Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Başladım Tavsiye İstiyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar adım hakan,üniversite öğrencisiyim..İstanbulda yaşıyorum ve okula gidip gelirken kullanmak için bir ss motor almayı düşünüyorum.Fiyat aralığım 6 -7 bin lira arası.Boyum 1.88 ve özellikle altımda sırıtmayacak bir motor tavsiye ederseniz sevinirim.Araba ehliyetim var bu arada(motorda ne kadar etkisi olur bilmiyorum ama) ..Yorumlar için şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    a2 alırken birkaç sınava girmeyeceksin o kadar faydası
    megelli 250r iş yapar gibi kullananlara sormak lazım ama
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Narchotich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Yeni başladıysan en fazla 150'lik al derim arkdasım 200'lük pioneer aldı kaza üstüne kazalar yaptı şimdi yeni yeni söktü ve çok iyi bir şoför oldu. Ama o kadar ceza yemeye ve kazaya ne gerek vardı o kadar paran varsa 2 bini kalıcak sana benzin ve aksesuar parası sana tavsiyelerim

1-HONDA CBF150
    2-TVS APACHE RTR 150
    3-YAMAHA YBR 125
    4 HONDA CB125E
    5-RKS TİTANİC 150 ( BU BİRAZ KÜÇÜK KALIR )

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    llaki ss diyorsan 8.000 nakite 2. el cbr250r bulabilirsin.

Ama korumalar +ehliyet vs derken +2000tl daha gerekecek.

Eğer 7000 nakitin varsa yazı boş geçirme 3000 daha kazanmaya bak dostum ;)

Cbr la hem kafan rahat olur hemde seni fazlasıyla tatmin eder.

Tabiii motor tecrüben olduğunu varsayarak bu yorumları yaptım. O da yoksa

başlangıç motoru edinmelisin..

Bir kaç kere scooter'a binmemi sanmaysanız maalesef motosiklet tecrübem yok,ayrıca görüntü olarak da beni tatmin edecek bir ss arıyorum
    Mesela honda 125cc r görüntü olarak beni tatmin ediyor ama biraz küçük gibi..Yeni başlayan biri olarak 200cc ve üstüyle başlamam hata mı olur..

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    arkadas. adam hem öğrenciyim diyo (yakıt).. hem ehliyetim yok diyo (sıfır tecrübe).. hemde SS alıcam ben diyo (6-7 bine hurdasını alır)..
    şimdi bu arkadasa kask ekipman ehliyet. sürüş eğitimi.. baslangıc motoru.. o paraya alıcagın hurda vesaire vesaire...... ne diyim bilemedim ki..al kardeşim japon malı bi max 150 cc scooter.(tabi önce ehliyet ekipman) bi trafiğe alış.. bi motor sürmeye alış... ne ss i yav.. ne çekiyosanız banada bulun vatandaş.. yılların keşiyim böyle kafam olmadı
    gokhanarslan bunu beğendi.

Yılların keşi olduğunuzu yaptığınız yorumdan anladım zaten,keşke ayık kafayla yorum yapsaydınız..Scooter sürmek istesem gider scooter alırdım (ki sürmüşlüğüm var) ama ben motor almak istediğimi söylüyorum,scooterla motor aynı şey değil bildiğiniz gibi..

Ayrıca honda cbr 125r'nin 0 fiyatı 7 bin lira.6-7 bin lira bütçeyle 2. elini rahatlıkla alabilirim ve bu motorun hurda olduğunu zannetmiyorum..

ne ss i yav.. ne çekiyosanız banada bulun vatandaş.. yılların keşiyim böyle kafam olmadı " gibi bir yorum yapmak motora başlamak isteyen birinin hevesini kaçırmak dışında başka bir şeye hizmet etmez..ben 1000cc lik motor tavsiyesinde bulunmadım farkettiyseniz.

gokhanarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked
    Kardeşim öğrenci adamsın vs vs ben günler önce dil döktüm artık sıkıldım. Forumda biraz arama yap bak bakalım senin gibi tavsiye isteyen var mıymış? Ona ne demişler. Al ilgili forum okursan belki sana bilgi verebilir.

İşin usulü bu; http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119092-yeni-motora-baslayacak-ve-tavsiye-isteyecekler-icin.html#post3096281

Motosikleti
    KapÇık
    arkadaşım. bak ne güzel öğrenci adamsın. üniversite okuyorsun akıl var mantık var. burada kimse sana sıfır tecrübeyle ss al kamikaze yap demez... cbr125 cokmu yavas gidiyor ? trafik tecrüben sıfır. öyle bir ülkede yaşıyoruz ki 2 tekeri görünce üstüne kırıyor insan müsfettesi arac söförlerimiz.. sen önce bi ehliyetini al.. sürüş eğitimini al.. korumalarını al... trafikte MOTOSİKLETLE sürüşü tecrübe et.. bol bol oku önce bi bilinçlen.. sonra yorumumu yeniden oku. aslında senin iyiliğin için olduğunu göreceksin... yılların keşiyim espirisine takıldıysan eğer.. koca yorumdan ala ala sadece orasını aldıysan daha ne desem boş zaten... İnşallah sezon sonu kaza raporu yada taziye bölümünde kullanıcı adını okumayız... benim hakkımda ne düşündüğün mühim değil.. mühim olan tahriklere uyup ss 'le başlamaman...

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Madem yenisin ve ss tutkunusun
    1 2 kagit daha ekle Kawasaki Ninja 250 al derim hem yeni başlayacak olana iyi gider hem şekil hem az da olsa ses var performansı iyi
    megelli alayim deme sakin oyuncak gibi motor parana yazik olur. Hatta ninjayi dediğin fiyat aralığında bile bulabilrisn istanbulda

Motosikleti
    KapÇık
    kawasaki ninja 250 r rahatlıkla 190km/h hıza ulaşabilen bir motordur... arkadaşta ehliyet yok daha... bu nasıl bir öneridir yahu.. bu nasıl bir bilinçlendirme...

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    177kmh son hız.
    Ayrıca cahillikten uzak durup kurallara uyarsa her türlü 250 ninja uyar cbr 125 veya cbr 250 cok mu farklı.
    Ha kuralldan banane derse mobylette bile binmesin derim.

Motosikleti
    KapÇık
    üstat. gv yi almadan önce sıkı bir pazarlıkla ninja'dan döndüm.. iyi araştırdım.. nette videolarını falanda izledim..

Motor kullanmasamda motor forumlarını çok okurum,ne kadar kulanmasam da o motor aşkı denilen şeye sahibim yani..Kawasaki 250r açıkçası benim durumumda biri için intihar olur..

Trafikte permatiq'in dediği gibi tecrübem yok bi çukura falan girsem çıkamam büyük ihtimalle.

Ama 125r ile scooter'da öğrenemeyeceğim vites,debriaj,frenleme mekanizmasını daha iyi kavrarım..

Zaten 125 i alır almaz direk trafiğe çıkacak değilim.Açık bir alanda slolom,vites değişimi,ani durma ve vb. şeyleri tam olarak kavrayana kadar çalışırım..Ondan sonra 125r a da scooter kadar hakım olurum ve trafikte onu kullanırım diye düşünüyorum..

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    megelli 250 demişler
    cbr 250 demişler
    bende bunlara karşı dedimki
    parana yazik olur git
    Kawasaki ninja 250 al.
    Git bi Mt-01 al demedikyha:D cozersin işi zevkli zevkli kullanırsın diye düşündüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler