Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Opetin gözünde 'MOTOR'

Motovento
    REKLAM ALANI
    lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Selamlar, dün sabah kartal opetten benzin aldıktan sonra farkedemedim, sonradan baktığımda fişe plakamı yazma zahmetinde bulunmayıp sadece MOTOR yazdıklarını gördüm, aynı uygulamayı acaba bir araca yapıyorlar mı? tabiki hayır, bizler o plakaların vergisini diğer araçlar gibi verdiğimiz halde, motosikleti araç saymayanların arasında opetin de olduğunu anlamış olduk, gerçi devletin motosikleti tanımadığı bir ortamda (bknz: HGS kitapçığı) opetin bunu yapması çok da şaşırılacak bir durum değil. Kendilerine twitterdan bu fişin vergi usul kanununa uygun olup olmadığını sordum, tabiki cevap gelmedi.

http://r1307.hizliresim.com/1c/s/qq182.jpg
    mete_han, EnesBeyter ve Pasali1921 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Bende bu konu yüzünden çok tartışmıştım benzincilerle gidip düzelttirmiştim her seferinde uyuzluk değil mi

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Opet'i ben de sevmiyorum.

(Yer Düzce) Bir defa Opet'ten benzin alacağım tuttu. Grup olarak oraya girdik, bir dahaki Shell'e milleti peşimden sokup yavaşlatmak istemedim (Gruptaki herkes Opetçiymiş). Opet'e girdiğimize pişman olmuştuk. Bütün motorlar depo fulleyecek, nereden baksan 300-400 liralık benzin alacağız. Adam ite kaka benzin koyuyor! Babasının malı! Dikkatimizden kaçmadı tabi, sineye çektik. arkadaşlar benzin alıyorken biz de marketin önüne motorları (Kenara) çekip marketten birşeyler alalım demeye kalmadı bir bağırış çağırış "Motorları oraya goymayın, yol orası yol yol, gidin yandaki sokağa (Belirteyim, saat öğlen 12 ve hava cayır cayır yanıyor) güneşe goyun!" diye köpürdü pompacı gavat... Söylene söylene aldık motorları benzin istasyonunun dışına.. Geldik tekrar, marketten birşeyler aldık. Marketin yanında da algida şemsiyesi, birkaç plastik masa sandalye falan var, dedik bari şuraya oturalım da marketten aldıklarımızı gölgede yiyelim. Hem serinleyip dinleniriz. Demeye kalmadı "loooo, oraya oturnayıng, orası aile yeri aile aile. Motorların üzerinde oturung!" (Bizim grupta da kadınlı çocuklu arkadaşlar da mevcut hatta.) eeeeh yetti be! Herkeste artık aynı söylemler, Opetten bir daha benzin alırsam falan oldu herkes haliyle... Gavatın motorlarımıza ite kaka muamele etmesine mi yanalım, bizi azarlaya azarlaya tesisin dışına güneşe atmasına mı yanalım, böyle bir yerden depolarımızı full'lediğimize mi..! (Eve döndüğümde Opet'e durumu izah edip şikayet ettim. Konu ile ilgilenilecektir diye cevap attılar. Artık konu ile ilgilenme tarzlarını bilmiyorum. İplemezler heralde...)

(Yer İstanbul) Ondan sonra hayatımda ikinci kez Opetten benzin alıyorum, ki çok çok zaruri ihtiyaç olmasa almayacağım. Gecenin bir vakti, misafir olarak gittiğim istanbulda E5'in kenarında benzinlik arıyorum, yolda kaldım kalıcam, gecenin 2'si... Arkadaş, bırak Shell'i başka firma da yok, bi Opet denk geldi. Allah belasını diyerek daldım içeri (Maksadım az benzin alıp, en yakın shell'den depoyu full'lemek). Pompacı palenin biri geldi, sen mi koycan dedim benzini, "görevli benim abi" dedi. İyi dedim 30 liralık 97° koy o zaman.. Çocuk pompayı taktı, çekti mandalı gitti.. Bekle bekle bekle ne gelen var ne giden. benzin bildiğin full'e gidiyor derken şaldır şuldur taştı benzin. motorun depoya, (sıcak) motora her tarafa benzin saçıldı. Çocuk ordan çıkıp hemen koştu aldı pompayı. Bana baktı benim gözlerden ateş püskürüyo! Bi bez getireyim abi ben dedi gitti peçete aldı iki sildi, hadi naş... Sinir küpüyüm. Çektim marketin önüne (İçimden neler sayıyorum ama, hay ben bu Opet'in de......), marketinden bi pet su aldım, depoyu suyla durulayım, inşallah güneşi yiyince rengi atmaz diyorum, markete bir girdim kasada da iki tane pale kız.. Dedim hangi ülkede yaşıyorum ben, yetişkin kimse yok mu sizin başınızda.. Suyu aldım, bi de para ödetiyo.. İllallah dedim al paranı da.. söylene söylene yıkadım depoyu.. Kalktım gittim...

Benim için en iyisi Shell'dir abi. Hem Opet'le benzin kalitesi de kendini iyiden iyiye belli ediyor. Motorun karakteri değişiyor Opetten benzin aldığımda...

Opet mi, tövbe
    htmetin, erro ve -unnamed- bunu beğendiler.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Valla hacılar Libadiye Opet'ten alıyorum benzimi.. Zaten ilginç bir şekilde (psikolojikde olabilir diyeceğim ama kilometre yalan söylemiyor) Shell...vb den benzin aldığımda benim mavi katır ortalama 220-240 km yol yaparken opetten 95 oktan aldığımda (diğerlerinden de 95 alıyorum) 250-290 km arası yol yapıyor? Emin olun abartmıyorum ama gözlemlediğim bu şekilde.. Üstelik opetteki dayılarla QANNGAAA da olduk her gittiğimde muhabbet tavan.. Abi motor soğusun yıkayalım diyenler...vb

Unutmamak lazım ki o pompacının terbiyesizliği (ki böyle bir muamele ile karşılaşsam bende çok sinirlenirdim) yada küçük pale çalıştırmaları opetin suçu değil o bayii nin suçudur. Sonuçta opet isim hakkını verir..Yani ben öyle düşünüyorum en azından..
    erays, dockerengin ve rm125 bunu beğendiler.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yav arkadaş ne alıngan millet olmuşuz : ))) O olay pompacının hatası plaka girmeye üşendiği için direk motor seçebiliyor ekranından.Bazende bidon benzin diye giriyorlar.Bende plaka olmadığından hep öyle alıyorum hiçte kendimi ezik hissetmedim : ))))
    Ha kuryeysen fişi şirketten ödetiyorsan yada farklı şekilde plakana kesilen fiş işine yarıyorsa dikkat edersin yada rica edersin plaka girilsin diye.İşçiyede yüklenmeyin yok efenim niye plakamı girmiyorsun beni adamdanmı saymıyorsun diye.Adamlar binlerce plaka yazıyor akşama kadar görememiş edememiştir yorgundur geçmiştir nolacak.
    erays, muhittinKaplan, MotorKafa ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaşlar Karabük Opetten benzınımı alıyorum. her zaman Plakamı giriyorlar. Pompacı asla ayrılmıyor motorun basından. Hatta depoyu sallaya sallaya alabildiğince benzın alasıya kadar pompacı sabırla beklıyorda. Ayrıca dreamkiller dediği gibi Opetten benzın aldım zamanlar motor 25-30 km daha fazla gidiyor. Shellden fulledım geçenlerde mecbur kaldımda. Lanet olsun dedım. Motosiklet gitmiyo. motorda bi mallama oldu. benzını bıtırene kadar motordan ınmedım. Gittim opetten doldurdum. 20-30 km sonra motor eski seriliğine ataklığına kavustu. (Motor CBR 250 R 2013 )
    Not:Opetle Anlaşmam yok.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hacılar Libadiye Opet'ten alıyorum benzimi.. Zaten ilginç bir şekilde (psikolojikde olabilir diyeceğim ama kilometre yalan söylemiyor) Shell...vb den benzin aldığımda benim mavi katır ortalama 220-240 km yol yaparken opetten 95 oktan aldığımda (diğerlerinden de 95 alıyorum) 250-290 km arası yol yapıyor? Emin olun abartmıyorum ama gözlemlediğim bu şekilde.. Üstelik opetteki dayılarla QANNGAAA da olduk her gittiğimde muhabbet tavan.. Abi motor soğusun yıkayalım diyenler...vb

Unutmamak lazım ki o pompacının terbiyesizliği (ki böyle bir muamele ile karşılaşsam bende çok sinirlenirdim) yada küçük pale çalıştırmaları opetin suçu değil o bayii nin suçudur. Sonuçta opet isim hakkını verir..Yani ben öyle düşünüyorum en azından..
    Peki Opet'in işi ben bayiliğimi vereyim gerisine karışmıyım mıdır? Bir denetleme sistemi yok mudur? Bu şekilde Opet'in kendi adını kirletiyorlar, o zaman ben derim ki Opet öyle büyük, Lider, kapasiteli, kaliteli bir marka değildir. Bayiliğini verip yan gelip yatan gerisini düşünmeyen bir firmadır. Doğru mu?

