Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motosiklet seçimim ne olsun?

Katılımcı sayısı
72. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • HONDA CBF150

46 63.89%
  • TVS APACHE RTR150

8 11.11%
  • YAMAHA YBR125

18 25.00%
3. sayfa BirinciBirinci 123

Küçük motor, büyük Türkiye turu planlaması. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabı bence kendinde seçeneklerin hepsini kullanmıssın üç seçenekten hiç birinin seni üzeceğini zannetmiyorum olacaksa olur.0km olarak seçeneklerde en ekonomik ybr diğer seçeneklerden aşağı kalır yanı yok sonuçta bu bir gezi yavaş yavaş takılırsın.ben şunu anladım otoban ve bölünmüş yollar hariç 90km üstü hızlarda insan gezdiğinden hiçbirşey anlamıyor. umarım hakkında hayırlısı olur.saygılar
    Comtan 'a aynen katılıyorum 3 motoruda kullanmışın en iyi değerlendirmeyi senin yapman lazım Antalya bölgesinde Kaş ta Kaş kamping te konaklayabilirsin harika bi yerdir ayrıca (rotaya müdahale edilmesin demişsiniz gerçi ama) Gaziantepten öteye gitmeyi niçin düşünmüyorsunuz
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS ye titriyor diyorlar ama bana göre YBR daha çok titriyor. Sonuçta ne seçeceğim gerçekten bende bilmiyorum.
    titriyor mu bi yanlışlık var o işte. Ybr daha az titrer tvs den ama benim tercihim cbf 150 den yana
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    oyumu cbf 150 için kullandım....daha kaslı ve güven verici bir görüntüsü olduğu bi gerçek..

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ... ayrıca (rotaya müdahale edilmesin demişsiniz gerçi ama) Gaziantepten öteye gitmeyi niçin düşünmüyorsunuz [/QUOTE]

Herhangi bir özel nedeni yok sanırım biraz daha yüksek rakım olduğu için daha büyük motorlar mantıklı olur. Doğu ve Güneydoğu için ilerleyen senelerde büyük motorlarla planlarım var. Allah ömür verirse tabi ki. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı elmalicocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SEVGİLİ KÖYLÜM
    Bende DERELİ denim sana önerebilceğim benim 2 tane sıfır alıp ve dukkanda hala paket servisine kullandığım mükemmel yakıt cimrisi su soğutmalı ucuz parçalı uzun yollar yapabilceğin tek motor HONDA PCX 125 dediğin rakamlara 2 elini alabilirsin ki hiç korkma su soğutmalı olduğu için HONDA PCX125 in motor aksamında yıpranma gibi bir mesele söz konusu değildir 100 kmh a kadar mükemmel kalkışı vardır ve kötü yanı sadece otobanda 110 km geçmen biraz zor ki gerek yok zaten maksat nakliyecilik değil gezmek 4500 ile 5250 tl arasında en temızını bulabilirsin bu konuda benım tecrübeme güvenebilirsin
    HAYIRLI OLSUN İNSALLAH

Abicim bende aslen Yağlıdere'liyim. Çok teşekkürler önerileriniz için ama scooter tarzı bir motosiklet hiç düşünmüyorum. Yalnızca bu yolculuk için değil sonrası içinde. ... Vitesli motor kullanmak bana çok çok çok keyif veriyor çünkü. Scooter motorlara hiç ısınamadım bana araba hissi veriyor. Muhakkak güzel tarafları vardır, konforludur vs vs ama işte ...

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    giresun sebinkarahisar arasi toplam takriben 5 km yol yapimi vardi gecen yil agustos itibari ile, sebinkarahisardan E80'e kadar cift yönlü soguk asfalt yolu (mayis 2013 itibari ile), E80 resadiye erbaa arasi cogunlugu ile 10 numara duble yol, kismen calisma var takriben 5 km toplaminda - mayis 2013 itibari ile.

bu arada seyahat esnasinda hiz sinirlarina dikkat etmeni tavsiye ediyorum - il merkezleri girisine 15 km kala veya cikisindan 15 km mesafeye kadar yol kenarinda ters yönde duran sivil otomobil ile radar kontrolleri oluyor. yakalanmamak icik bölünmüs yollarda kesinlikle 99'u gecmemelisin - limit 90, cift yönlü yollarda 88'i gecme - limit 80 ve otoyolda azami 110 - limit 100..
    eger ters yönde duran araci farkettiysen ve limiti asmis bulunuyorsan, anayoldan cikip 5-10 km kadar farkli yoldan devam edip tekrar ana yola cikmayi tavisye derim, manzaranin güzelliginden faydalanmak icin tabii ki.. bu arada motosikletin ön tarafinda plaka zorunlugu olmamasi ve dolayisi ile motosikletin seklini bozmamasini sence de olumlu birsey degil mi?
    Bilalancer bunu beğendi.

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    giresun sebinkarahisar arasi toplam takriben 5 km yol yapimi vardi gecen yil agustos itibari ile, sebinkarahisardan E80'e kadar cift yönlü soguk asfalt yolu (mayis 2013 itibari ile), E80 resadiye erbaa arasi cogunlugu ile 10 numara duble yol, kismen calisma var takriben 5 km toplaminda - mayis 2013 itibari ile.

bu arada seyahat esnasinda hiz sinirlarina dikkat etmeni tavsiye ediyorum - il merkezleri girisine 15 km kala veya cikisindan 15 km mesafeye kadar yol kenarinda ters yönde duran sivil otomobil ile radar kontrolleri oluyor. yakalanmamak icik bölünmüs yollarda kesinlikle 99'u gecmemelisin - limit 90, cift yönlü yollarda 88'i gecme - limit 80 ve otoyolda azami 110 - limit 100..
    eger ters yönde duran araci farkettiysen ve limiti asmis bulunuyorsan, anayoldan cikip 5-10 km kadar farkli yoldan devam edip tekrar ana yola cikmayi tavisye derim, manzaranin güzelliginden faydalanmak icin tabii ki.. bu arada motosikletin ön tarafinda plaka zorunlugu olmamasi ve dolayisi ile motosikletin seklini bozmamasini sence de olumlu birsey degil mi?

Yine çalışma var Şebinkarahisar'a kadar bitmedi hala. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Teşekkürler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    eğer dönüp plakanı okumayı başardıysa genede yazıyorlar plakaya o yüzden ya katlanır plaka takacaksın yada efendi efendi gideceksin

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer dönüp plakanı okumayı başardıysa genede yazıyorlar plakaya o yüzden ya katlanır plaka takacaksın yada efendi efendi gideceksin
    Efendi efendi gitmeyi tercih ederim. Teşekkürler.

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efendi efendi gitmeyi tercih ederim. Teşekkürler.
    gözünü kapa ve cbf al sorunsuz konforlu bu yaz çıktığım tur.
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/117700-4550-km-turkiye-gezisi.html

Alıntı gky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözünü kapa ve cbf al sorunsuz konforlu bu yaz çıktığım tur.
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/117700-4550-km-turkiye-gezisi.html
    Harika bir gezi olmuş tebrik ederim. Biraz daha ayrıntılı bilgi verir misiniz? Örneğin; yolculuğunuz boyunca en çok hangi malzeme lazım oldu? Yanınıza neler aldınız. Yakıt haricinde yeme-içme ve konaklama ne kadara mal oldu?

Herkese merhabalar. Uzunca bir aradan aradan sonra tekrar aranızdayım. Konuyu takip eden arkadaşlar hatırlarlar fazla vakit bulup giremiyorum.

Arkadaşlar hepinize görüş öneri ve tavsiyeleriniz için çok çok teşekkür ederim. Bu gezi için kullanacağım motosikleti 17.09.13 tarihinde almış bulunmaktayım. Part-time dan Full-time a döndüğüm ve aynı zamanda okulumda olduğundan dolayı işten çıkıp okula yetişebilmek için hemen almak zorunda kaldım. 0 km alamadım ama 2012 model 3500 km buldum ve onu aldım. İşte resimler:

Peki niçin YBR125ESD seçtim. Çünkü 3 motor arasında en az yakanı ve gezi boyunca çok uzun kmler beni bekliyor. Ayrıca parçasının ucuz ve bol olması da kararımda etkili oldu. İnşAllah bundan sonra yavaş yavaş ekipmanları da toplayacağım. Örneğin arkasına bagalitten 60x40x60cm ebatlarında bir çanta yaptıracağım. Ayrıca gereken diğer ekipmanları da toparlayacağım. Çıktık bir yola bakalım Allah utandırmasın. Saygılarımla. Hoşcakalın.
    serdar1547 ve Re!S*33 bunu beğendiler.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Herkese merhabalar. Uzunca bir aradan aradan sonra tekrar aranızdayım. Konuyu takip eden arkadaşlar hatırlarlar fazla vakit bulup giremiyorum.

Arkadaşlar hepinize görüş öneri ve tavsiyeleriniz için çok çok teşekkür ederim. Bu gezi için kullanacağım motosikleti 17.09.13 tarihinde almış bulunmaktayım. Part-time dan Full-time a döndüğüm ve aynı zamanda okulumda olduğundan dolayı işten çıkıp okula yetişebilmek için hemen almak zorunda kaldım. 0 km alamadım ama 2012 model 3500 km buldum ve onu aldım. İşte resimler:

http://imageshack.us/a/img7/6585/ppd5.jpg

http://imageshack.us/a/img197/1243/9t05.jpg

Peki niçin YBR125ESD seçtim. Çünkü 3 motor arasında en az yakanı ve gezi boyunca çok uzun kmler beni bekliyor. Ayrıca parçasının ucuz ve bol olması da kararımda etkili oldu. İnşAllah bundan sonra yavaş yavaş ekipmanları da toplayacağım. Örneğin arkasına bagalitten 60x40x60cm ebatlarında bir çanta yaptıracağım. Ayrıca gereken diğer ekipmanları da toparlayacağım. Çıktık bir yola bakalım Allah utandırmasın. Saygılarımla. Hoşcakalın.
    yolun açık olsun
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    Mondial Drift
    İnşAllah istediğin bölümü/üniversiteyi kazanırsın. Benim hiç acelem yok, hiç hızlı gitmem oldukça sakin sabırlı bir yapım vardır.

Hatta sık sık durup akdeniz ege koylarının güzelliklerini fotoğraflamayı düşünüyorum.

Böyle mesela.

http://imageshack.us/a/img29/5719/4j47.jpg
    http://imageshack.us/a/img838/3783/5aei.jpg
    http://imageshack.us/a/img14/1225/qnvr.jpg
    http://imageshack.us/a/img692/831/zawl.jpg
    Ne oldu gezi işi :?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    honda,yamaha yada modenas ın cup motoruyla çık. arıza yapmaz yolda bırakmaz süper ekonomik sıkıştığında al sırtına yürü.
    https://www.youtube.com/watch?v=2q63GL05aNc

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Küçük motor, büyük Türkiye turu planlaması. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Öncelikle bütün motorseverlere merhaba! Sizlere yapmayı planlamış olduğum yaklaşık 5005km’lik Türkiye turuyla ilgili bilgi vermek ve çok değerli görüş, öneri ve tecrübelerinizi almayı amaçlıyorum.

http://imageshack.us/a/img13/9418/4ro6.jpg

Hakkımda biraz bilgi vereyim. Ben 26 yaşındayım ve 5 senedir Samsun’da üniversite öğrencisiyim, Fransızca Öğretmenliği okumaktayım. Aynı zamanda 5 senedir de özel bir şirkette çalışmaktayım. Giresun’luyum ve ailem Giresun’da ikamet etmekte. Ailecek gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok severiz. Özellikle babamın Türkiye’de gitmediği yer yok gibidir. …

Değerli motosiklet.net ailesi. 5-6 senedir sürekli çok yoğun tempoda çalışmaktayım. Sabah 07:00de evden çıkıp işe gitmekte 16:00da işten çıkıp 17:00de fakültede ders başı yapmaktayım.(2.öğretim) İnanın gece eve gelmem 22:00-23:00ü bulmakta. Haftasonların da yine iş olduğu için başımı kaşıyacak vaktim yok tabiri caizse. Senelerdir bu, bu şekilde devam etmektedir. Ve ben artık çok yorulmuş durumdayım. Önümüzdeki yıl okulum bitiyor. Askere gidene kadar kendime biraz izin verip böyle bir gezi planlamaktayım. Allah nasip ederse bu planımı hayata geçirmek istiyorum ve birikim yapıyorum. O sebepten dolayı kendime süreyle ilgili hiçbir kısıtlama getirmek istemiyorum. Okul bitecek, mezun olucam ve askere gidene kadar kalan zaman içinde de bu seyehati gerçekleştireceğim nasipse.

Çok Önemli Not: En ufak ayrıntının bile planlamasını yapabilmek için konuyu bu kadar erken açıyorum. Çünkü yıllık iznim bitmek üzere ve ben çok yoğun tempoda çalışmaya geri döneceğim en az bir yıl da boş vaktimin olacağını sanmıyorum. Ayrıca yaz sezonunda olduğumuz için herkes biryerlere geziler düzenliyor ve anılarınız henüz taze. Dolayısıyla daha çok görüş alabileceğimi düşünüyorum.

Değerli arkadaşlar öncelikle bu plan ROTA dışında tamamen, hatta motosiklet seçimine varıncaya kadar sizin önerilerinizle şekillenecektir. Hatta biraz sonra değineceğim şehirler/merkezler dahilinde de özellikle gidip görülmesini tavsiye edeceğiniz yerlere uğramaya çalışılacaktır. Dediğim gibi bu seyehatte süre sınırlaması olmadığı için mümkün olduğunca fazla yer görmeye önem vereceğim. Hadi başlayalım. Bismillah

Ekipman ve Donanım Seçimi: Yanıma almam gerekenlerin listesini lütfen beraber oluşturalım. Tavsiyeleriniz, sizin ihtiyaç duyduklarınız çok önemli.

Motor seçimi: Daha önce sırasıyla TVS ApacheRTR150, Honda CBF150 ve Yamaha YBR125 kullandım. Arkadaşlar samimi olarak söylemeliyim ki şu aşamada çok büyük CC motosiklet almaya ekonomik gücüm yetmez. Bu yüzden gerçekçi olarak öne çıkan adaylar. 4000-5000tl’lik adaylar. Mümkünse 0km almayı düşünüyorum. Hatta rodajı bile bu gezi esnasında yapılabilir.

http://imageshack.us/a/img62/74/7xhh.jpg

http://imageshack.us/a/img826/7286/svkx.jpg

Önemli not: Eğer 0km alınırsa Samsun’da sadece Honda ve Yamaha Bayisi var.

Adaylar Honda CBF150, Yamaha YBR125, TVS ApacheRTR150. Ve sizin önerecekleriniz. (Lütfen nedenleriyle açıklayınız.)

Yalnız şunu hemen belirteyim; lütfen önyargılı olmayınız ve küçük CC motorla bu gezi yapılmaz, yorulursun, perişan olursun, mahvolursun, şöyle rüzgar yersin, böyle türbülansa girersin vs. vs. gibisinden laflar duymak istemiyorum. Uzun süredir motosikletler hakkında bilgi sahibiyim ve ülkemizde ki ve dünyada ki İngilizce ve/veya Fransızca yayımlanan internet sitelerini, gezi yazılarını vs. takip ediyorum ve görüyorum ki 100cc motorlarla bile ülkemizi, dünyayı gezenler var.

Lütfen yanlış anlamayın elbette ki yorgunluk olacaktır ama çok sabırlı, dayanıklı ve sakin yapılı birisiyimdir. Ayrıca zaman sınırı olmadığı için gittiğim yerlerde iyice dinlenene kadar konaklayacağım. Bu arada çok mecbur kalmadıkça gece yolculuğu yapmayı düşünmüyorum.

Neden Bu İl ve İlçeleri Seçtim?

Değerli ekip üyeleri. Öncelikle nasipse başlangıç noktam Giresun şehir merkezindeki babaevim olacaktır. Buradan ilk istikamet Samsun’a geleceğim.

Samsun: Samsun’da gezip görebileceğim pek bir yer kalmadı açıkcası. Sonra sırasıyla:

Çorum: Çorum şehir merkezinde ziyaret edeceğim üniversiteden arkadaşım var ve ismini çok duyduğum, Türkiye’nin en iyi Suzuki ustalarından Selehattin Usta diye birisi varmış, onunla tanışıp görüşmek istiyorum açıkcası. Kimbilir ileride bir gün belki işimiz düşer. Ayrıca Çorum’da nerelere gidilir, gezip görülür sizlerinde tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ankara: Benim doğum yerim Ankara.  Burada mutlaka ziyaret etmem gereken çok değerli akrabalarım ve arkadaşlarım var. Ayrıca Anıtkabir’i mutlaka ziyaret etmek istiyorum şimdiye kadar gidememiş olmak çok üzüntü verici benim için. Bunun dışında şehirmerkezinde çok durmayı düşünmüyorum bir karadenizli olarak daha çok doğayla içiçe olmak istiyorum. Betondan hoşlanmıyorum. Bunların dışında Ankara’da nerelere gidilir, gezip görülür sizlerinde tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konya: Konya’da çok değerli teyzem var. Mutlaka gidip duasını almalıyım bende çok emeği vardır. Hakkını ne yapsam ödeyemem. Konya daha önce çok kez gittiğim bir yer. Mevlena Müzesini birkaç kere gezdim. Onun dışında da çocukluk arkadaşlarımdan birisi de yine bu şehirde nasipse onu da görmek planlarım dahilinde. Konya’da nerelere gidilir, gezip görülür sizlerinde tavsiyelerinizi bekliyorum.

Adana: Adana’da üniversite ve ev arkadaşım İsmail ve ailesi var. Çok iyi insanlar ama ailesini görmedim hiç ve yine bir çocukluk arkadaşım var. Yine Adana’da nerelere gidilir, gezip görülür sizlerinde önerilerinizi bekliyorum.

Kilis: Kilis merkezde kardeşim var ve orada çalışıyor. Onun yanında da birkaç gün kalmayı planlıyorum. (Kilis’de nerelere gidilir, gezip görülür sizlerinde tavsiyelerinizi bekliyorum.)

Anamur / Mersin: Burası benim çocukluğumun geçtiği yer ilkokul 4,5 orta okul ve lise 1’i burada okudum. Bundan 10-15 küsür sene önce yolları çok bozuktu, çok virajlıydı. Çok arkadaşlarım ve aile dostlarımız var. Sanırım burada da birkaç gün kalırım. Buraları iyi biliyorum ama sizlerinde tavsiyelerinizi almak isterim.

Antalya Manavgat: Manavgat’ta Düden Şelalesini görmek istiyorum.

Antalya Alanya: Kalesini görmeden olmaz.

Antalya merkez: Burada akrabalarım var. Onları ziyaret ettikten sonra burayı iyice bir gezmek istiyorum. Şehir merkezine yakın beni rotamdan fazla saptırmayacak tarihi veya doğal güzellikler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Burada birkaç gün kaldıktan sonra Kemer, Finike, Demre, Kaş ilçelerine geçeceğim ama bunlardan hangisinde çadır kurmak daha iyi olur? Yani neresi kalmaya değer?

Çok Önemli Not: Antalya’dan sonra bütün Ege ve sahilde hep çadır kurarak ilerleyeceğim bundan sonra çadır için kamp alanlarını söyleyebilirseniz çok memnun olurum. Buralarda kalabileceğim, tanıdık kimse yok çünkü . Buralarda uygun çadır yerleri bulursam hepsinde birer gece konaklayabilirim.

Antalya Kemer: Burası hiç bilmediğim bir yer ve kalırsam çadır kuracağım bir yer. Burada Çadır kurmak için uygun alan var mıdır? Nereler gezilir?

Antalya Finike: Sadece portakalını biliyorum.  Burada da çadır kurulacak yerler var mıdır? Aslında Antalya’nın Kemer, Finike, Demre, Kaş ilçelerinden hangisinde çadır kurmak daha iyi olur? Yani neresi kalmaya değer? Buralarda uygun çadır yerleri bulursam hepsinde birer gece konaklayabilirim.

Antalya Demre: İsmini çok duyduğum ama bilediğim bir yer daha. Tavsiye bekliyorum sizlerden. Nerede çadır kurulur, nereleri gezilir? Buralarda uygun çadır yerleri bulursam hepsinde birer gece konaklayabilirim.

Fethiye MUĞLA: Fethiye deyince aklıma ilk önce Ölüdeniz geliyor tabi ki. Fethiye’yi çok merak ediyorum. Buralarda uygun çadır yerleri bulursam hepsinde birer gece konaklayabilirim. Burada kalabileceğim, tanıdık kimse yok çünkü.

Marmaris MUĞLA: Burası için bir hafta bile kalmak gezmeye yetmez diyorlar. Doğru mudur? Çadır kurabilir miyim? Burada kalabileceğim, tanıdık kimse yok çünkü.

Bodrum MUĞLA: Bodrum’u görmeden olmaz.  Neresi gezmeye görmeye değer? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Burada kalabileceğim, tanıdık kimse yok. Çadır çok önemli!

Kuşadası AYDIN: Selçuk Efes Harabelerini çok duydum. Nasipse buraya da gitmek görmek istiyorum. Merkeze 18km uzaklığındaymış. Başka tavsiyelerinizi de bekliyorum. Çadır kurabilmek yine çok önemli.

İzmir Merkez: İzmir’i hiç bilmiyorum. O sebepten dolayı merkezde neresi gezilir, ne yapılır? Sağlam bir tavsiye lazım ayrıca burada bir gece kalıp Balıkesir’e gitmeyi planlıyorum. İzmir’de çadır kurabileceğim bir yer yine çok önemli.

Balıkesir Merkez: Burada bir sene kadar önce tanıştığım bir abim var onu ziyaret ederim ve bir gece kalıp Çanakkale’ye geçmeyi planlıyorum.

Çanakkale: Balıkesir Çanakkale arası 221km ve bu, burada konaklayacağım anlamına geliyor. Şehitlikleri mutlaka ziyaret etmem gerek. Çadır kurabileceğim bir kamp alanı var mıdır?

Bursa: Çanakkale Bursa arası 275km. Yalnız bu yol üzerinde görmeye değer ve çadır kurabileceğim bir yer var mıdır? Yoksa Bursa’ya direk geleceğim. Bursa’da gezip görülecek yer tavsiyeleri alabilir miyim? Çadır yine önemli.

Düzce: Düzce’de akrabalarım var. Kalacak yer sorununu hallettik.

Zonguldak: Burası kardeşimin doğum yeri. Ayrıca batı karadeniz sahillerini görmeyi çok istiyorum. Çadır yine önemli. Mutlaka bir kamp yeri gerekli.

Bartın: Bartın hakkında hiçbir bilgim yok. Nasıl bir yerdir bilmiyorum. Gezip bakıcaz artık.

Amasra: Burayı öve öve bitiremediler. Harika bir doğası varmış. Ama benim için önemli olan çadır kuracak bir yer var mı?

Sinop: 5 senedir Samsun’dayım bu kadar yakın olup da gidemediğim tek yer diyebilirim. Bir türlü nasip olmadı ama bu sefer gidicem inşAllah. Sinop’ta çadır kuracak yerler olduğunu biliyorum. Gezilip görülecek yer tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ve gezimin sonuna geliyorum. Sinoptan sonra gerisi çok önemli değil. Zaten bildiğim yerler. Bundan sonra artık Giresun’a dönerim nasipse. Görüş ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın, yolunuz açık olsun. Saygılarımla.
    ben de anamurluyum yollar çok iyi şuan

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)