok...
    Sanki burda yollar super, bakimli, bir toz parcasi bile bulunmuyor ustune. Yol boyunca servis teknisyenler dikmisler olayi aninda cozuyorlar. Yok abicim be, sen su ustde yazdiklarimi bi oku.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler