Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor freni yapmak zararlımı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Kısaca özetliyim tvs apache aldım. Motor frenini kullanıyorum arka frene pek alışamadım. Ama motor freni daha iyi gibi birde rodajı nasıl yapmalıyım kaç kmde tamamlanmış olup motor açılır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    toplam 2.000 de biter . motor freni cok yüksek devirlerde yapmadığın sürece bir zararı yok ama ara gazı vererk yığılma yaptırmadan yapıcaksın o işi. zaten %70 ön fren durdurur motoru.

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    ilk 500 km 5.000 deviri geçme. 600 km 6.000 devir geçme. 700 km de 7.000 - 7.500 devirde falan kullan. böyle tamamlarsın rodajı. banada bi usta söylemişti. 750 - 800 km den sonra yavaştan arada bi zorla motoru. tabi öyle kesiciye girecek kadar değil

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    aynı konu aynı başlık başka kişi
    orda başlık açarken altında benzer hatta aynı konu başlıkları çıkıyor az merak edip bakın yahu ben kaç tane öyle konu açmaktan vazgeçtim.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Sağolun birde kitapçık motoru park edince depoyu off konumuna getirin yakıt boşalır gibisinden şeyler var akşamlari off yapip sabah on konumuna getirtmek lazımmı bide motor geldiginde yedek depo konumundaydi.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk 500 km 5.000 deviri geçme. 600 km 6.000 devir geçme. 700 km de 7.000 - 7.500 devirde falan kullan. böyle tamamlarsın rodajı. banada bi usta söylemişti. 750 - 800 km den sonra yavaştan arada bi zorla motoru. tabi öyle kesiciye girecek kadar değil
    türklerin en önemli özelliği söylenilen her söze inanmalarıymış... size usta öyle demiş ama o usta kim bisiklet tamirciliğinden mtr tamirciliğine geçmiş birimi veya bu konuda uzman yıllarını serviste vermiş gerekli eğitimleri almış biri mi vs...her söylenilen söz doğru gibi algılayıp hata yapmayın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)