Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

155 polis e ihbar

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    arkadaslar trafikte hemen hemen hepimiz araclar tarafindan sikistirilmis ve tehlikeye atilmistiriz. bu durumda aracin plaka si alinip 155 e ihbarda bulunsak sonuc olarak her ihbar degerlendirilirmi, cunku gorusmeler kayit altina aliniyor diye biliyorum. karsi tarafa bi ceza gidermi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bence bişey olmaz bizim burada mülteciler var polisi aladik adamlar ciddiye bile almadi ona hiç bişey yapmazlar

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    o tür şeyler AB üyesi ülkelerde geçerli oluyor, orada millet birbirini şikayet etmesin diye saygılı davranıyor ...
    hiç unutmam ben londradayken diye başlayayım, adamın tekinin aracında köpek vardı, ben köpeğe bakıyordum, adam geldi benden özür dilemişti, arkadaşıma sormuştum ne iş diye? O da park çizgisinin dışına aracının bir kısmı çıkmış, şikayet etmeyesin diye öyle özür diledi demişti ... biz türküz o İngiliz, yer Londra, burada olsa adamı uyarsan kimbilir neler olur ...

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Polisi gereksiz yere rahatsiz etmekten atarlar valla içeri.
    (Olurmu olur).
    sinanozcn, Camo ve akira2012 bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    şu bisikletlilere saydıranın konusu ile şu anlattığımı düşünün, aramızdaki farkı görün ...

o ülkenin sınırları içinde yapay bir cennettesiniz, dışında ise o ülkedeki refahı sağlamak için sizi cehennemde yaşatmaya çalışan bir ırk işte ...

Gundogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom Deli..
    Polis nerden bilecek senin tipine gıcık olup şikayette bulunmadığını ??

Bi de bırakın artık bizden adam olmaz geyiğini sen vatandaşlığını yap.

2011 deki düzenlemeye göre artık polis bile teknik cihazlarla tespit edip ceza kesiyor, burdaki teknik cihaz tanımı ; alkolmetre, radar ve resimle kayıt altına almak..

Plakası ve yaptığı hata net bir şekilde gözükür şekilde resmini çekip Aşağıdaki gibi 1. adres 155@iem.gov.tr 2. adres twitter üzerinden #@seritihlali

155 ihbar doğru mail adresi verdiysen kesin sana dönüş yapar, serit ihlali dönüş yapmaz ama cezasını keser..

Örnek resim : Bizzat benim çektiğim ve ilettiğim

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    Maalesef hiçbir şey değişmiyor onun için çok dikkatli kullanmamız lazım ...
    İHANET arkadaşlık zincirini karartır, fakat VEFA onu her zamankinden daha parlak yapar.

Pianoblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Benim bildiğim aynı kişiden 2. ihbar gelmesi halinde ceza uygulanıyor. Tabii uygulanıyor mu bilinmez.

Motosikleti
    V-Strom Deli..
    Alıntı Pianoblack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim aynı kişiden 2. ihbar gelmesi halinde ceza uygulanıyor. Tabii uygulanıyor mu bilinmez.
    Bildiğim derken kesin konuşuyosun, ama bildiğini zannetmiyorum, adam yada kadın sokakta hafiyeliğe soyunmuş, her gördüğünü, sokakta tartışanı kapısını sert kapatanı, tipini beğenmediğini her şeyi 155, e bildiriyo
    sanki polis onun emir eri, ki öylelerine bile kolay kolay işlem yapılmıyor ihbarın ciddiyse dikkate alınır kafanı yorma...

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece motorla degil normal aracla bile seyir halindeyken bildirdigim bir kac hanzo olmustu ancak polisin biraz alayci konusmasi beni pekte ciddiye almadiklarini dusundurdu acikcasi, yoksa nerden bilicez gercekten aldilarmi almadilarmi adami

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı Gundogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim derken kesin konuşuyosun, ama bildiğini zannetmiyorum, adam yada kadın sokakta hafiyeliğe soyunmuş, her gördüğünü, sokakta tartışanı kapısını sert kapatanı, tipini beğenmediğini her şeyi 155, e bildiriyo
    sanki polis onun emir eri, ki öylelerine bile kolay kolay işlem yapılmıyor ihbarın ciddiyse dikkate alınır kafanı yorma...
    Polis tarafından bize söylenen bu. Yoksa gördük polisleri... Ama emir kulular dimi unutmuşum.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 4 kez şikayet ettiğim magandalarla ayı istikamete giderken yolda çevrildiklerine şahit oldum ceza yazılmıştır yazılmamıştır bilemem ama en azından ihbarların değerlendirildiğini gösteriyor
    Pianoblack bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom Deli..
    Alıntı Pianoblack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis tarafından bize söylenen bu. Yoksa gördük polisleri... Ama emir kulular dimi unutmuşum.
    Hala anlamamakta ısrar ediyosunuz, diyorumki polis bile artık kendi gözüyle gördüğü konuda delillendirme yapmadan ceza kesmekte tereddüt ediyor, kesersede http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/119404-trafik-cezasina-itiraz-etti-kazandi.html

Linkte olduğu gibi itarazla o ceza bozuluyor.
    Bırakın ezberden şu böyle olmuş bu böyle olmuş diyerek sürekli olumsuzlukları ön plana çıkartmayı, tekrar diyorum benim gibi, hatayı net olarak bildirip cevap alamayan varmı ?

---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

Ben orada arabadan çekip twitten göndermiştim, ki halada arabada yapıyorum, motosiklet için çözüm kask kamerası ile çekip belirttiğim mail adresine bildirmek, kesin sonuç için Bimer e mail atın ...

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı Gundogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala anlamamakta ısrar ediyosunuz, diyorumki polis bile artık kendi gözüyle gördüğü konuda delillendirme yapmadan ceza kesmekte tereddüt ediyor, kesersede http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/119404-trafik-cezasina-itiraz-etti-kazandi.html

Linkte olduğu gibi itarazla o ceza bozuluyor.
    Bırakın ezberden şu böyle olmuş bu böyle olmuş diyerek sürekli olumsuzlukları ön plana çıkartmayı, tekrar diyorum benim gibi, hatayı net olarak bildirip cevap alamayan varmı ?

---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

Ben orada arabadan çekip twitten göndermiştim, ki halada arabada yapıyorum, motosiklet için çözüm kask kamerası ile çekip belirttiğim mail adresine bildirmek, kesin sonuç için Bimer e mail atın ...
    Ezberden falan söylendiği yok neyin peşindesiniz anlamadım. Ben bana polis tarafından aktarılanı söyledim. Düşüncemi söyleyemeyecek miyim burada. Polis bana yanlış aktarmış v.s olabilir. Sonuçta uydurma cevap vermedim. Saygılar, son mesajımdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)