Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Cezası İtiraz Dilekçesi (Yardım ediverin..!)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Saygı değer forumdaşlarım 15.07.2013 tarihinde otoyolda, Sol şerit ihalali ve Diğer sürücüleri tehlikeye atıcak biçimde şerit değiştirme(Halk arasında makas diye tabir edilen) cezasını yemişim. Ceza makbuzu adresime 7gün içinde ulaştı sorun yok.Ben bu kuralları çiğnemediğimi düşünerekten İtiraz etmek istiyorum fakat dilekçe olayına kafam basmadığı için beceremedim. Araştırdım birşeyler buldum fakat dediğim gibi kafam çalışmıyor bu ara.

Bana burada bir dilekçe hazırlayabilecek yardımına ihtiyacım olan bi arkadaş arıyorum.
    Bu dilekçeyi bana kim hazırlayabilir kafam iyice durdu heleki cezadan sonra. Tamı tamına 332 tl intihar sebebi. Ulan tamam yazdın bari bitane yaz.
    Bulundugum yerde mobese kameraları falan yok.
    Poliste bu durumu ancak video kaydı yaptıysa ispatlayabilir ki ben bu kuralı çiğnemedim. Kuralı çiğnemiş olsam ne beni nede plakamı görebilirdi çünkü.Sakin sakin seyrediyordum,malum benzin 5.12tl az yaksın olayı

Bu cezayı ödeyecek durumda değilim ve itiraz hakkımı kullanmak istiyorum.Lütfen yardım edin dostlarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Anlaşılan birisini fena halde gıcık etmişsin senden intikamını bu şekilde almış ..
    Geçmiş olsun sıkıntılı işler ama vardır bi yolu yordamı.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Arkadaşım Selam

Bende bir bayan sürücü tarafından ihbar edilerek ceza yemiştim (Bayan sürücüyü taciz ediyormuşum güya ama öle bişey inanın yapmadım yapsam kabul edicektim zaten)Otoban çıkışında polis durdurdu böle böle dedi Ben yok öle bişi dememe rağmen Kemer cezası v.s. yazdı gonderdi beni.Direk Trafik şubeye gittim dilekçe falan yazmadan şube müdürü cezayı iptal etmişti.Kim ne derse desin sen Trafik şubeye git orda yardımcı oluyorlar...

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Bir arkadaşım izmir basmane meydanında geçen sene ramazan da iftar saati böyle bir ceza yedi . adrese teslim. dur ihtarına uymamak ve kask takmamamk diye yazmışlar. o trafikte o saatte adamın gittiği istikamette her kavşakta polis var . nasıl durduramıyorlar anlamak mümkün değil ki arkadaşım öyle birşey hatırlamıyor. kaldı ki 12 noktadan gececek eve gitmek için bunların hepsdinde polis var kask takmamak için manyak olmak lazım.. neyse, itiraz için dilekçe yazdık mahkemeye veriyorsun harcı posta pulu derken 70 lira masraf ettik , ceza 277 liraydı . Sonuç direkt reddetti hakim itirazımızı kabul etmedi. paşa paşa dödedik cebimizden 277
    70tl çıktı. koskoca izmir basmane meydanından konağa kadar ki bulvarlarda mobesa kayıdı yokmuş , devletin polisi bizden daha haklı ve doğru olduğu yasalar tarafından da kabul ediliyor..
    hatta bak daha eski bir hikayem daha var. jandarma trafik bizim avukat abiye kavşaktan kontrolsüz geçme, telefonla konuşma , trafiği tehlikeye atma diye 3 ceza gönderdi. davalık oldu. davaya bakan hakim ile odasında çok rahat çay içip sohbet etmesine rağmen ceza onandı.
    moralini bozmak istemem ama , bu tarz davalarda çok kazanaı duymadım. umarım kendi delillerin kendi elindedir. kazanma şansın daha yüksek olur.delil yoksa ceza anını gördüm diyen iki polis mermuru her türlü mahkeme huzurunda doğru kabul ediliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Alıntı Camo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Selam

Bende bir bayan sürücü tarafından ihbar edilerek ceza yemiştim (Bayan sürücüyü taciz ediyormuşum güya ama öle bişey inanın yapmadım yapsam kabul edicektim zaten)Otoban çıkışında polis durdurdu böle böle dedi Ben yok öle bişi dememe rağmen Kemer cezası v.s. yazdı gonderdi beni.Direk Trafik şubeye gittim dilekçe falan yazmadan şube müdürü cezayı iptal etmişti.Kim ne derse desin sen Trafik şubeye git orda yardımcı oluyorlar...
    senin olayında trafik şubedeki polis görevini yapmayan arkadaşını korumak için senin cezaya bişiler yapmış. sen birini taciz ediyorsan bu trafik cezasında öte adli bir vaka dır. bayan sürücü ye taciz. oradaki trafik polisinin kadını alıp şikayetçimisin demesi şikayetçi ise seni ve onu karakola göndermesi gerekio. trafikçi kendince sana ceza varmiş. sanki hakim yaa beyfendi. trafik şubediki de olay büyümesin diye ayar çekmiş. bana olsa şikayetçiyi getirmeden iş evrağa girmeden hiçbirşey imzalam..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    büyük kilitler var. mtr nuzun arkasına bağlayarak sarın kilitin baş tarafı plakayı kapatıyor. ne mobessa ne polis kimse plakayı göremez. bir iki harfini okur oda yeterli olmaz. polis durdursada bunu plaka kapalı derse kusura bakmayın kapanmış diyin çıkaraın sonra yine devam. sistem böyle işliyo napıcan yoksa hep ceza yersiniz.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    ferhatkars bunu beğendi.

Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Hocam plaka altta zaten nasıl okudu şaşkınlık içindeyim

Kaçarı yok seve seve diyosunuz yani.

-Alperen- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar 125
    Geçmiş olsun. Kesinlikle gıcıklığına yapılmış bir olaydır.
    Bence adliyeye gidin. Tutanak yazan kişiler var onlar çok güzel kıvırırlar diye düşünüyorum

Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Hükümet maddi sıkıntı içinde herhal, eşe dostada gelmiş güzel güzel rakamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)