Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Grenaj Kaplama

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Selamun aleykum. Ramzey 200 Cross motosikletim var ve grenajları yani plastik aksamlar olması gerektıgı gıbı baya eskımıs aldıgımda. hanı yeşil motor yeşiil boya var fakat vernik cila berbat durumda. bazı yerlerde boya kalkmıs vb.. hanı uzaktan guzel fakat detaylı bakınca ınsan sıkılıyor. boyatmayı dusundum fakat ısıme ve butceme gelmedı. ufacık bır butceyle guzel bır ıs cıkarmayı planlıyorum. arastırdım baktım kaplamalar var renk renk. aklımda cok guzel desenler var ama su ankı butceme cok sıkıntı olur. normal dumduz yesıl-siyah kaplamayı dusunuyorum. camurluk-kafa grenajı-yan kapaklar ve kuyruk olmak uzere su an kaplanmayı cıdden hakeden 6 parca var. bu 6 parcanın hepsi de yeşil. bi de depo ve deponun yanındakı plastik kısım var 2 yanında. bilen bilir zaten ramzey crossu. deponun ıhtıyacı yok cok fazla ama yesıl kaplamalar cok guzel olur da sırıtırsa onu da kaplarım. gelelım esas konuya,

var mı bu kaplama işiyle ilgilenen ? kaça patlar bana bu yuvarlak bı hesapla. hani yeşil kapladıktan sonra, tonu farklı olsa ruhsatta sıkıntı cıkar mı ? kaplamanın omru ne kadar ? ilerde sıkıntı yaratırmı ordan burdan yırtılır sıser mı ? ısıtarak mı yapılır bu kaplama. kaplamayı cıkarmak ıstersem nasıl cıkarırım ? bunların cevaplarını arıyo su an aklım. yardımcı olursanız sevınırım. hesaplama işi için de bi fotograf atayım. hem motoru gorursunuz hem de fiyat cıkarabılecek bırı varsa kafadan hesaplayabılır belkı resımden
    ****bakmayın burda mavi durduguna :D gunes ve cekım acısı degıstırmıs rengı. guneste bıraz acık mavıye dogru bakıyo tabı rengı ama normalde yesıldır soluuuk bir yeşil

Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    İlan numarası: 133426328

Alıyorsun abi 2 metre. kargoyla 25 lira anca tutar. Fön makinesini alıyorsun, grenajları söküp bir güzel kafana göre kaplıyorsun. Kaplarkende 1 paket sigara birde kola alıyorsun.... Ohhhh mis 30 liraya motorunun boyası sıfırlandı
    jacks0n bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlan numarası: 133426328

Alıyorsun abi 2 metre. kargoyla 25 lira anca tutar. Fön makinesini alıyorsun, grenajları söküp bir güzel kafana göre kaplıyorsun. Kaplarkende 1 paket sigara birde kola alıyorsun.... Ohhhh mis 30 liraya motorunun boyası sıfırlandı
    benımkı 26.5 falan eder sıgarasız ama kolalı fön makinesiyle oluyor mu bu ısıtma ısı be cok uzun surmez mı ? dedıgım gıbı ruhsat falan bide?

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Fön makinesi oluyor dediğime göre.... Demekki oluyor. İnternette yüzlerce yazı ve video var nasıl kaplandığına dair. Yeşil folyo alırsın ruhsatta'da bir sorun çıkmaz. Bu kadar basit

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Fön makinesi oluyor dediğime göre.... Demekki oluyor. İnternette yüzlerce yazı ve video var nasıl kaplandığına dair. Yeşil folyo alırsın ruhsatta'da bir sorun çıkmaz. Bu kadar basit
    valla kesin konusuyosun. bakalım alayım o zaman sundan bikaç adet. sagolun tesekkur etttım

Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Bir reklamcıya gidip motosikletin grenajlarını bu tür bir kaplamayla kaplattırmak istediğimi söylemiştim, kendisi : - paran cebinde kalsın çünkü çok dayanıklı olmuyor.Birkaç yağmurda atar demişti.Eğer metal yada cam yüzey olsaydı sorun olmazdı demişti.İsterseniz almadan önce bir reklamcıya danışın. (Bu arada reklamcı 30-40 Tl arası bir fiyat çıkarmıştı .)

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı Buzzard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir reklamcıya gidip motosikletin grenajlarını bu tür bir kaplamayla kaplattırmak istediğimi söylemiştim, kendisi : - paran cebinde kalsın çünkü çok dayanıklı olmuyor.Birkaç yağmurda atar demişti.Eğer metal yada cam yüzey olsaydı sorun olmazdı demişti.İsterseniz almadan önce bir reklamcıya danışın. (Bu arada reklamcı 30-40 Tl arası bir fiyat çıkarmıştı .)
    tamam sagolun yarın ılk işim reklamcıya gıtmek olacak

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Buzzard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorumunuza katılmıyorum. Ben çamurluk gibi bir parçayı kapladım. Toz-yağmur-çamur vs herşeye maruz kalan bir parça... Ne boya atması. Ne solma hiç bir şey olmadı. İyikide kaplamışım diyorum Şu arabaları kapladıkları folyodan bahsediyorum. 5 sene garanti veriyor adamlar düşünün...
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Bu yorumunuza katılmıyorum. Ben çamurluk gibi bir parçayı kapladım. Toz-yağmur-çamur vs herşeye maruz kalan bir parça... Ne boya atması. Ne solma hiç bir şey olmadı. İyikide kaplamışım diyorum Şu arabaları kapladıkları folyodan bahsediyorum. 5 sene garanti veriyor adamlar düşünün...
    Ben olaya kendi yorumumu katmadım zaten.Dikkatlice okursanız eğer reklamcının söylediğini aktardım...

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    3m diye birşey varmış ondan kullanın dıyorlar. nedir ki bu 3m ? reklamcıya bı danısıcam yarın belkı o da ucuzdan verıyodur veya kaplıyodur hıc netten almıcam. eger yoksa onda kargolattırırım verdıgınız lınkten

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Her folyo ile kaplama yapılmaz. Araç kaplamada yuvarlak yerleri dönebilen cast folyo kullanılır.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Normal folyo değil araç kaplama folyosu olması lazım.Kaplama folyolarının yelpazesi çok geniştir.Cam,metal,plastik gibi satıcısı size uygun olanı belirtir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)