Ayrıca km farkı bence göreceli. Her firmanın yakıt ısıl değerleri farklı olabilir. Ben yakıtın daha uzun süre götürmesine bakmam. Zaten baksaydım 4 silindirli motor almazdım ve her seferinde daha pahalı olan 97° yakıt kullanmazdım. Ben motorumdan aldığım hazzı, performansı düşünürüm. Ve motorun, yakıtı ne kadar rahat yakmasına bakarım (Haliyle daha rahat yaktığı için 97° yakıt, 95°'dan daha çabuk biter). Dediğim gibi, yakıttan beklenti göreceli bir kavram tabi, kişiden kişiye değişir. Saygı duymak lazım, sizin baktığınız açıdan bakanların sayısı çok çok daha fazladır zaten
    "CaRPe DieM"

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Valla ben de sürekli opet'i kullanıyorum, ama herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar ve çokta memnunum.
    Plaka yerine 'motor' yazılması olayı benim de başıma geldi opette, ancak çok iplemedim bu durumu.
    Sonuçta vergi kaçakçılığı gibi bir durum olmuyor ortada, bana fazladan giren çıkan da olmuyor.
    Hatta mümkün olsa onu bile vermeyin diyecem, direk çöpe atıyorum, boşuna kağıt israfı oluyor.
    Birde opet kart kullanıyorum ve bu karttan da çok memnunum.
    Önceden shell'den benzin alırdım ve shell kart kullanıyordum.
    2,5 sene de belki binlerce liralık benzin almama rağmen, bu iki buçuk yılın sonunda "kartımda kaç lira var" diye sorduğumda "5 TL" cevabını duyunca şok olmuştum.
    Motoru yenilememle beraber benzin istasyonunu da yeniledim ve yaklaşık 4 aydır opet'i kullanıyorum
    4 ayda 1.400 liralık yakıt tükettim ve kartımda mis gibi 14 TL duruyor şu an
    Ayrıca opet'le shell'in yakıt performansında bir fark göremiyorum. Tabi bu benim motorumdan kaynaklı bir durum da olabilir.
    Pasali1921 bunu beğendi.

muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Yazmasın Daha iyi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    sikayetvar.com

kesinlikle resimli olarak şikayet belirtmelisin.. %100 dönüş olur.. o fişin de hesabını sorarlar
    birGarip..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bakırköy sahilde tam dünya göz hast. karşısında po var (eski bp) orada pompacı beni bekletiyor alel acele hareketler

dedim

"ben bedava mı alıyorum benzini?"

senle uğraşamam gibisinden triplerde

diyor

"bekletemem şimdi otomobiller motorla uğraşamam"

tabi ben güzel bir çıngar çıkartıp adamı yerin dibine sokana kadar.. bir daha yapamaz..

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    sadece opet değilki. arada denk gelen petroller yapıyor.
    o fişi düzelttirmek size kalmış. ama uyarın tabi üşengeçlik etmesinler.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    ne olursa olsun yazması lazım, benimde başıma geldi, yakıtta bir sorun oldu falan diyelim aracınıza yakıtı nereden koyulduğunun tespiti adına bir ispat olabilir en azından. ya hadi hepsini geçtim senin işin bu 7-8 tane tuşa basmak bu kadar zor mu? herkes işini layıkıyla yapsın.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav arkadaş ne alıngan millet olmuşuz : ))) O olay pompacının hatası plaka girmeye üşendiği için direk motor seçebiliyor ekranından.Bazende bidon benzin diye giriyorlar.Bende plaka olmadığından hep öyle alıyorum hiçte kendimi ezik hissetmedim : ))))
    Ha kuryeysen fişi şirketten ödetiyorsan yada farklı şekilde plakana kesilen fiş işine yarıyorsa dikkat edersin yada rica edersin plaka girilsin diye.İşçiyede yüklenmeyin yok efenim niye plakamı girmiyorsun beni adamdanmı saymıyorsun diye.Adamlar binlerce plaka yazıyor akşama kadar görememiş edememiştir yorgundur geçmiştir nolacak.
    söylediklerine %100 katılmakla birlikte eklemek isterim
    fiş ne işe yarar kanunen aracın yakıttan kaynaklı arıza yaparsa tamir masrafının tamamını o istasyon ödemek zorunda
    ve sen yakıtı ordan aldığını ancak fişle ıspatlıyabiliyorsun o yüzden fiş şart
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Marka bağımlılığım yoktur. Hatta vaktinde opetten benzin aldığımda yolda kalmışlığım da vardır ( ki o istasyonlar artık opet değil) Bu tür sıkıntı yaşadığınızda benzin istasyonunun girişinde bayi kodu vardır. O kodla birlikte istasyonu şikayet ettiğinizde hemen ilgileniliyor. Denenmiş ve sonuç alınmıştır. Ben genelde Opet'in tuvaletlerini beğeniyorum. Her yerde aynı sandartta tertemiz

