Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor ehliyeti direksiyon sınavında kullanılan motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    B ehliyeti mi b+ A2 ye çeviriyorum.

Scooter kullanmayı biliyorum; sınavda verecekleri motor ne olacaktır? bayan bu yazıktır diye belki verirler scooter ha! vermezler mi :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    scooter verirlerde bide bizim burada herkes kendi motoru ile girebiliyordu sınava scooter veriyorlar 8 duba var arasından geçiliyor bu kadar başka da birşey yok

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    kardeşim mutlaka vitesli öğrenmelisin

ki, motoru kursun seçer. mutlaka kursun ile görüş.. bulduğunu getiriyorlar. kiralıyorlar genelde. sana scooter der son anda aksilik çıkar vitesli getirir kalırsın ortada. bu işin takipcisi olmalısın
    birGarip..

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Ben scooter la girmiştim hatta bir alanda 3-4 tane sürücü kursu vardı ve hepside scooter dı.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    yok vermezler. Sürücü kursunun motoru ne ise o. önceden gidin 3-5 turlayın
    Bu arada eşitlik isterdiniz alın eşitlik "Bayan diye scootera izin" yok öyle. puhahahahahaa

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bana kendi motorumla girebilecegimi soylediler bu arada sinav tarihini bilen yokmu ya

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Ben sınava girerken Mondial Mg midir nedir bi motor geldi düz gitmiyor motor Hemen yanımızda bir başka sürücü kursunda çil çil parlayan Tvs Apache vardı kurs olarak baya imrenmiştik

gisler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kendi motorumla girebilecegimi soylediler bu arada sinav tarihini bilen yokmu ya

direksiyon sınavı 27 Temmuz...

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bıldıgın 125 lık mondıal koylu tıpı motorla gırdım sınava o donem 125 cc motorum oldugunda sorun yasamadım.yanlız ısın komık kısmı;ehlıyet sınavına gelırken bıcok kısının motoruyla gelmesıydı....
    oradakı polıs te demezmı aga sen napıon dıye.....
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Sürücü kursları genelde dökük vitesli motor getirip onunla sınava sokuyor. Scooter ile girmek isterseniz kendiniz getirmelisiniz ya da getirenlerden rica edip onunla girmelisiniz.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Bunları kursa yazılmadan önce didik didik ettim tüm bilgi aldığım kurslara sordum. Direksiyon eğitimi veriyormusunuz? Motorunuz varmı varsa tarzı ne vitesli veya scooter mi? En sonunda bulduğum kursta, kursun kendine ait eğitimler ve sınavda kullandıkları CBF 150 ve activa vardı. Hatta kurs sahibi de motosiklet kullanıcısıydı kayıt oldum direk. Daha ucuza da kurslar vardı ama buranın motosiklet üzerine titremesi falan ilgileri daha çok hoşuma gitmişti. Bu iki motordan hangisiyle istersem onunla sınava girebileceğimi söylediler. Yani scooter olan activa yada vitesli olan CBF 150...

Kısacası kendi motorunuzla girmeyecekseniz kursun motoru varsa onunla sınava girersiniz. Kursun motoru scooter ise scooter ile girersiniz. Kursun motoru yok ta sınav günü kiralıyorlarsa artık kısmette ne varsa o gelir :D sınavdan önce bi araştırın sorun kursunuza..
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Yarı otomatik bir cup verdiler bana10 metre surdum geri geldim al sana ehliyet

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ben vitesli hiç kullanmadım eğitim verceklermi acaba vitesli öğrenmek istiyorum

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Girdiğin sınav sınav degil ki verdikleri adam gibi eğitim olsun. Bana sınavdan birgün önce 10 dakika gösterdi vitesli motoru, daha önce hiç bilgim yoktu. Sınav zamanı tamı tamına 7 kere stop etti 95 puanla geçtim

