Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Ehliyeti

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Motor ehliyeti konusunda bilgilendirirmisiniz? Bahçeşehir'de oturuyorum. Nereye başvurabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda X11
    Villa Pera : 212 232 42 35

Ama bana sorarsan Süleyman Memnun' un Hadımköy' de motorsiklet pisti var. Sana çok yakın. Orada 4 günlük eğitime katılsan daha bile hoş olur.

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Villa Levent ile konuştum ve çok yardımcı oldular. Sana uzak tabi. Ama iyi bir eğitim gerekiyor. Bende Avcılar'da oturuyorum mesela. Tabi Süleyman Memnun eğitimi nasıl bilmyorum.
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    tekerlekli herŸey...:)
    Ben villa pera'dan aldım. Sana orayı öneririm. Hatta benden sonra iki arkadaşım daha oraya kayıt oldu.
    Villa Levent'in kalite olarak oradan bir farkı yokmuş. Zaten isim benzerliği de iki patronun arkadaşlığından geliyormuş. Ortaklarmış, daha sonra ayrılmışlar ve kendi yerlerini açmışlar.
    Bu iki yer kesinlikle kro bir yer değil. Genelde sürücü kursları böyle kıraathane tarzında olur yaa. Pis, sigara kokulu filan... Bu iki yer tam tersine epey yeterli ve hocalar filan da modern. Kafa adamlar yani. En azından villa pera'da öyle. Birazdan arkadaşımın villa pera'daki antremanına gidicem hatta.
    Ama yer uzak diyorsan ayrı...

300 milyondan kaydınızı yaparız dedi Villa Pera. Eğitim olmadan. Ben sadece ehliyet istiyorum. Sizce iyi bir fiyat mı?

Motosikleti
    valla benim fiyatlar hakkında pek bir fikrim yok. Karşımda adam gibi adamların olması benim için birinci tercih olduğundan ve burasıyla ilk görüştüğümde de özellikleri benim kriterlerime uyduğu için hiç araştırmadım 40-50 milyon ucuz olan yer var mıdır diye, direk kayıt oldum. Senin antreman problemin yoksa (yani git-gel yapıp da yol problem olmayacaksa) sana olan uzaklığını salla gitsin. Villa Levent'e de bir sor bakalım kafana hangisi daha çok yatarsa ona git. Unutma 40-50 milyonla kimse zengin olmaz. Adam gibi 0 km bir motosiklet zaten 10 milyar. En ucuzundan bir kask bile 100€. O yüzden sen önce kaliteye bak derim...
    Hee burdan daha kaliteli yerler belki vardır. Orasını bilmem. O yüzden sen 1-2 gün daha araştır öyle karar ver istersen. Ama dediğim gibi ben buradan memnun kalmıştım...

Dediğim gibi ben eğitim almayacağım sadece ehliyeti almak istiyorum. Bu ehliyete tam olarak hangi kriterlerden geçirilerek sahip olacağım, onu merak ediyorum.

Motosikleti
    hmm.. ben de bu konuda cahilim açıkcası. Ama bence sen eğitim almasan bile o 300 milyon fix'tir. Hangi sürücü kursu olursa olsun aldıkları para bence değişmez senin eğitime gelip gelmemenle.
    Yine de bu konulardan anlayan birinin cevabını bekle derim. Sana kolay gelsin...

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    ustam bide gözen sürücü kursu var verir heralde...??
    racing racing ve racing.............

Motosikleti
    BMW R1150 GS
    ben gaziosmapasada tem surucu kursuna 200milyona kayit oldum...dedigin gibi ben de surus egitimi almiyorum.diger derslere de gidemiorm zaten.kitaptan caliscam...
    Manic Depression Is Touching My Soul...

Motosikleti
    Motor,akvaryum,foto
    Waalla bana 360 mil a patladı...

Villa Levent 330 kurs için istiyor temel sürüş eğitimide var tabi. Devlet'in aldığı paralarrla 600 M. buluyor ama.
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    BMW R1150 GS
    abi benim 380 milyona ehliyet elimde olcak...

Araba ehliyetiyle motor kullanmanın cezası varmı, varsa nedir?

Motosikleti
    BMW R1150 GS
    ehliyetsiz arac kullanmanin cezasi neyse o olmasi gerekir.ama kesin bi bilgi degil tabi bu...

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    abi ya bide yılbaşından sonra ehliyet süresi 2 yıla çıkıcak die bi dalga var. doğru mu??

Motosikleti
    BMW R1150 GS
    RaCe_, dedigin dogru...2005ten itibaren stajer ehliyet olayi var...sana belli bi ceza puani veriolar,2 sene icinde bu puanlar biterse ehliyet alamiosun...puanlar durursa sahici ehliyet veriolar(sahici puhaha)...bilmem kac senede bir de tekrar sinav ehiyet yenileme falan olcakmis die duydum...

Evet öyle bişey vargerçekten. Tüm ehliyetler için aynen belli bir geçerlilik süresi olacak. Yenilemek için ise tekrar sınava girilecek. Ama ayrıntıları bilmiyorum. Bilen varsa ve yazarsa sevinirim
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    ulan yaa tam ehliyet alıcaz yaptıkları filme bak. şu an para yok ya şimdi para olsa şimdi yaparlar develer. abi tc burası işte...

hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler