Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorcu kardeşliği sadece cc kardeşliği mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Merhaba dostlar, uzun süredir aklıma takılan, dün de İrfan abinin iftar yemeğinde yinelenen bir konuyu dile getirmek istedim. sayıyı tam olarak bilmesem de en az 40-50 motorcu arkadaş vardı..biz biraz erken gitmiştik.. sağolsun uğur bizi karşıladı tanıştık ve diğer arkadaşları beklemeye başladık.daha sonra yavaş yavaş gelen arkadaşlarla tanıştık. ilerleyen zamanlarda baktığımda belirli gruplaşmalar oluşmuştu.. yüksek cc kullanan arkadaşlar ayrı bir yerde, düşük cc kullanan arkadaşlar ayrı bir yerde takılıyordu..(istisnaları ayrı tutuyorum, mesela samet abi, irfan abi, nihat abide bu ayrımı görmedim hiç) bunun sebebi nedir? Maddi olarak sınıf ayrılıkları mıdır? yoksa aynı marka motor kullanıcılarının aynı topicte paylaşımda bulunması sonucu daha samimi olmaları mıdır?l
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    şimdi 1000rr kullanan adam 100cc cup kullanan adamla ne konuşacak...derken motor hakkında ne konuşacak gündelik konuları konuşabilir tabi

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    haklısın bu konuda genelde yüksek cc motor kullanıcıları havalı oluyor herkes değil tabiki.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Aslında mesele maddi olarak sınıf farklılıkları değil bence

125 cc 150 cc ucuz motor kullanan doktorlarda var

Mesela 150 cc kullanan seneye eczacı olacak bende varım :D :D :D

Mesele bazı insanların triplerden triplere girmesi sözüm meclisten dışarı

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Acayupten alıntı:
    Daha önce defalarca scooterla geçtiğim zaman selam vermeyen Bmw ci abiler Africa Twin ile geçtiğimde selam vermeye başladılar.

Ben asla böyle bir ayrım yapmadım. Koruma ekipmanı ayrımı yaptım sadece. En azından kaskı montu olan adam karşı şeritten geliyorsa el sallarım uzun yolculuklarımda. Motorcu odur benim gözümde. Kendine özen göstermeyen adam motoruna da özen göstermez ve o adam benim gözümde motorcu değildir.
    kim, cece89, iptaluyelik02 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    aynen öyle sabri kardeşim.
    bende çinli kullanan bir kardeşimiz ve mezit kardesimizle takıldım.
    ben aslında apache cilere baktım ama saçları kesmişsin bulamadım seni.
    hoş bulsamda ayrı dünyaların motorcusuyuz. senin motor 4lira benimki 2 lira. aynı grupta bulunamayız
    hele davetteki çinli klansmanı çok zayıftı. ondan ben biraz yanlız kaldım.. mecbur erken kaçtım..
    ramizan83 bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle sabri kardeşim.
    bende çinli kullanan bir kardeşimiz ve mezit kardesimizle takıldım.
    ben aslında apache cilere baktım ama saçları kesmişsin bulamadım seni.
    hoş bulsamda ayrı dünyaların motorcusuyuz. senin motor 4lira benimki 2 lira. aynı grupta bulunamayız
    hele davetteki çinli klansmanı çok zayıftı. ondan ben biraz yanlız kaldım.. mecbur erken kaçtım..
    ben seni görsem mutlaka selam verirdim ama orda olduğunu fotograflara bakınca gördüm..keşke tanışsaydık. seni kandırır 4 liralık motor aldırırdım
    TRANSALP XL700

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Olay cc olayi degil arkadaslar, he hic mi istisna yok evet var buyuk motoru olup cogu kisiyle takilmayanlar var evet ama dunki etkinlikte o tayfayi gormedim. Gruplasma olarak gordugunuz sey birbirini taniyan ama sik gorusemeyen insanlarin toplasmasiydi. Ben sinani gordum ozlemistim sohbet muhabbet ettim sonra polar emreyi gordum onunla takildim vs vs.. Genelde cok tanidigi olmayan insanlar bunu yasiyor kendini disari atilmis hissediyor halbuki yok boyle birsey, cc bizim icin ayrim degildir, ayrim olsa kocaelide grubu ayirip 600 luk ve 1000 luk 4 makine ayri gelir kucuk ccleri sallardik..

