Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

UZUn Yol Tecrübeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Yollari bilmiosan navigasyon kisa yolda da gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    sen burda yazılanları alırsan sepetli motorla çıkman gerekiyor, buji ney la herkes tecrübesinden yola çıkarak yazmış, herkesin bir haklılık payı var ama bence en önemlisi

uzun yola çıkmadan git hondadan eğitim al yarın kayıtları başlıyor. lastik tamir tüpü, tamirat da biliyorsan ufak bir kaç aleti de al yanına çık. ha bir de bence bunlardan da önemlisi, yardım paketi al yüz lira, yolda kaldın mı gerisi yalan

eklemeden edemeyeceğim 125 cc motor ile uzun yola çıkıyorsan ağrı kesici falan da al kas gevşetici de faydalı olabilir...

ama bencenin de bencesi motoru daha yeni aldıysan uzun yolu seneye bırak.
    zeytinezmesi ve Sinan Aksu bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen burda yazılanları alırsan sepetli motorla çıkman gerekiyor, buji ney la herkes tecrübesinden yola çıkarak yazmış, herkesin bir haklılık payı var ama bence en önemlisi

uzun yola çıkmadan git hondadan eğitim al yarın kayıtları başlıyor. lastik tamir tüpü, tamirat da biliyorsan ufak bir kaç aleti de al yanına çık. ha bir de bence bunlardan da önemlisi, yardım paketi al yüz lira, yolda kaldın mı gerisi yalan

eklemeden edemeyeceğim 125 cc motor ile uzun yola çıkıyorsan ağrı kesici falan da al kas gevşetici de faydalı olabilir...

ama bencenin de bencesi motoru daha yeni aldıysan uzun yolu seneye bırak.
    tamamdır teşekkür ederim özellikle kas gevşetici 1.5 saatlik sürüşlerden sonra çok lazım oluyor ;)

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben teknik konulara girmek istemiyorum zaten arkadaşlar yeterince bahsetmiş...

uzun yolda ara ara çok rüzgar yersin ve pilini 1 saatte bitirir adamın dayak yemiş gibi olursun.. püfür püfür gezerim hayalleri kurma üzülürsün sonra
    hani şişme yastıklar varya kafalık.. onlardan edinmelisin bir tane küçük birşey seleye yerleştirip üstüne oturmak için.. bir süre sonra sakat gibi iniyorsun motordan millet bakıyor bu ne adam sakat sakat motormu kullanuyor diye
    30-40 km de bir mola ver dinlen birşeyler iç benzinlikteki insanlarla sohbet et şu kadar saatte buraya varıcam diye yarışa girme yavaş yavaş, gezmeye çıkmadık mı ?
    köy yollarından giderim dersen köy yollarını çok uzun tutma 15 dk sonra illallah ettirir adama takur tukur
    zeytinezmesi bunu beğendi.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    pet şişe benzin, ne olur ne olmaz

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Sen uzun yola bir dahaki yaza çık. Bir yıl daha kullan tecrübe kazan.

Sanıldığı gibi uzun yol değil aslında şehiriçi kullanım daha zordur. Uzun yolu zor yapan üç şey var.

1- Rüzgar... En büyük bela budur. Onunla iyi geçinmezsen seni üzer. Sabırlı olup zevkle rüzgarı yönetmek tecrübe işidir. Şiddetli rüzgarı gördün mü fazla hızlı kullanma sabret... O sebepten bir yıl daha bekle dedim.

2- Bozuk yollar veya yol çalışmaları. Çok fazla bozuk yol kalmadı gerçi ama dikkat edilmesi gereken ve insanı üzen ikinci tehlikedir. Dikkatli kullan.

3- Acelecilik! Eğer altında 125 lik motor varsa yollarda sabırlı olmaya şartlandır kendini. Yerine göre rüzgarda 60 la yerine göre 90 la veya en fazla 100- 110 la filan gideceksin. Aslında yeterlidir ama özellikle tecrübe eksikliği insanı panik atak yapar. Ve acele etmeye başlarsın. Bunu yapma yavaş ve zevkle gideceğim, de. Zevkini çıkarırsın. Aksi halde yolculuk zehir olur...

Ha, bir de şu yanına malzeme alma durumunu takma. Motorun bakımlı ise hiçbir şey alma. Ybr yolda bırakmaz korkma. Ha, lastik patlarsa şehiriçinde de rezillik olur. Ama tubeles kolay kolay patlamaz. İç lastikli ile de zaten uzun yola çıkılmaz.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    teşekkürler

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yanlış hatırlamıyorsam sen motorunu ailenden gizli almıştın dimi Sanki bir ara bir konu başlığında öyle yazdığını hatırlıyorum nedense

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam sen motorunu ailenden gizli almıştın dimi Sanki bir ara bir konu başlığında öyle yazdığını hatırlıyorum nedense
    evet haberleri yok... okulum bitene kadar da söylemeye pek niyetim yok

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Haberleri olana kadar da uzun yola çıkma bence. Aramızda casuslar olabilir söylerler

Şaka bir tarafa gerçekten bu işi aileninde haberi olduğu vakit gerçeğe dök. Ama yine de öğrendiklerinde bu kaza olayından bahsetme ebeveynler genelde çok paniklerdir bilirsiniz
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    İlk etapta fazla abartma yolu baktın bünye kaldırıyosa devam.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberleri olana kadar da uzun yola çıkma bence. Aramızda casuslar olabilir söylerler

Şaka bir tarafa gerçekten bu işi aileninde haberi olduğu vakit gerçeğe dök. Ama yine de öğrendiklerinde bu kaza olayından bahsetme ebeveynler genelde çok paniklerdir bilirsiniz
    evet zaten o yüzden HİÇ konusunu açmıyorum... tedirgin olmalarına gerek yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk etapta fazla abartma yolu baktın bünye kaldırıyosa devam.
    bende öyle düşünüyorum zaten ilk önce ilçeler seneye baharda yakın şehirler derken duruma göre açılmalara başlarım herhalde

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Gerçi bizimkilerin de hala motordan haberi yok (abim hariç) her zaman ki gibi annem den gene fırça yiycem yine mi motor aldın diye. O an camları açıp YANGIN VAAAAARRR diye bağırıp atlayasım geliyor

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    üzülmemeleri için arada eksik söylemenin yada söylememenin kötü yanı yok bence... ayrı bir tutku...

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı zeytinezmesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzülmemeleri için arada eksik söylemenin yada söylememenin kötü yanı yok bence... ayrı bir tutku...
    Tutkularınız dan vazgeçmeyin. Belli zaman dilimlerine yayın ama vazgeçmeyin. En güzeli de budur bence. Ama yine tekrarlayayım her şeyin bir zamanı vardır mutlaka
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    ben alalı 4 ay oldu bakımları yapıldığı gibi atladım yola 300 km yakın yol yaptım kendine güveniyorsan durman hata

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben alalı 4 ay oldu bakımları yapıldığı gibi atladım yola 300 km yakın yol yaptım kendine güveniyorsan durman hata
    benim bu beşinci ayım ve bu gün ufak bir kaza geçirdim... asla korkak olmadım ama hep adımlarımı sağlam atmaya çalıştım.şimiyie kadar korkarak yaşamadım hiç. tedbirli oldum sadece... sanırım içimde bir şey doğru zamanı bekliyor... motosiklet konusunda kendime güvensem de hep bir kez daha düşünüp adım atmaya çalışıyorum. tecrübelerim acı tecrübeler olmasın diye..o yüzden beklemelerim

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    ben aldığım ilk ayda 2 kere düştüm 1 kere uzak kaza geçirdim birdaha tedbirli davrandım, motorcular 2'ye ayrılır düşmüş motorcu ve düşmek üzere olan motorcu

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    3 kere gücüm yetmediğinden durduğum yerde yan yattım motorla beraber. az güçle devrilen motoru nasıl kaldıracağımı öğrendim derken hiç bir sıkıntı yoktu bu günde frenleme olayını sıyrıklı ve moruklu bir şekilde tecrübe ettim

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    motoru aldım 3 haftada 2000 km yol yapmışım, uzun yol kısa yol iyice abarttık galiba şuan debriajı sıkmaktan sol elimde inceden ağrılar başladı gibi hatta ama değer, uzun yola çıkacaksanız tek başınıza yola çıkmayın derim bir motor daha olsun yanınızda.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)