Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cub mı? Commuter mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    boy 1,82 - kilo 87... motor almayı düşünüyorum.. Tercihim başlangıç olacağı, ekonomik, az yer kaplaması, bütçeme uygun olması sebebi ile tabi ki CUP... (max. 2.000 TL)

sizlere sorum ise; bu boy ve kilo ile cub benim işimi görür mü?

günlük gidiş geliş 25-30 km yol yapıcam. Ankarayı bilenler için Kızılay-Ufuktepe arası... ve dik yokuşların olduğu bir güzergah... acelem yok, hız istemiyorum.. amacım sadece yazları arada sırada motor keyfi yapmak..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    uzun yol yapmayacaksan cub işini görür ben 1.80 boyla cub'ta öğrendim motor sürmeyi

Motosikleti
    tek korkum yokuşta ağırlığımı taşımaması.. satıcılara sordum fakat samimi bi cevap alamadım..onlara göre sattıkları her motor süper hepsi beni uçurur... imkanım olursa zaten önce bi yokuşta deneyip sonrasında almayı düşünüyorum...

Motosikleti
    cub motorların yokuştaki performansı ile ilgili yorum yapacak yok galiba...

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ben bugun tvs apache aldim bakalim nasil

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cub motorların yokuştaki performansı ile ilgili yorum yapacak yok galiba...
    Cub motorların 1.vitesleri çok ataktır,2kişi bile olsan dik yokuşta bile kalkar ve çeker..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    senin aklın pedallı mobiletlerde kalmış

2.5hp motorla tabi yokuşta çıkamazsın

100cc bir cub bile senin gibi 2 kişi ile her yokuşu çıkar..

ben 90cc 8hp C90 honda supercub ile nerelere çıktım 2 kişi ile.

boyun çok uzunsa cub tavsiye etmem ama bi dene bak üzerine otur öyle karar ver

cublar daha sağlam motorlardır (çinli olsa bile)

Motosikleti
    Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cub motorların 1.vitesleri çok ataktır,2kişi bile olsan dik yokuşta bile kalkar ve çeker..
    yokuşta arkamda kuyruk olsun istemem düz yolda 40-50 yeter bana bu hızı yokuş yukarıda yapsın yeter...

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Bu sene bir süre yamaha cryptonum vardı sıfır almıştım ben 100 kiloyum ardımda artçımla cinnah mı desem, bülbülderesi mi desem, şentepe rampaları mı desem gitmediğimiz yer kalmadı. beypazarı gezisi vs de cabası. Al bir japon cub şehir içinde her yere rahatlıkla gidersin. En düşüğünde 8-9 beygir motor var ve inanılmaz hafif ve pratikler. Özellikle 1.ci ve 2vitesler çok keyiflidir sağlam titremeyen adam gibi bir cubta. Tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin aklın pedallı mobiletlerde kalmış

2.5hp motorla tabi yokuşta çıkamazsın

100cc bir cub bile senin gibi 2 kişi ile her yokuşu çıkar..

ben 90cc 8hp C90 honda supercub ile nerelere çıktım 2 kişi ile.

boyun çok uzunsa cub tavsiye etmem ama bi dene bak üzerine otur öyle karar ver

cublar daha sağlam motorlardır (çinli olsa bile)
    boy 1,82, kilo 87 motor üstünde çok iri durmam inşallah.. olmadı bi fotoğraf çektirip kendimi uzaktan bi göreyim... artçıyı düşünmüyorum zaten ecemi olucağım için.. mondial mfh 100 düşünüyorum oda 6,53 hp yapıyor..bana yeter anlaşılan.. teşekkür ettim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene bir süre yamaha cryptonum vardı sıfır almıştım ben 100 kiloyum ardımda artçımla cinnah mı desem, bülbülderesi mi desem, şentepe rampaları mı desem gitmediğimiz yer kalmadı. beypazarı gezisi vs de cabası. Al bir japon cub şehir içinde her yere rahatlıkla gidersin. En düşüğünde 8-9 beygir motor var ve inanılmaz hafif ve pratikler. Özellikle 1.ci ve 2vitesler çok keyiflidir sağlam titremeyen adam gibi bir cubta. Tavsiye ederim.
    crypton 3.190 TL sıfırı ikinci elide yüksek 2500 lerde benim için fazla..öğrenmek maksatlı alacam cub ı ikinci el temiz bir şey düşünüyorum daha uygun fiyatlı 1500-1600 gibi... sonrası 125cc yada 150cc commutere geçis yapıcam...

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    150 km lik dağlı bir yoldan giderken hep bayır yukarı uzun yol yaptım lifan tay 100 cup motorumla biraz yoruyor ama çekmeme gibi bi sorun yok herkes 80le sen 60la çıkarsın okadar. 2kişiydik 3e atamadım vitesi ama 50-60arası 2.ci viteste çıktım 150kmnin abartısız 80-90ı dağa tırmanış yoluydu. 300-400kmlik yollar gidilmez işkence olur cup motorla markası farketmez ama 100-150km uzun yola bile çıkabilirsin bayırlarda hiç bi şekilde bayılma çekmeme olmaz dimdik bayırda ara sokaklarda araba geliyor sıkıştığım oluyor 2 kişi bile olsak sorunsuz kalkış yapabiliyor LİFAN çinli cupların arasında benim bildiğim en güçlüsü ve kalitelisi kalkışlarda biraz daha hantaldır ama uzun yolda ve bayırlarda diğerlerine göre açık ara öndedir.
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti

artçılı olarak yaylaya çıktık 1buçuk saatlik yolda tık demedi Zongshen, ama azıcık titriyordu
    Salih_T bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    bugün bi arkadaşın cub ına bindim boy 1,82 olunca biraz küçük gibi durdu ama yinede idare eder.... bayada ağırlığı var yani... 5-6 basamak çıkarıp apartman içine sokmayı düşünüyordum ama hergün hergün yorucu olur gibi...

bu arada ikinci el alıcam.. söylediğine göre rodaj işi biraz tecrübe istiyormuş... acemi olarak sıfırı tavsiye etmedi..rodajı yapılmış ikinci eli tavsiye etti.. piyasası da fazla olmadığı için elde kalabilirmiş, fazla para bağlamamak yerinde olur galiba..sizlerin düşüncesi nedir?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşım sen de öyle bir yazmışsın ki sanki 87 kilo değil de 187 kilosun. Ben Kymco cup ile arkamda 90 - 100 kiloluk arkadaşımı taşıdım. Soruna gelince, 4 sene cub kullandıktan sonra bir daha hayatta cub motor almam. Debriyaj kullanmanın keyfi bir başka. Bence commuter al.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sen de öyle bir yazmışsın ki sanki 87 kilo değil de 187 kilosun. Ben Kymco cup ile arkamda 90 - 100 kiloluk arkadaşımı taşıdım. Soruna gelince, 4 sene cub kullandıktan sonra bir daha hayatta cub motor almam. Debriyaj kullanmanın keyfi bir başka. Bence commuter al.
    motoksiklet tecrübesi olmayınca hatalı tercih olmasın istiyorum... motora başlangıç ve vitesliye geçiş için cub düşünüyorum... sonrasında salcano wolf s istiyorum. (tabi kanuni bora, seyhan ve mondial kt 125 tipinde bir motorlarada bakmadan edemiyorum)..

birde cub ı hafif olduğu için hırsızlardan korumak daha kolay olablir benim için... (kışın merdivenden sığınağa indirmek, günlük apartman içine koymak gibi..)

Motosikleti
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada ikinci el alıcam.. söylediğine göre rodaj işi biraz tecrübe istiyormuş... acemi olarak sıfırı tavsiye etmedi..rodajı yapılmış ikinci eli tavsiye etti.. piyasası da fazla olmadığı için elde kalabilirmiş, fazla para bağlamamak yerinde olur galiba..sizlerin düşüncesi nedir?
    iyi düşünmüşsün 2.el alıp alışırsın sonra ver elini commuter
    ben de cub'ta öğrendim zaten
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    Yaa en iyi ihtimalle 1000liraya bulursun 2.ci el cup bence başlangıç için çok iyi bi motor tipi bu cuplar 1milyar ver al bitane düşünce için acımaz en azından ve sadece kendi fikrim olarak söylüyorum ama japonlar yani crypton ve innova hariç bilinen çinlilerin arasında en iyi kaliteli hızlısı güçlüsü sağlamı lifanın cupu diye düşünüyorum gerçekten çevremdeki diğer cuplara göre motorum çok sağlam çoğu cuplu arkadaşım özeniyor uzun yoldaki hızına bayırlardaki çekişine başka bir cupla yan yanayken farkı çok iyi görüyor insan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)