Not: grup surusunde bazi motorlari arkaya almamiz guvenlik nedeniyledir.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    sabriciğim, seni severim.
    tvsyi satıp ögretmen atamam cıkınca R6 alacagım ..
    R6 Alınca seni tanımam. aynı masada da oturmam seninle yan masaya geçerim, ezik apaçili diye :D
    şakası bi yana, motosikletin cc sine parasına göre muamele yapan adamdan nefret ederim.
    motorun hacmine göre sana insan muamelesi yapanlar var malesef bu motosiklet kullanıcıları içersinde.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben sizi yalnız bırakmadım.. fazer ı satınca motorsuz kaldım ya ondan dır... yoksa yanınıza bile yanaşmazdım...

şaka bir tarafa motorum la paramla yada elimde bulunan bir takım dünya malı ile benim yanıma gelip benimle konuşacak adamlar gelmesin istemiyorum...

ben moblette kullanırım fark etmez.... yeterki kendim olayım yeterki mutlu olayım..
    rahmi34 bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben seni görsem mutlaka selam verirdim ama orda olduğunu fotograflara bakınca gördüm..keşke tanışsaydık. seni kandırır 4 liralık motor aldırırdım
    zaten bana apache den başka alternatif yokki sabri. tüm yollar apache ye çıkıyor. ölü sezonda forumdan biri ölü fiyatına satarsa kapatıcam 1 adet.
    ozaman sizin klasmana yükselirim sanırım
    ben çok gezerim başka bir etkinlikte tanışırız inşallah.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabriciğim, seni severim.
    tvsyi satıp ögretmen atamam cıkınca R6 alacagım ..
    R6 Alınca seni tanımam. aynı masada da oturmam seninle yan masaya geçerim, ezik apaçili diye :D
    şakası bi yana, motosikletin cc sine parasına göre muamele yapan adamdan nefret ederim.
    motorun hacmine göre sana insan muamelesi yapanlar var malesef bu motosiklet kullanıcıları içersinde.
    senin atama çıkana kadar ben s1000RR alırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sizi yalnız bırakmadım.. fazer ı satınca motorsuz kaldım ya ondan dır... yoksa yanınıza bile yanaşmazdım...

şaka bir tarafa motorum la paramla yada elimde bulunan bir takım dünya malı ile benim yanıma gelip benimle konuşacak adamlar gelmesin istemiyorum...

ben moblette kullanırım fark etmez.... yeterki kendim olayım yeterki mutlu olayım..
    ramço adamın hasısın
    TRANSALP XL700

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    zaten bana apache den başka alternatif yokki sabri. tüm yollar apache ye çıkıyor. ölü sezonda forumdan biri ölü fiyatına satarsa kapatıcam 1 adet.
    zam gelmeden al, sıfır zam geldikce, ikinci eli de artıyor meretin.

sabri s1000r alıncaya kadar tomahawk alırım :D
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    alçalma yükselme gibi bir durum söz konusu olmaz da apache sahibi olmanı isterim şimdi bile bulabilirsin..gecen gün 3500tl ye 2012 apache aldılar istanbulda 4000küsür kmde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zam gelmeden al, sıfır zam geldikce, ikinci eli de artıyor meretin.

sabri s1000r alıncaya kadar tomahawk alırım :D
    sen tomahawk al..ben tası tarağı toplayıp bu ülkeyi terk eder, gider etiyopya'ya yerleşirim
    TRANSALP XL700

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olaya baska acidan bakmak istiyorum, tabiki altindaki araba yada ustundeki kiyafete gore siniflandirma yapanlar yada bundan hoslananlar ciddi karakter sorunu yasiyordurki bu tarz varieteler o insanlari tatmin eder.

ancak simdi senin altinda bir cruiser motor var 600cc veya uzeri, adam eli arkadan bagli yanasip abi bu kac yapiyor diyince insan biraz garip oluyor, kullandigin motor birazda hayat tarzini belli eder, ben bir cruiser sevdalisi ve kullanicisi olarak simdi SS sahiplerinin beraber bulusup konustuklarinda ne diyebilirim ki?

bence boyle dusunmek lazim art niyete gerek yok, bende cruiser varsa cruiseri olan biriyle sohbet etmeyi tercih eder o kisinin bilgisini ve yorumunu alirim kullandigim motora dair daha fazla bilgi edinebilmek icin. cruiser motoru al hic cruiser kullanmamis deli ss kullanicisina sor nasil bu motor diye bana cok saglikli bir yorum cikacakmis gibi gelmiyor(ciddi motor meraklisi dahiler istisna tabi)
    sbr ve Salih_T bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    CC kardeşliği olmasa da, kişiler kendilerine yakın yaşlardaki veya benzer görüşteki insanlarla takılmayı tercih ederler. Mesela böyle bir toplantıda yaşı bana yakın ( 2013 tarihi itibarı ile 40 yaşındayım) frekans tutturabileceğim insanlarla konuşmayı tercih ederim. Bu sadece cc kardeşliği değildir. Benim motorum da 600 küsür cc ama 23 yaşında hız delisi bir 1000rr sahibi ile konuşacak pek ortak noktam yok. Aynı şekilde 150 cc sahibi 18 yaşlarındaki genç arkadaşlar da benim gibilerle takılmaktan pek haz etmezler. Yani olay sadece cc değil, işin içinde yaş, aile yapısı, kültür düzeyi, tecrübe , vs bir sürü etken giriyor. Konuya o kadar zalim bir pencereden bakma, üzme kendini......

