Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

101 km/h Radar 166 tl ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    arkadaslar iki hafta once Mugladan Denizli ye giderken, mugladan cikistaki dagi bitirdim saldim motoru ve 101 km/h hizla radara yakalandim. polis bu motor bu kadar hiz yapiyo mu dedi (ybr) valla ortalama hizim 70-80 dedim gercektende 75-85 arasi giderim zaten 125 cc lik bir motor. neyse polislerle munakasa etmedim 166 tl ceza yedim. bilmek istedigim hiz siniri kactir? yoldan yola degisir mi? 166 tl cok degil mi???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    eyvallah yusuf

Motosikleti
    kanuni hussar
    Nasıl bi radar sistemine yakalandınız. kameralar sadece önden çekiyorlar motorsikletleri sanıyorum... Yani plakayı görememesi lazım.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    benim ruhasatım da araç sınıfım M1 ama araç motosiklet 120 kmh kadar iznim olduğu hak iddia edebilirmiyim ?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ruhasatım da araç sınıfım M1 ama araç motosiklet 120 kmh kadar iznim olduğu hak iddia edebilirmiyim ?
    o iş bağdattan döner
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emre ÖZCAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bi radar sistemine yakalandınız. kameralar sadece önden çekiyorlar motorsikletleri sanıyorum... Yani plakayı görememesi lazım.
    Sabit radarlar plaka sadece arkada olduğu için motosikletlerin fotolarını çekemiyor ama polis bizzat kendi denetleme yapıyorsa haliyle arkadan plakayı görüyor yada en azından biraz ötedeki çevirmeye aracın özelliklerini bildirebiliyor.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    şu anki ruhsatımda yazan bu ne yani l3 üzerinden mi değerlendircekler ? polise m1 bnm araç sınıfım dersem ne dicek ?

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu anki ruhsatımda yazan bu ne yani l3 üzerinden mi değerlendircekler ? polise m1 bnm araç sınıfım dersem ne dicek ?
    Nasıl yani,anlamadım ? Senin ruhsata yanlışlıkla araba kodu mu yazmışlar ? Polisle tartışmak bir yana,o motorla muayene girince problem çıkar sanırım.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben bölünmüş yolda 2 kişi gidiyordum sanırım 100 km ye yakın gidiyordum şimdi hatırlamıyorum ama arkadaşım kaskı kolunda tutuyordu radardan geçtik çok geç farkettim sadece gazı kestim polisle göz göze geldik şöyle
    sonra çevirmedeki memur yola doğru yürümeye başladı bu arada arkadaşım kaskını taktı ve polis bizi durdurmadı sanırım ben 100 ile gitmiyordum yanlış hatırlıyorum kasktan ceza yazacaktı polis baktı kask kafada kanıtta yok ses çıkarmadı demekki ama 80 km hız çok az ve motosiklet için çok tehlikeli ancak kime anlatacaksın derdini....

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Keşke banada 166 gelseydi
    343 tl girdi bi tarafıma
    frantisec bunu beğendi.

yaşar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Alıntı KTM07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke banada 166 gelseydi
    343 tl girdi bi tarafıma
    acıtır bilirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "Yüzde10 yasal tolerans limitiyle 99 kilometre hız sınırı bulunan yolda 101 kilometre hızıyla radara yakalanan Avukat Murat Çetin, 235 liralık cezanın iptali için dava açtı. Mahkeme, limit aşımı olan 2 kilometrenin sürücü tarafından hız göstergesinde fark edilemeyecek kadar düşük olduğunu gerekçe göstererek 235 liralık trafik cezasını iptal etti.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    şimdi şöyle önce yat kalk dua et.motosikletler baya otobüs tır klasmanında hız ölçümü yapılıyor resmi olarak.yani arabalar için hız limiti 120 falansa sen taş çatlasa 90 yaparsın.insaflı davranmışlar yada araba gibi değerlendirmişler çünkü bu bahsettiğim olan resmen isyan sebebi.uygulanması falan gerçekten sıkıntı yaratır motor sürücülerine

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yüzde10 yasal tolerans limitiyle 99 kilometre hız sınırı bulunan yolda 101 kilometre hızıyla radara yakalanan Avukat Murat Çetin, 235 liralık cezanın iptali için dava açtı. Mahkeme, limit aşımı olan 2 kilometrenin sürücü tarafından hız göstergesinde fark edilemeyecek kadar düşük olduğunu gerekçe göstererek 235 liralık trafik cezasını iptal etti.
    Avukat hakim ile kanka yada hakim zır cahil. Hız göstergeleri en az 5 km fazla gösterir ve radar cihazları net hızı ölçer yani avukat bey ibrede o an 106 km hız görüyor olmalı radar cihazında ise 101 ölçülmüştür. Verdiği kararda yerel karar olup sadece o davayı kapsar boş yere uğraşmayın.
    Hız limitleri düşük mü bence düşük her ne kadar otomobil ile aynı mesafede duramazsak ise de limitler arttırılmalı birazcık.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    488 TL

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı adameus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmek istedigim hiz siniri kactir? yoldan yola degisir mi? 166 tl cok degil mi???
    Yukarıdaki cümleyi yazan kişinin ehliyeti olması ne kadar acı değil mi !
    ushuaia, OğuzÖztürk ve Kızıl pars bunu beğendiler.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Abiler neyse birbirimizi taşlamaya gerek yok.

Genel olarak araba hız sınırından 10 km/s daha düşük bizim hız sınırımız. Onlara 90 olan yer bize 80. Siz bu şekilde ceza yemiş olabilirsiniz. Şehirler arası 110 olan bir yerde polis anlatmıştı bu şekilde. İstersen 1600 cc'lik motora bin hız sınırın 100 demişti.
    Respect

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Sizinkiler yine iyiymiş :D :D :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı adameus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar iki hafta once Mugladan Denizli ye giderken, mugladan cikistaki dagi bitirdim saldim motoru ve 101 km/h hizla radara yakalandim. polis bu motor bu kadar hiz yapiyo mu dedi (ybr) valla ortalama hizim 70-80 dedim gercektende 75-85 arasi giderim zaten 125 cc lik bir motor. neyse polislerle munakasa etmedim 166 tl ceza yedim. bilmek istedigim hiz siniri kactir? yoldan yola degisir mi? 166 tl cok degil mi???
    Değişir tabi hız sınırı 50 olan yolda 100 ile gidersen alacağın ceza farklı olur 80 yazan yolda 100 ile gidersen alacağın ceza farklı olur.
    Belli oranları var.
    Yani hız limitini %10 ile %30 arasında geçmişsen farklı ceza alırsın. %30 dan fazla geçmişsen daha fazla ceza alırsın.

Motosikleti
    Kuba Sj 100
    olan olmuş artık birdahakine daha dikkatli gitmenizde fayda var. bugün inegöl eskişehir yaptım cup ile herhangibir cevirmeye rastlamadım tapa gazda gitmedim ama cevirme olmaması o yolda tuhafıma gitti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)