Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

altın elbiseli ADAMIN DİBİ "başlangıç motörü"

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    utunulmasın, izlensin, yol göstersin, küpe olsun kulaklara, bilirim paylaşıldı daha önce ama ben yine paylaşayım. çünkü foruma her gün yeni birileri üye oluyor.

Garip ve EnesBeyter bunu beğendiler.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    CBF mi YBR'mi videosu yapmadan, başlangıç motoru soruları bitmez

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF mi YBR'mi videosu yapmadan, başlangıç motoru soruları bitmez
    onuda yapmış ama karşılaştırmalı değil tabi izleyip karar size kalıyor

bana sorulursa ikisinide test etmiş birisi olarak

yb125 esd...
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scoterlar da pek haz etmiyor insan illa başladın ya cub ya da debriyajlıyla başlıyor

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ne yapı kebapcı motoruylamı baslıcam sımdı ben ? Peeh . Başlarım oyle işe
    Mengu16 bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaşlar selam,vitesli motorda hemen hemen hepsine aşinayımda,250-300 cc veya çılgın olmucak ona yakın düzeylerde 400-500 cc güzel yakışıklı scooter neler var piyasada alınabilecek heybetli olmasın,maxi diyolardı heralde onlara :D 10 bin liraya kadarda limit olabilir konu gerçekten yeni gelenlere güzel olmuş bu arada arama butonunu nükleer bomba sananlar var :D

Motosikleti
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,vitesli motorda hemen hemen hepsine aşinayımda,250-300 cc veya çılgın olmucak ona yakın düzeylerde 400-500 cc güzel yakışıklı scooter neler var piyasada alınabilecek heybetli olmasın,maxi diyolardı heralde onlara :D 10 bin liraya kadarda limit olabilir konu gerçekten yeni gelenlere güzel olmuş bu arada arama butonunu nükleer bomba sananlar var :D
    400-500cc bir scooter 400-500cc bir motosiklet arasında pek fark yoktur performans olarak. tam tersi scooter daha tecrübe ister.. vites debriyaj kafa karıştırmasın. bunlar teferruat

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapı kebapcı motoruylamı baslıcam sımdı ben ? Peeh . Başlarım oyle işe
    binicen tabi binmedin mi hiç

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    bu ne ya bisiklet sürüyorsan bunu da sürersin deyip oturur oturmaz dip gaz verip duvara toslama örnekleri var bir sürü bunu bildiğim halde bir arkadaşımı kıramadım motoru verdim çok şükür sol tarafındaydım var gücümle arka freni sıktım adam dip gaz yapmıştı bu arada :(
    satoyama bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400-500cc bir scooter 400-500cc bir motosiklet arasında pek fark yoktur performans olarak. tam tersi scooter daha tecrübe ister.. vites debriyaj kafa karıştırmasın. bunlar teferruat

binicen tabi binmedin mi hiç
    Zaten 400-500 cc olsun demiyorum,amatörde değilim sadece rahat etmek için arayış içindeyim ama scooter konusunda hiç bir bilgim yok yani model anlamında o yüzden kullanıcı tavsiyesi istiyorum marka model.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scoterlar da pek haz etmiyor insan illa başladın ya cub ya da debriyajlıyla başlıyor

gayet te haz alıyorum ben kişiye göre değişen bi durum

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    ehliyeti alıcam sonra ki aşama şu, aklı başında biri olarak şöyle bi hedef çizdim kendime siz ne düşünürsünüz? evliyiz çoluk çocuk var..yaş olmuş 34.. ama motor hep içimde bir uhde,

1- 100 lük cup-- çinlilerden bişey olur (mondial, salcano, motoran) === vitesli için ilk adım
    2- 125 lik commuter -- yine çinli ( salcano wolf s ) === vitesli kullanımı
    3- 250 lik cruiser (hyosung GV250 ) === mutlu son...

ikinci sorum da sizce 2 tercihi mi salcano wolf s yerine kt 125, kanuni seyhan - bora tarzı bi geçişle mi yapsam, duruş pozisyon, oturma ve denge bakımından..?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyeti alıcam sonra ki aşama şu, aklı başında biri olarak şöyle bi hedef çizdim kendime siz ne düşünürsünüz? evliyiz çoluk çocuk var..yaş olmuş 34.. ama motor hep içimde bir uhde,

1- 100 lük cup-- çinlilerden bişey olur (mondial, salcano, motoran) === vitesli için ilk adım
    2- 125 lik commuter -- yine çinli ( salcano wolf s ) === vitesli kullanımı
    3- 250 lik cruiser (hyosung GV250 ) === mutlu son...

ikinci sorum da sizce 2 tercihi mi salcano wolf s yerine kt 125, kanuni seyhan - bora tarzı bi geçişle mi yapsam, duruş pozisyon, oturma ve denge bakımından..?
    Daha iyisi:

1- Honda-BMW-Yamaha sürüş akademilerden birinden ders
    2- 250 lik cruiser (hyosung GV250 ) === mutlu son...

Roket yapmıyorsun sonuçta, motor kullanıyorsun Abartmayın bu kadar.

Motosikleti
    evliyim diyorum ;) önce eşimi cup a ikna ettim... sonra sonra hyosung a geçiş yapıcam yoksa bana 9500 TL yi birden verdirir mi sanıyorsun... arada ona araba alıcaz.. masrafım çok yani kardeşşş..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Cub alacağına doğrudan 2. el vitesli 125'lik bir şey al o zaman, seneye "hanım otobanda yetmiyor bunun gücü, sıkıştırıyorlar, az daha kuvvetlisini alıcam" der, GV250 alırsın Yalnız 300-500 neyse ayırıp eğitimi al mutlaka.

Motosikleti
    cub ı 2. el alıcam zaten trafik tecrübem yok biraz trafik tecrübesi kazanayım... ehliyet 550 tl, koruma ekipmanları 500 tl, temiz bi motor 1500 tl bide sürüş eğitimi 500 tl ohoooo... o 1500 tl yi ikici el bile olsa GV250 ile yer değiştiremem...ben yavaştan GV250 nin altyapısını hazırlıyorum hiç çaktırmaya gerek yok

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    salih_t
    mümkün olan en ucuz ve elden çıkarması en kolay 2. el 125-150 lik bir motor alıp sonra gv 250 ye geçebilirsin
    sen kütüksona bakma, ilerde büyük motorcu olacam diyen herkese mobiletle başlamasını öneriyorum

Motosikleti
    teşekkür ettim...büyük motorcu olmak istemiyorum sadece ss motorlarla hiç işim olmaz, hız sevmem...istediğim belli..motor sesi dinleyerek gezinti yapmak.. motoru muhafaza etmekte başlıca sorunum olucak..öncelikli cub demem ondan..bi uğraşayım bakalım nasıl oluyor...sonrasını bi şekilde halledicem artık...

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hah, ehliyet direksiyon sinavina girmeye, hayabusa ile gelen gordu bu gozler, gecen hafta sonu...
    Yazili sinav gunu okulun bahcesi motosiklet otoparkina donmustu.

Motosikleti
    Aslında bende onu yapıcam bu gidişle. Ankara'da bir çok kursla görüştüm +A2 için.. Motor kullanmayı bilmiyorsanız kayıt edemeyiz diyorlar.. yada hızlandırılmış olarak sınav gücü 15-20 dakika göstereceklermiş.. ders yok, yazılı sınav yok, sürüş eğitimi yok.. aldığınız 250-300 tl ne için diye sordum.. kontenjan işgal ettiğimiz için o parayı alıyorlarmış... saatlik sürüş eğitimi ekstra 40-50 TL arası...

şeytan diyor git al bi motor ufak ufak öğren... sınava da kendi motorunla git

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)