Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooterim fazlamı yakıyor banamı öyle geliyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Merhaba arkadaşlar 125zn mondialim var. Geçenlerde okula giderken yokuş yukarı benzin bitti 22 tl benzinle 120 km kadar gitti. Birde motoru ilk çalıştırmada gaz vermessem stop ediyor rölantiyi açıncada yüksek çalışıyor illa gaz yemesi lazım. Isınana kadar 2 3 dk sonra kendine geliyor karbüratör yeni değişti hesapta iyidi :( ama gene aynı sorun başladı. Birde Motoru çalıştırıp gaz vermeyince stop ediyor ardından egsozdan benzin kokusu geliyor ara sıra gazı kökleyip bıraktığımda egsoz patlatıyor bunun nedeni nedir ?Karbüratörü ilk değiştirdiğim zamanlarda marş yapınca motor stop etmiyor fakat stop etcek derecede ısınana kadar tık tık tık tık diye çalışıyordu şimdi o bile olmuyo motorda değişenler:
    Karbüratör
    Kayış
    Buji

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kanuni ronny 150 ile 6 litre 250 km gidiyorum şehir içi. Hakkını vererek... Siz motoru benzin döküp yakın hocam

İkinci motor olarak aldım ben bu scooterı. Karbüratör değiştirdim. Değişimden önce ne yaptıysam ayar tutmamıstı sizinki gibi yakıyordu. Malkım marka tawian karbüratör taktım muhteşem oldu şuan.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bende bundan kurtulup vitesliye geçmek istiyorum ama vitesli sürmedim. trafikte bunun kadar rahat olurmu acaba diye düşünüyorum istanbuldayım sonuçta. Heryer trafik heryer insan arabadan soğuttular beni o derece vitesli olarakta tvs apache düşünüyorum

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Scooter rahatlığını yakalayamazsınız . . . İşe gidip gelmede kullanıyorum. Yola ne zaman çıksam full trafik. RR ile çıkınca ızdırap oluyordu. Gerektiği zaman aralardan geçmek, dur kalklar... Hararet... Hayattan soğuyordum.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Sağlam 3-3.500 tl arası nasıl bişey alınır sıfır olmasada olur ne alabılırım

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kymco super 8 olabilir. Şu aralar adını çok duyuyorum. Adam 80.000 yapmış çok memnundu.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    125 cc yükseltmek istiyorum scooter olunca bide dahada düşüyo hızı

karbüratör ayarsız olabilir. iyi bir ustaya ayarlattırın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    3500 tl ye eski kasa sym joride al 15 hp senin motordan çok daha güçlü 2 kat desek yeridir yani
    2007 2008 hem çin malı gibi zırt pırt bozulmaz

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni ronny 150 ile 6 litre 250 km gidiyorum şehir içi. Hakkını vererek... Siz motoru benzin döküp yakın hocam

İkinci motor olarak aldım ben bu scooterı. Karbüratör değiştirdim. Değişimden önce ne yaptıysam ayar tutmamıstı sizinki gibi yakıyordu. Malkım marka tawian karbüratör taktım muhteşem oldu şuan.
    usta bu tam olarak nasıl yazılıyor

öyle ki google hiç bir şey bulamıyor "malkım tawian "da
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)