Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF150 Benzin

Motovento
    REKLAM ALANI
    Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Buna benzer bir topic daha açmıştım şimdi biraz daha detaylı anlatıyorum:

Solda ki daire içinde olan kmyi benzin sıfırlandığında, benzin aldıktan sonra doldururuz. Zamanında 32 liraya dolan depomuz şuan hükümetimiz sağolsun (!) 50 lirayı geçik doluyor. Değinmek istediğim konu 2-3 sene önce kmyi sıfırladığımızda 330-350 km yol gidiyorduk.

Fakat resimde görüldüğü gibi geçilmiş kmde kalan benzin miktarı.Babam "Benzin pahalandığından dolayı öyledir" dedi. Alt taraflarda ki giderlerden yağ akıyordu. Atık yağ olduğunu öğrendim. Benzin akıtma, kokma gibi bir sorunda yok. Neden böyle olmuş olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    önceden gittiğiniz 330-350 km yedek hariçti sanırım, şimdi yine yedek hariç toplam ne kadar gidicek ona bakın. eğer yine aynı değere yakın olursa, şamandıra yanlış gösteriyor olabilir.
    benim şamandıra yanlış gösteriyor mesela, kırmızının üstündeyken benzin bitiyor yedeğe geçiyorum. önceden kırmızının altında yedeğe geçerdim. şamandırayla ilgili yani buda. önemli olan yedeğe geçene kadar kaç km yapıcaksınız.

Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceden gittiğiniz 330-350 km yedek hariçti sanırım, şimdi yine yedek hariç toplam ne kadar gidicek ona bakın. eğer yine aynı değere yakın olursa, şamandıra yanlış gösteriyor olabilir.
    benim şamandıra yanlış gösteriyor mesela, kırmızının üstündeyken benzin bitiyor yedeğe geçiyorum. önceden kırmızının altında yedeğe geçerdim. şamandırayla ilgili yani buda. önemli olan yedeğe geçene kadar kaç km yapıcaksınız.
    Geçenlerde deniyim dedim. 245 kmde sarstı ve stop etti. Yedeğe aldım 1-2 kmlik uzaktaydım eve gittim. Sonrada benzinliğe.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Brakers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde deniyim dedim. 245 kmde sarstı ve stop etti. Yedeğe aldım 1-2 kmlik uzaktaydım eve gittim. Sonrada benzinliğe.
    önceden 330-350 km de yedeğe düşerken şimdi 245 de yedeğe düşmesi ilginç, arada 100 km fark var. fazla yakıyor şuanda motorunuz, biryerde bir dengesizlik var, tecrübeli bir motor ustasına ya da servis e götürmekte fayda var.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    senın motorda yıpranmadan dolayı cok yakmaya başlamıştır onunda etkisi olur.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Kronik bilinen yağ eksiltme varsa ve oranı yüksekse, yağ eksilten cbf 150 her zaman az eksilten veya hiç yağ eksitmeyene nazaran fazla yakıt tüketir. Motorunun 1000 km deki net yağ tüketimi nedir ? Yağ eksiltme varsa ve takibindeyse elbette.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)