Sağlıcakla.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Kağıthane tüneline girmeden sağda benzin istasyonu var adı aklımda değil bp shell opet po total değil ona eminim scooterıma benzin alacam 15 tl lik ve pompacının işi vardı pompayı ben tutuyorum 10 tl ya kadar benzin geldi sonrası bildiğin hava basıyor pompa ama sayaç ilerliyor durumu izah ettim adam iplemedi bir dünya kavga çıkardım ama nafile dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ve böyle düzanbazlıklar

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    hizmet, temizlik vs. gibi şeylerden dolayı opeti tercih eden ve memnun olanlardan biride benim. opet kart ile birlikte 1senedir çogunlukla opet istasyonlarını kullanıyorum, daha önce başka markaların istasyonlarında sorunlar yaşamama rağmen daha opette birşey yaşamadım ve 1senede kartımda 50küsür TL birikti. karttaki miktarı zor günlere saklıyorum; parasız marasız kalırız bellimi olur

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    o makina onu veriyosa standartlara aykırı bir durum yoktur demektir...çok fazla alınganlık göstermemek lazım ki ben şu ana kadar hiç dikkat etmedim ne yazdığına...

ben de hep opetten almaya dikkat ederim ki opet denilen kurum benzin istasyonlarının standartlarını çok yukarı çeken bir firmadır. özellikle tuvalet hususunda, bir çoğunda kendi evimde gibi hissediyorum...yolculuğumda iki sefer denk geldi kapıları sensörlü, klozet hiyjen naylonu sensörlü vs...içerisi mis gibi kokuyor...bu kapı sensörü olayını ilk defa gördüm..girdiğim bütün opetler tertemizdi...bunun yanında çalışanlarından da negatif bi davranış görmedim, ki adamlarla maksimum 1 dakika muhattap oluyosun...saçma sapan hareket yaparlarsa da cevaplarını alırlar zaten...buna cesaret edebileceklerini pek zannetmiyorum...

yaşasın opet ve temiz tuvalet kampanyası..
    Pasali1921 ve sinanozcn bunu beğendiler.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Benim de marka takintim yoktur ama renk takintim var sevmiyorum hocam sarı ve kırmızı renkler yan yana gelince

Neyse ama aldığımız sıfır aracın garanti şartlarını konuştuğumuzda satıcı kişi bize garanti süresince yakıtınızı opetten alın gibi bir uyarıda bulunmuştu... Sebepleri nelerdir bilmem marka ve istasyonlar ile yapılan basit bir sözleşme mi yoksa farklı bir sebepmi bilemeyeceğim ancak o araçla hep opetten yakıt alıyoruz şirket aracım ise po ile araç tanıma sistemi ile almak zorunda kalıyoruz... Yakıtların motorun performansına katkısı tartışılır ancak bu iki istasyon arasındaki farkları bariz olarak görebildiğim icin motorunu aldığımda da ilk opete ugrayacagımı da cok iyi biliyorum... Kişilerin veya istasyonların hatalarını gerekli yöntemlerle şikayet ettiğinde de cevap alabiliyorsan ışte herşey orada tamamdir... Kimse hatasız yanlissiz değildir önemli olan farkına varıp duzeltebilmek icin birşeyler yapabiliyorlarmi?

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bu işler daha çok işletme kaynaklı sanırım marka değil.PO var diyorki 50 tl benzin al aracı yıkayalım.Ya o kadar alamıyorsa depo diyorum patron demiş.Başka PO var her türlü hizmet var, çay kahve su ücretsiz.5 Tl alsan yıkarlar.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler