Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

LS2 candır...

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu açmamdaki sebep.çoğu arkadaş ls2 nasıldır diye konu açıyor. onlara cevaben açtım. sağdan soldan duyma uydurma değil bizzat kaza yaptım test ettim.keşke test etmeseydim ama olan oldu. ls2,nin hakkını vermek istedim. çoğumuz hiç kaza yapmamamıza rağmen atıp tutuyoruz o kask yarılır falan filan. öyle bişey yok kardeşim bu sharp testleri ece onayı bunlar ...dan teyyare değildir. sharp,dan 4yıldız almış bir kaskın parçalanacağı derecede bir kaza yapatığınızda zaten emin olun kafanızdan aldığınız bir darbeden ölmessiniz. o derecede bir kazada insanın iç organları insanın içinde yer değiştirir resmen.neyse uzatmayayım uzun lafın kısası ben ls2,ye güveniyorum o yıldızların hakkını,belki rüzgar sesinde buğu olayında falan vermiyor ama kaza anında işini iyi yapıyor.

bu kazadan sonra motorumun hali..[IMG][/IMG] [IMG][/IMG]
    buda kaskın hali..[IMG][/IMG] [IMG][/IMG] [IMG][/IMG] nasıl sağlam dimi? plastik vizörü bile çatlamadı!! en azından kawasakiden sağlam çıktı demem oki bu kask gerçekten sağlam. şimdi biri çıkar sen kafanı yere vurmamışınki der. sen öyla san derim bende kaç takla attığımı ben bilirim bitek. neyse gittim gene ls2 kask aldım ama bu sefer 396 modelini aldım fiberglas bir kaskı 300tl,ye aldım. 120 liralık plastik kaskın sağlamlığını gördünüz artık bunun sağlamlığını siz düşünün..buda yeni aldığım kask [IMG][/IMG] [IMG][/IMG] [IMG][/IMG]

bu anlattıklarım pahalı kask almaya gerek yok anlamına gelmiyor yanlış anlaşılmasın ben sadece buda iyi bir kask anlamında paylaştım. parası olan tabiki alabildiğinin en iyisini alsın.
    dip not.. bütün parayı kaska bayılmayın kask nekadar önemliyse mont dizlik eldiven vs. okadar önemlidir.insan sadece kafasından aldığı darbeyle hayatını kaybetmez.! mesela ben bu kazada dizlik takmamıştım keko gibi. dizlerim fena şekilde yaralanmıştı kazayı yapalı 45gün oldu hala dizlerim iyileşmedi.. inşallah faydalı olmuştur kalın sağlıcakla allah kaskınızın mukavemiyetini denetmesin.
    motorcu48, fabrisio, serkanbitez ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Tüm soru işaretlerini sildin. Kaza yaptığın kaskın modeli nedir?

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Öncelikle geçmiş olsun . Aradığım kişi sizsiniz . ff396 düşünüyorum bende , memnun musunuz ? İçim rahatladı , ls2 ye güvenim arttı sayenizde . Ff396 dan memnunmusunuz ? İçine bahsedildiği gibi dayanılmayacak kadr ses alıyormu 80-100 km hızlarda ? Bana max 100 km deki ses performansı önemli .

kaza yaptığım kask ff351. 396,yı deneme fırsatım olmadı malum motor kava 45günde servisten çıkmadı hala. ama ben eskisindende memnundum bundan şikayetleneceğimi sanmıyorum. pompalı falan bisürü ıvır zıvırı var tat vereceğe benziyor.

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/kaza...za-yaptim.html

Kaz yaptığınız link bu . Oradaki yazınızda KASK KIRILDI FAKAT KAFAM KIRILMADI yazmışsınız . Burdada sapasağlam ls2 gösteriyorsunuz . Çelişki var ...
    ero__ bunu beğendi.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Bende yaptığım kazadan resim atayım. Kafam da FF 351 Ls2 vardı. Kaskta ufak deforme oldu sadece ve görevini yeterince yerine getirdi. motorun geldiği hali görün.
    Deforme olan kısmı sol alt çenede;

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Geçmiş olsun.

jacks0n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax250-TM-'20
    Geçmiş olsun :/

o konuyu kazayı ilk yaptığım gün açmıştım kaskın vizörü yerinden çıkmıştı sonradan buldum sağlam şekilde kaza mahalinde.düştüğüm yerin asfaltı bi önceki akşam atılmıştı yerdeki zift olduğu gibi kaska yapışmış ben kaskın kabuğu yüzülmüş sanmıştım ama ziftmiş gazyağıyla silince kaskın bu halde olduğunu gördüm.kask sapasağlam bi iki çiziği var görüldüğü gibi.çelişkilik bir durum yok
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/kaza...za-yaptim.html

Kaz yaptığınız link bu . Oradaki yazınızda KASK KIRILDI FAKAT KAFAM KIRILMADI yazmışsınız . Burdada sapasağlam ls2 gösteriyorsunuz . Çelişki var ...

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Geçmiş olsun. Hondacı arkadaş bu kazayı nasıl yaptın baya hasar var. Cana gelceğine mala gelsin. Bendede ls2 ff351 var. Şimdi kaskıma biraz daha güvendim. Ama ilerde daha iyi bi kask alıp ls2mi artçım için kullancam.

alper_sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    bende ff 384 kullanıyorum cokta memnunum güneş vizörü kafama tam oturması terletmemesi ve sağlam olması kendimi güvende hissediyorum...

ikinci kask olarakta italyan jeb's kullanıyorum oda gerçekten çok sağlam bir kask ls2 mden daha sağlam fakat konforu az ama buna karşın ses ve rüzgar konusunda ls2 den daha başarılı

ikiside canım ciğerim kask çok önemli arkadaşlar kafanıza 20 liralık değer biçmeyin

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı alper_sahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafama tam oturması, terletmemesi ve sağlam olması kendimi güvende hissediyorum...
    Hakikaten iç pedler diğer kasklardan daha yumuşak, kafaya tam oturuyor (Bu iyi mi kötü mü bilemem ama çok rahat )

Vizörü kapalıyken bile içeri biyerlerden mutlaka hava alıyor terletmemesi normal, yazları kulak tıkacı ile bende kullanmayı seviyorum ( buna rağmen yaz akşamı/gecesi... bile nasıl buğu oluyor anlam veremiyorum, 3 tane LS2 denedim hepsi aynıydı :/ )

Çizikler iyice artana kadar bende güvende hissediyordum hakikaten, bu konuda şüphem olmadı hiç, zaten gidebileceğim maksimum hız belliydi
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ls2 saglam saglam diyorsunuzda ben burada bir konu gördüm bir arkadaş kaza yapmış ls2 kafasında parçalanmıştı şok oldum o fotodan sonra bütün güvenim gitti.

kask yerde sürüklendigi zaman çokta zarar gelmez sanıyorum fakat birebir darbe aldıgında kırılması inanın hiç güven verici degil.

Kask 1 kere alınır sonuçta. 2 yılda 1 yeniden kask alacak bütçe bizde yok daha
    Tsubasa bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ls2 saglam saglam diyorsunuzda ben burada bir konu gördüm bir arkadaş kaza yapmış ls2 kafasında parçalanmıştı şok oldum o fotodan sonra bütün güvenim gitti.

kask yerde sürüklendigi zaman çokta zarar gelmez sanıyorum fakat birebir darbe aldıgında kırılması inanın hiç güven verici degil.