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Parası olan parası olanla muhattap oluyor genelde ne yazikki.
    bende şahsen goldwing olsa 100cc cup lu adamla sürmekten zevk alrm neticede motosiklet tutkunu iki insan.
    Hava olsun diye motosiklet aldiysa tabi muhattap olmaz.
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CC kardeşliği olmasa da, kişiler kendilerine yakın yaşlardaki veya benzer görüşteki insanlarla takılmayı tercih ederler. Mesela böyle bir toplantıda yaşı bana yakın ( 2013 tarihi itibarı ile 40 yaşındayım) frekans tutturabileceğim insanlarla konuşmayı tercih ederim. Bu sadece cc kardeşliği değildir. Benim motorum da 600 küsür cc ama 23 yaşında hız delisi bir 1000rr sahibi ile konuşacak pek ortak noktam yok. Aynı şekilde 150 cc sahibi 18 yaşlarındaki genç arkadaşlar da benim gibilerle takılmaktan pek haz etmezler. Yani olay sadece cc değil, işin içinde yaş, aile yapısı, kültür düzeyi, tecrübe , vs bir sürü etken giriyor. Konuya o kadar zalim bir pencereden bakma, üzme kendini......
    abi benim bahsetmek istediğim konuda o zaten..genelde frekans tutturabilenlerin cc leride tutuyor. bu bir tesadüf mü ? yoksa motorculuğu bi kenara bırakıp işi tamamen sosyal şartlara mı yükleyelim?
    TRANSALP XL700

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim bahsetmek istediğim konuda o zaten..genelde frekans tutturabilenlerin cc leride tutuyor. bu bir tesadüf mü ? yoksa motorculuğu bi kenara bırakıp işi tamamen sosyal şartlara mı yükleyelim?
    Sbr kardeşim, sanıyorum yaşın yirmilerde.. Şimdi o toplantıda otursak ; ben sana benim 11 yaşındaki oğlumun okuldaki sorunlarını, 5 yaşındaki kızımın çiş kaçırma problemini anlatsam bu muhabbet seni sarar mı ? Yaşıtlarınla oturup kızlardan moto gp den bahsetmeyi tercih edersin.

Ama dediğin gibi konu şu noktaya geliyor : Yaşı büyük olanın motor hacmi yüksek mi oluyor ? Kesin bir şey diyemeyiz ama yaşı ilerlemiş insanlar öncelikli işlerini halletmiş oluyorlar ve sıra büyük motor gibi lüks hobilere geldiğinde buna para ayırabiliyorlar. Örneğin 25 yaşlarındaki bir delikanlı ; evlenmek, ev kredisi ödemek, beyaz eşya taksidi ödemek vs gibi öncelikli sorunlara para ayırır ama motosiklet son sırada gelir. 45 yaşlarındaki kişi için bunlar geride kalmıştır, artık kendisine büyük bir motor alabilir. Hele ki orta yaş bunalımına girdiyse kesin alır
    fabrisio, barodi ve ramizan83 bunu beğendiler.

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    hocam, orta yaş bunalımı derken resmen beni kastetmişsin.

Bu arada geçenlerde 4 motor haftasonu gezi yaptık. 3 motorda 125 lik ve hepsi eşleriyle gelmiş (artçılı) arkadaşlardı. Ben de en arkadan 600 lük fazerla tek olduğum halde sürekli takip ettim. Hız ortalama 80km idi. Benim yerimde daha genç biri olsaydı eminim çok sıkılırdı. Oysa ben 80 ile giderken gezinin gereği sağı solu seyrettim, doğal güzellikleri ayrıntısına kadar gözlemleme fırsatı buldum. Çünkü dikkatimin tamamını yola vermem gerekmedi ve bu geziden çok keyif aldım. Gittiğimiz yerde de çok hoş bir muhabbet vardı. Çünkü takıldığım kişilerde nerdeyse akran sayılırdık. Eminim bu arkadaşlar 20 yaşlarında olsaydı ve her birinin altında fazer olsaydı bu gezi çekilmez olurdu. Çünkü akran olmadan aynı cc motor sahibi olanların da frekansları tutmuyor.
    madlive bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)