Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chooper hakkında biraz acemice bir soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    Biraz saçma olucak belki basit bi açıklaması vardır bana cahil diceksiniz ama merak ettim ya bugun bi kaç chooper gördüm grup halinde hepsinin arka tekerleri belki arabanınkinden kalın ama ön tekeri neredeyse 100lük motorun ön tekeri kadardı neden bu kadar boyut farkı oluyor chooperlerda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    Alıntı PowerGarage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz saçma olucak belki basit bi açıklaması vardır bana cahil diceksiniz ama merak ettim ya bugun bi kaç chooper gördüm grup halinde hepsinin arka tekerleri belki arabanınkinden kalın ama ön tekeri neredeyse 100lük motorun ön tekeri kadardı neden bu kadar boyut farkı oluyor chooperlerda
    aks açısı geniş ön çatal uzun ağırlık önde denge arkada oluşur diye bi tezim var yanlış da olabilir dengeyi kalın lastik daha iyi sağlar diye düşünüyorum ...

Motosikleti
    Bunu yapan mühendislerin vardır bi bildiği ama merak oluştu içimde bi googledende ya aradığımı anlatamadım google amcaya yada bununla ilgili bişey yok bukadar cahil insan yoktur diye açıklayan olmamıştır belkide bu konuyu :D

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    bak bende merak ettim şimdi :D

Motosikleti
    ama bazı chooper ( çok nadir ) ön tekerleride kalın oluyor istisna bunlar tabi çok az modeller böyle çoğu dediğim gibi ön ince arka kalın oluyor biri bana açıklama yapsın gerçekten merak ettim

Motosikleti
    henüz yok
    Şahsi fikrim önlerde kalın teker hamtal'lığa neden olur hareket kabiliyetini manevra şansını olumsuz etkiler hiç kimse böğle olsun istemez

Malup chooper yüksek tork üreten makineler o güce eş değer bir yol tutuş lazım görünüşte önemli uzun lafın kısası dengeyi sağlamak lazım iki tekerde kalın olsa çok hamtal iki tekerde ince olsa g*tü başı oynayan bi motor ortaya çıkar

siz hiç chooper'la oynayan bi sürücü gördünüzmü

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Onu yapanlar mühendis değil hacı
    Hiç bir cruiserın fabrikadan çıkışını o şekilde göremezsin.
    O bahsettiğin motorlar custom/chopper motorlar.
    Olay tamamen görsel.
    Ayrıca sürüşe bir artısı olmadığı gibi, o kadar kalın arka teker dönüşleri olumsuz etkiliyor.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sırf arka tekeri daha kalın göstermek için ön tekeri öyle incecik takıyolar. başka izahı yok.

Motosikleti
    merakım gitti biraz sağolun yani amaçsız görünüş için sadece böyle yapıyorlar neyse bu değişik sorumdan dolayı zamanınızı aldım özür dilerim :D

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Tamamen kontrol ile alakalı bir durum. Kalın ön tekerlek ile çok daha zor manevra yaparsın. Ayrıca o kadar da ince değil o lastikler en kötü 90/90 dır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)