Kask 1 kere alınır sonuçta. 2 yılda 1 yeniden kask alacak bütçe bizde yok daha
    o kafasında parcalanan kaskın üzerinde arabanın lastik izlerinide gördünmü ?
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ya burda harbi o dediğiniz insanladan o kadar çok varki zamanında ben bile çok tartıştım.ls2 fiyatına göre temel ihtiyaç kaskıdır sırf fiyatı ucuz diye bukadar sallıyanı var.
    birşeyi karıştırmamalı bu kaskın yalıtımı iyi değildir .buğu yapar iç astarı kalitesizdir vs ama testten 4 yıldız almış şimdi gelipte ls2 termoplastik işte ne bekliyorsun demenin mantığı var mı?
    birde kask tek darbeyi yedikten sonra ikinci darbede ikiye ayrılması çok normal ama malesef bunu bilmiyen motor sevdalıları gelip sallıyor
    üst düzey motorcu bi adam zaten ls2 almaz .bizim gibi garibanı koruması için ideal

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kafasında parcalanan kaskın üzerinde arabanın lastik izlerinide gördünmü ?
    Öncelikle sayın forumdaşım merhaba..

burası Ls2 topigi gözümde burada polemik yaratmak istemıyorum cunku arkadaşın konusu dagılmasın sadece kendi gözlemimi söyleyecegim ve konuyu kapatacagım.

ben fotoları inceledim kasktaki izleri gördüm fakat lastik izi gibi gelmedi mantıkende düşündügümde lastik kaskın üstünden geçse kırılsa adamın çenesi kırılır yada burnu kırılır dişleri kırılır fakat adamın kaşı yarılmıştı üstümüzden lastik geçiyor ve çenede burunda birşey yok kaşımız yarılıyor ? bu yüzden garipsedim.

kaşın yarılması için darbe lazım basınc degil basınc ile ceneniz yer degiştirir fakat kaşınız yarılmaz.

bütün konuyu okumuştum fakat lastik geçtigine dair kesin bilgilere rastlamadım eger olay yerinde bulunana bir arkadaş açıklama yapıpta gözümden kaçtıysa affola.

ben eksik görmüş ve hatalı yorumlamış olabilir insanlık hali

saygılar..

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    öncelikle geçmiş olsun şöyle söyleyim türkiyede hem ucuz hemde sağlam kask istiyorsanız ls2 derim yeni cıkan bi kaç marka war nasıldır bilmiyorum ariga filan die vardı 60 liradan başlayıp bu stm kasklar war yada rs1 die filan geçiyor yarım kask filan onlardan alıcağınıza 120 liraya 110 liraya ls2 kask alın hemde yedek parçası war o 80 liraya alınan kaskların camı kırılınca o bile yok ben hata edip aldım 40 lara giderken düşütm ceneden acıldı çenem yara oldu 40 la giderken düşünün... en güzeli ucuza 50 tlye kask alcagına bi ls2 alın derim...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Oncelıkle cook gecmıs olsun .
    Daha once agır kaza yapmıs bır arkadasın kaskı cene kısmı kırılıcak kadar darbe almasına ragmen kaskın gorevını hakkıyla yaptıgına bızzat sahıt oldum . Arkadasta kafa harıc saglam kemık yoktu aylarca hastanede yattı. Ama Allahtan uzun sursede saglıgına kavustu .
    Cın malı motorlar olmasaydı hala mobılet kullanıyor olurduk LS2 ve muadılı kasklar olmasaydı bırcok kısı wıwı gıbı 20 tllık kaskları kullanıyor olurdu . Fıyat olarak cok uygun bır noktada en parasız adam bıle bıraz sıkıp alabıllıyor .
    utkan35, rahmi34 ve puser bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelıkle cook gecmıs olsun .
    Daha once agır kaza yapmıs bır arkadasın kaskı cene kısmı kırılıcak kadar darbe almasına ragmen kaskın gorevını hakkıyla yaptıgına bızzat sahıt oldum . Arkadasta kafa harıc saglam kemık yoktu aylarca hastanede yattı. Ama Allahtan uzun sursede saglıgına kavustu .
    Cın malı motorlar olmasaydı hala mobılet kullanıyor olurduk LS2 ve muadılı kasklar olmasaydı bırcok kısı wıwı gıbı 20 tllık kaskları kullanıyor olurdu . Fıyat olarak cok uygun bır noktada en parasız adam bıle bıraz sıkıp alabıllıyor .
    .

Arkadaşınızın başında ls2 mi vardı ?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kafanıza kask takında.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)