Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mt07 güç kaybı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Merhabalar, direk soruma geçiyorum musadenizle.
    Mt07 kullanıyorum. Motorum 3.viteste debriyajla tekere gelmiyor.Biraz apaçice olacak ama başka nasil tarif ederim bilmediğim için bu şekilde söylemek zorundayım. Top speedimdede düşüş var.
    Bir arkadaşımın 07sini sürdüğümde çok rahat bi şekilde 3.viteste tekere geliyor ve hizlanmasi benimkine gore iyi. Bakimlarini aksatmadim hicbi sekilde.
    Zincirim baya bol yeni fark ettim onun torklanmaya negatif etkisi olur mu?
    Baska nasil guc kaybini tarif ederim bilmedigim icin mecburen bu sekilde anlatmak zorunda kaldim.
    Mekanikten pek anlamiyorum, cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:17 ----------

Yardımcı olacak tek bi kişi yokmu?
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    motor kaç km de?
    yağ ne zaman değişti?
    yağ markası ne?
    hava filtresi ne zaman değişti?
    hava filtresi temiz mi?
    yakıtı nerden alıyosun?
    shell v-pover nitro kullan 2-3 depo

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kaç km de?
    yağ ne zaman değişti?
    yağ markası ne?
    hava filtresi ne zaman değişti?
    hava filtresi temiz mi?
    yakıtı nerden alıyosun?
    shell v-pover nitro kullan 2-3 depo
    Bunları bi cevaplayın. Tek teker filan diyince benim aklıma direk subablar geldi subablardan şıkır şıkır ses geliyor mu ?
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı yazıda Mt07'yi sil, cg yaz; konuyu açan şu an taşlanıyor olurdu.
    Merdo ve snappy x bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    3. viteste tekeri almak debriyaja çok zarar verir.. sürekli denemeler yaptiysan debriyajin kaçırıyor olabilir.. son hizda da bu sebeple düşüş olur.
    SweentLy, Jemand, DiabloBoy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Xmax
    abi mantıken şöyle bişi var r25 de daha olmadıda xmax motorumda bazen güçten düşme oluyor hemen aklıma gelen hava filtresi tabiki pislik içinde olmuş oluyor (bazen temizlemeyi unutuyorum)

temizleyip güzelce yağladıktan sonra eski haline geliyor motor.

özetle motorun hava alması lazım temiz hava mümkünse temiz ve soğuk hava

yağ da etkiliyor olabilirde o kadar değil

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    abi mantıken şöyle bişi var r25 de daha olmadıda xmax motorumda bazen güçten düşme oluyor hemen aklıma gelen hava filtresi tabiki pislik içinde olmuş oluyor (bazen temizlemeyi unutuyorum)

temizleyip güzelce yağladıktan sonra eski haline geliyor motor.

özetle motorun hava alması lazım temiz hava mümkünse temiz ve soğuk hava
    Yağlıyorum derken hocam ? Açık hava filtesi mi yoksa stok sünger hava filtre mi ?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı barismanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağlıyorum derken hocam ? Açık hava filtesi mi yoksa stok sünger hava filtre mi ?
    k&n performans filtresi olduğundan dolayı özel yağıyla yağlıyorum

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    k&n performans filtresi olduğundan dolayı özel yağıyla yağlıyorum
    Ha tamam hocam bende stok sünger hava filtresi sandım bi an için

DiabloBoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25!
    Bence debriyaj sıyırıyor. Kaç km de motorunuz
    İKİ TEKER RUHUNU 4 TEKER BEDENİNİ TAŞIR...

YZF R25!

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk akla gelen debriyaj balataların, kontrol ettirmekte fayda var.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    birinci öncelik debriyaj balatan kaçrıyor olabilir,sibop ayarı bozuk olabilir,bujiler veya tırnak aralıkları bozulmuş olabilir,motorun kompresyon kaybı olabilir,mesela 100/70 e düştüyse çok ciddi güç kaybı yaşanır,,ölçtürmende yarar var ama debriyaj birinci öncelik

motoru çalıştır debriyaja basıp 1,ci vitese tak biraz gaz ver,frene bas ve basılı tut, debriyajı yavaş yavaş bırak

eğer motor gaz verili halde debriyajı tamamen bıraktığında zorda olsa çalışmaya devam ediyor stop etmiyorsa debriyajın kaçırıyor demektir

eğer frene basılı ve gaz verilmiş halde debriyajı tamamen bıraktığında stop ediyorsa debriyajın kaçırmıyor demektir sorunu başka yerde ara

yalnız bu olayı 1 en fazla 2 defa yap çünkü bu debriyajı çok zorluyor,devamlı yapılması tavsiye edilmez

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birinci öncelik debriyaj balatan kaçrıyor olabilir,sibop ayarı bozuk olabilir,bujiler veya tırnak aralıkları bozulmuş olabilir,motorun kompresyon kaybı olabilir,mesela 100/70 e düştüyse çok ciddi güç kaybı yaşanır,,ölçtürmende yarar var ama debriyaj birinci öncelik

motoru çalıştır debriyaja basıp 1,ci vitese tak biraz gaz ver,frene bas ve basılı tut, debriyajı yavaş yavaş bırak

eğer motor gaz verili halde debriyajı tamamen bıraktığında zorda olsa çalışmaya devam ediyor stop etmiyorsa debriyajın kaçırıyor demektir

eğer frene basılı ve gaz verilmiş halde debriyajı tamamen bıraktığında stop ediyorsa debriyajın kaçırmıyor demektir sorunu başka yerde ara

yalnız bu olayı 1 en fazla 2 defa yap çünkü bu debriyajı çok zorluyor,devamlı yapılması tavsiye edilmez
    Hocam arka fren mi ön fren mi ? Bununla ilgili bir video linki filan var mı anlatım çok güzel ama ben tam hakim olamadım konuya bu debriyaj kaçırma olayının tespitini nasıl yaparız ya biraz daha ayrıntılı yada video filan önerebilir misiniz ?

"motorun kompresyon kaybı olabilir,mesela 100/70 e düştüyse çok ciddi güç kaybı yaşanır" bir de bu tam olarak nedir ?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Hocam arka fren mi ön fren mi ? Bununla ilgili bir video linki filan var mı anlatım çok güzel ama ben tam hakim olamadım konuya bu debriyaj kaçırma olayının tespitini nasıl yaparız ya biraz daha ayrıntılı yada video filan önerebilir misiniz ?

"motorun kompresyon kaybı olabilir,mesela 100/70 e düştüyse çok ciddi güç kaybı yaşanır" bir de bu tam olarak nedir ?
    motorun ön çekişliyse ön freni sıkabilirsin

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sağı solu karıştırmadan evvela hava filtresini kontrol et.

Motosikleti

aga bunu söylemeye gerek varmı yaaa,,önden çekişli motosiklet varmıki

kompresyon güç kaybı,motorun zamanla eskidiğinde veya pistondaki segmanların kırılması ile veya silindirde çatlak çizik vs olduğunda pistonun yeterli kompresyon yapıp yakıtın patlaması ile elde edilen gücün düşük olmasıdır

gerçi motorun çalışma prensibini bilmiyorsan ve bu konuya uzaksan anlattıklarımdan hiç bişey anlamazsın. tamirciye gidip söylersen aleti varsa o ölçüp yüzdesini sana söyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

ben araba tamirciliği yaptığım yıllarda debriyajı bu şekilde kontrol ederdik,neticede çalışma prensipleri aynı olduğundan fark yok arada

video varmı bilmem araştırman lazım nette ama burda olsan ben dener gösterirdim sana,,neticede çok basit bir deneme motor çalışır viteste iken frene basıp debriyajı bıraktığında motor stop etmezse debriyaj naneyi yemiş demektir,stop ederse debriyaj sağlamdır,,ama rölantide değil gaz verilmiş durumda olacak

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga bunu söylemeye gerek varmı yaaa,,önden çekişli motosiklet varmıki

kompresyon güç kaybı,motorun zamanla eskidiğinde veya pistondaki segmanların kırılması ile veya silindirde çatlak çizik vs olduğunda pistonun yeterli kompresyon yapıp yakıtın patlaması ile elde edilen gücün düşük olmasıdır

gerçi motorun çalışma prensibini bilmiyorsan ve bu konuya uzaksan anlattıklarımdan hiç bişey anlamazsın. tamirciye gidip söylersen aleti varsa o ölçüp yüzdesini sana söyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

ben araba tamirciliği yaptığım yıllarda debriyajı bu şekilde kontrol ederdik,neticede çalışma prensipleri aynı olduğundan fark yok arada

video varmı bilmem araştırman lazım nette ama burda olsan ben dener gösterirdim sana,,neticede çok basit bir deneme motor çalışır viteste iken frene basıp debriyajı bıraktığında motor stop etmezse debriyaj naneyi yemiş demektir,stop ederse debriyaj sağlamdır,,ama rölantide değil gaz verilmiş durumda olacak
    Tamamdır teşekkür ederim açıklamalarınız için. Bu arada neden ön fren mi arka fren mi diye sordum çünkü ön freni sıkıp 1. viteste gaz verip debriyajı yavaşça bıraktığımızda arka teker patinaj yapıyor ya ( hani lastik yakma yanlama vs yapan kişilerde gördüğümüz olay ) onunla alakalı bir deneme test etme yöntemi mi diye düşünmüştüm.

Motosikleti
    Tamamdır teşekkür ederim açıklamalarınız için. Bu arada neden ön fren mi arka fren mi diye sordum çünkü ön freni sıkıp 1. viteste gaz verip debriyajı yavaşça bıraktığımızda arka teker patinaj yapıyor ya ( hani lastik yakma yanlama vs yapan kişilerde gördüğümüz olay ) onunla alakalı bir deneme test etme yöntemi mi diye düşünmüştüm.
    yok debriyaj test için arka tekerin frenle tamamen kitlenmiş olması gerekliki debriyajın kaçırıp kaçırmadığı anlaşılsın
    barismanco bunu beğendi.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Bugun motorcuya gittim zincir bitik dedi zincir dişlinin bu durumla alakası olabilir mi?
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)