Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Titreşim Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramazan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Arkadaşlar 100lük motor almak istiyorum titreşim konusu yüzünden karar veremedim en az titreyen 100'lük motor hangisi dir yada balansörlü 100'lük motor varmı ?
    -birde motorlarda titreşimi önlemek için yapılan veya yapılacabilecek eklentiler varmıdır ? örneğin süspansiyon gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Arkadaşım çin malı özellikle düşük cc li motosikletlerin hepsinde titreşim vardır. Eğer bütçen uygunsa honda veya yamaha almaya bak. Çin malı kötüdür demiyorum ama titreşim açısından malesef

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Şu balansör hikayesine lütfen inanmayınız.Aynı geri dönüşüm sistemi(katalitik konvertör) gibi hikaye.Daha taze bu gün çok merak ettiğim bir motosiklete bindim.Görüntüsü sexy z750 yavrusu 3000km üstü asya major.Onda da anti balansör var(sözde).Yalan olmasın çok fazla çin motosikleti kullanmadım ama diğerlerinden farkı olduğuna inanmıyorum...2. el japon daimi olarak çinden iyidir.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Merhaba.. Bende 100cc Rks Jaguar Cub kullanıyorum ve oldukça memnunum.. Titreşim hissedilmiyor yalnızca 70-80 km hızlarda ayaklıklarda hafif bir titreşim oluyor oda önemsenmeyecek derecede. Aklına yatıyorsa tavsiye ederim.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Titreşimli bir makinenin titreşimini hissetmek için, titreşimsiz bir makine ile kıyas edilmesi gerekiyor.
    Mesela benim prince deki titreşimi, ybr'ye binince fark ettim. Ondan önce hiç fark edememiştim.
    Murat 48/30 ve Pisman bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    100 lüklerde balansör felan yokki geneli titriyor cg tarzları felan

Balansörlü olanlara bak sen ybr mh drift felan tek silindir bunlar sıfır titresim olmaz cbf ye sıfır titresim diyorlar ama

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    mrb titresim olayi gercekten cok can sikici birsey hele birde amortisorler sertse poponun isi zorlasiyor ozellikle uzun yolda tam bir cile yeni cin mallarinda balansor falan diyorlar ama denemeden almamak lazim

Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 lüklerde balansör felan yokki geneli titriyor cg tarzları felan

Balansörlü olanlara bak sen ybr mh drift felan tek silindir bunlar sıfır titresim olmaz cbf ye sıfır titresim diyorlar ama
    mg drift yerine salcano wolf al diyorlar da 125 lik düşünmüyorum

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşimli bir makinenin titreşimini hissetmek için, titreşimsiz bir makine ile kıyas edilmesi gerekiyor.
    Mesela benim prince deki titreşimi, ybr'ye binince fark ettim. Ondan önce hiç fark edememiştim.
    titreşim somun vida fialn döküyormuş .. kapordada veya başka yerdeki civataları somunları rondela gibi şeylerle çözülebilir ama motorun vidalarına aynı şeyi uygulayabilirmiyizki veya motorun vidalarını döküyormu?

Motosikleti
    Var
    Vergisiz mi olsun 100 lüklerde titremeyenini bulmak zor

Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergisiz mi olsun 100 lüklerde titremeyenini bulmak zor
    ölede 125 liklerde pahalı iyisi en kötü 2.800 civarnda sen Konya- Ilgından mısın

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ramazan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim somun vida fialn döküyormuş .. kapordada veya başka yerdeki civataları somunları rondela gibi şeylerle çözülebilir ama motorun vidalarına aynı şeyi uygulayabilirmiyizki veya motorun vidalarını döküyormu?
    Bende hiç vida, cıvata falan dökülmedi. Ta ki geçen güne kadar. Zincir yaglarken, dişlinin üzerindeki 4 vida deliginden birinin boş olduğunu gördüm.
    Tabi o vida hiç mi yerine konmadı, yoksa sonradan mı düştü, orası da muamma.

Motosikleti
    Var
    Merkezdenim ikinci elde 2400 liraya kadar düşüyor wolfde driftte

Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Bende hiç vida, cıvata falan dökülmedi. Ta ki geçen güne kadar. Zincir yaglarken, dişlinin üzerindeki 4 vida deliginden birinin boş olduğunu gördüm.
    Tabi o vida hiç mi yerine konmadı, yoksa sonradan mı düştü, orası da muamma.
    mg prince almayı düşünüyorum 100 lüklerin arasında en iyisi o gibi duruo inşllah bi sıkıntısı çıkmaz

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben satmaya niyetlendim de, 2.300 liraya mal olan motosikleti, 1800 liraya kimse sormadı bile.
    Millet hiç ekstralarına bakmıyor. Çıplak motorla kıyas yapıyor. Eğer prince alacaksanız, satarken çok zarar etmeyi göze alın.

Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Ben satmaya niyetlendim de, 2.300 liraya mal olan motosikleti, 1800 liraya kimse sormadı bile.
    Millet hiç ekstralarına bakmıyor. Çıplak motorla kıyas yapıyor. Eğer prince alacaksanız, satarken çok zarar etmeyi göze alın.
    saten çoğu kimse çin malını ikinci el almak istemio birde sıfır aldındığı için zarar fazla olur .

http://www.motosiklet.net/forum/commuter-cup-moped/92658-titresime-son-ohh-be.html burda dişli değişimi ile çözülüyor demişler gerçekten bu bir çözümmü

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ön dişliyi büyütmek, daha düşük devir demek. Ama kesinlikle titreşime çözüm olamaz.
    Sizde benim gibi sırf vergisi için mi 100 cc altı istiyorsunuz? Ben aldım, gücü yetersiz gelirse, silindiri değiştirir, uzun yıllar kullanırım diyordum.
    Ama aramıza titreşim girdi.
    ramazan06 ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Ön dişliyi büyütmek, daha düşük devir demek. Ama kesinlikle titreşime çözüm olamaz.
    Sizde benim gibi sırf vergisi için mi 100 cc altı istiyorsunuz? Ben aldım, gücü yetersiz gelirse, silindiri değiştirir, uzun yıllar kullanırım diyordum.
    Ama aramıza titreşim girdi.
    yani bu titreşimin çözümü yokmu ?

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    mg drift yerine salcano wolf al diyorlar da 125 lik düşünmüyorum

Ben dip gaz giderken avadanlık dağıtanı gördüm
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dip gaz giderken avadanlık dağıtanı gördüm
    Yuh, hiç gülecegim yoktu. Sende cb varken öyle demiyordun. Aldın tabi Wolf'ü titreşimli makinelere laf atarsın. :D

---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 12:05 ----------

yani bu titreşimin çözümü yokmu ?
    Maalesef. Bu arada bahsedilen titreşimin kısa süreli sürüşlerde pek bir etkisi yok. Haberiniz olsun.
    Mesela yirmi dakikanın üzerindeki sürüşlerde, eller uyuşmaya başlıyor.

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Hondanin yeni 100 lukleri cikti o motor senin ihtiyaç larını karsilar. Titremede yapmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)