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    sen bul arkadaşlarından scooter motor,
    kımse sana sormaz neden bunla geldın dıye,

sana der hoca sen git arkandan bakarım sana diye

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sürücü kursunun motoru ile girersiniz sınava sınavdan önce direksiyon egitimine götürürler sizi kısa vadede ögrenilmiyorki bu vitesli

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben vitesli hiç kullanmadım eğitim verceklermi acaba vitesli öğrenmek istiyorum
    Bazı kurslar veriyor bazı kurslar sınav günü sınavdan bir kaç saat önce bi tur attırıyorlar ki bu kurslar genelde scooter ile sınava sokuyor sizi. Yani bir kursa girip ben A2 ehliyet alıcam fiyatınız nedir? sorusunu sorar ve en uygun fiyatı veren kursa kayıt yaptırırsanız yanlış yaparsınız. Bence didik didik sormanız lazım. Yani ders veriliyormu? hangi motor ile veriliyor. Kaç saat veriliyor gibi sormanız lazım.

İlginçtir bir kursa fiyat sordum önce şimdi kayıt olduğum kurstan 100TL daha fazla ücret istediler ders verecekmisiniz dedim direksiyon hariç evet dediler. Direksiyon neden vermiyorsunuz dedim. Önceden veriyorduk ancak bir kaç kere kaza oldu hastanelik durumlar oluştu bu sebeple artık vermiyoruz dediler. Yani bahane... Kayıt olduğum kursta ise direksiyon dersi verdiklerini vitesli veya vitessiz motor seçeneklerinin olduğunu söylediler. Hatta varsa kendi kaskınız ve korumalarınız ile gelin çünkü ders esnasında kursa ait herkesin kullandığı malzemelerle ders alırsınız dediler. İlk derslerinin denge olduğunu ve motor üstünde denge konusunda hocayı bildiklerine inandırmazlarsa dengeyi öğrenene kadar motoru çalıştırtmadıklarını falan söylediler.

Daha sonra diğer kursların muhtemelen bu kadar üstünde durmadığını hatta tahminimce derslerde kask bile taktırmadıklarını düşündüm ki bir çok kursta böyle En ufak bir düşmede elbetteki hastanelik olursunuz

Hep söylerim ben koşarken düştüm (29 yaşındayım ve olay 2 sene önce oldu) sol tarafım yan kısmım boydan boya sargıda, oluşan çizik ve kesiklerden (avuç içimde derin bir kesik oluşmuştu) kanamayı durdurma uğraşlarıyla ve sol ayak bileğim (tam içerde top şeklinde bir kemik var o kemik) kırıldığı için alçıda çıkmıştım. Şimdi düşünüyorum koşarken bunları başarabildim. Ya motola giderken? Elbetteki korumalar olmazsa ne kadar yavaş giderseniz gidin hastanelik sonuçların doğması normal Düştüğünüzde asfalt/toprak doğru açıyı yakalarsa kesiyor biçiyor kırıyor... Affı yok
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok vermezler. Sürücü kursunun motoru ne ise o. önceden gidin 3-5 turlayın
    Bu arada eşitlik isterdiniz alın eşitlik "Bayan diye scootera izin" yok öyle. puhahahahahaa
    http://galeri3.uludagsozluk.com/168/...ila_265324.gif
    Olur mu öyle şey; ya ayağım yere değmezse :(

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur mu öyle şey; ya ayağım yere değmezse :(
    Şaka şaka.
    Ben 2010 da aldım motor ehliyetini Karaman'da o zaman herkes istediği - getirdiği motorla giriyordu.
    Yalnız Konya'da komşumuz olan Cadde Sürücü Kursu sahibi Zekeriya bey var. Ona sorduğumda artık herkes istediği ile girilmiyor. Plakaları milli eğitime gönderiyoruz o motorla giriyor herkes dedi. Fakat hocanın veya o zamanki komisyonun aklına-fikrine belli olmaz.

Siz gidin hazar girilecektir.
    "men dakka dukka"

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Yeni direksiyon sınavı sisteminden haberi olan var mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)