Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir nostalji skuter :) ( Skuterle başlamak isteyenlere )

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Merhaba bugün size skutırım mondial zn 125 diğer adıyla nostalji olarak bilinen skutırımı tanıtmaktayım...
    Skutırım bakımlı olmasına rağmen inatla ben bozulacağım diyor Tamam iyi kötü götürüyosunda bugün yaptır yarın bozulma garantisi verir.
    2007 model olmasına rağmen daha 8 bine gelmedi Birgün yolda gidiyordum gazlamaya başladı manyak stop edip bekledim. Gaz koluyla oynadım biraz.. Haa neyseki düzeldi.
    Stop etme özelliğe sahiptir ve Trafik lambalarına hassas tümseklerde yavaş gidilmesi için uyarma sistemi mevcut şuan üzerine.. Çalışma prensibi şöyle: Gaz kolunu bırakıp arka frene asıldığınız taktirde stop edicektir buda benzin tasarrufuna ve hava kirliliğine çevreyi korumaya katkı sağlamaktadır. Önlerde ABS vardır. Dikkatinizi çekerim (A BE SE) Bazen asfalta şöyle bi yakından baktırmak istesede ben nazik kullanırım ön freni. ABS sistemi gerçekten var arkadaşlar %100 kayma garantisi verir. Ön farıma gelirsek FAR'ın F'si yok İster kapalı git ister açık git farketmez. Belediyenin sokak lambaları sağolsun onlar olmasa nabarım. Amaaa Zifirii karanlıkta 3 metre önümü gösterir allah razı olsun o fardan Lastikleri El arabası varya bahçelerde kullanılır Mübarek onlardan küçük Ön amortisörler varmı yokmu belli değil. Arka amortisör 170 kg ağırlığa dayanamadı yavrucak patladı. Gövdeye gelirsek herhangi bi yan yatma düşme durumunda kırılıyo o kesin zaten onun garantisini veririm. Sök tak yaparken çizilebilir,eğilip bükülebilir, çatlayabilme ihtimalleri mevcuttur. Arka fren teli yolda giderken önüme çıkan köpekle ani fren yapmamlaa çatt koptu hayırlı olsuun. Karbüratörüm daha 8bine gelmeden değişti. Unuttuğum bi özelliği daha var arka frene basınca cıyyk cııykk ötüyo balatalar buda 2.bi korna yerine geçer otomatik korna sistemi. Hani trafikte giderken dit dit dit diye aralardan geçeriz ya oda kornaya bas bas nereye kadar abicim yaaa dimi. Bu özellikle hem yavaş gitmenizi sağlıycak hem yayaları arabaları uyarcak. Skuteriimde özel egsoz var çata patlı egsoz. Fabrika çıkışı egsozum çata patlı egsoz haline dönüştü millet para verip yaptırıyo beee benimki hem orjinal hem çata patlı bam güm ateş ediyo... Bazen bayanları korkutmuşluğum oldu istemesemde olur olmaz yerde patlıyo :( Bel ve sırtı ağrımayanlara müjde şöyle bi yarım saat turla %100 bel ağrısı başlıyor eğilip büzülüyosunuz. Ayrıca ekstra bi özellik amortisörlerin görevini yapmamasından dolayı tümseklerde hoppacık hoppacık zıplıyosunuz buda size avantaj spor yapıyosunuz aynı zamanda. Selesi kaldırım taşından farkı yoktur. Birde kontak özelliğinden bahsetmek istiyorum: Kontağı kapattığınız taktirde anahtarı çekip hoop cebinize atın %100 çalışıyor. Sadece farlar sinyaller korna çalışmaz böylece boş olan akünüz dolmuş olur... Motorumu satmaktayım Abi orası öyle burası niye böyle diyeceksen gelme arkadaşım aha ilanıda koyuyorum motorumu görebilirsiniz. Diğerlerinden çok farklıdır hee
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-baslangic-icin-en-ideali-8.000-de-nostalji-2010-cikisli-131994919/detay/
    zerzura bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Japon alaydın zamanında ben kaliteliyim beni al beni al dedimi sen viteslilerine bin isterse 1500 kmye dayandım tık yok bildigin motor yani sorun cıkaracagada benzemiyor

1200 fazla ddegilmi

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    demek ki gercek anlamda ne motordan (teknik ve mekanik) anlıyorsun nede bakım yapıyorsun

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek ki gercek anlamda ne motordan (teknik ve mekanik) anlıyorsun nede bakım yapıyorsun
    Kardeşim başta belirttiğim gibi motor daha 8 bine gelmedi bu kadar sorun çıkardı bakımlarını aksatmıyorum ilana bak bi istersen şuanda karbüratör ayarıarka amortisör patlak durumda diğerleri çalışır durumda

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...klet-ilanlari/ Bu konu başlığı süs diye durmuyor kullanabilirsin...

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...klet-ilanlari/ Bu konu başlığı süs diye durmuyor kullanabilirsin...
    Ben satmak amaçlı koymadım zaten buraya satmak istesem orda paylaşırdım motorum hakkında bilgi verdim sadece. Yeni başlayan kardeşlerimize bilgi amaçlı paylaştım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)