Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gidon Yamuldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar merhaba mondial driftle bir kaza geçirmiştim 3 hafta filan önce 1 hafta öncede arkadaşım sürerken kayıp düştü ve motor duz giderken gidon sola bakıyordu durdum ayağımla lastiği sıkıştırdım duzelttım ama kafama çok takıldı şöyleki ön amortisörleri tornada düzelttirdim sadece sola doru düştü arkadaş 30 la giderken şimdi anlamadıgım olay bu gidon yamukluğu filan olsun bunun ince bir ayarı warmı yoksa önceden amortisörler düzeltildigi içinmi gidon yamuldu yanı orjinal olsun istiyorum zaten bütün ön takımı 0 parçalar ile değiştireceğim ama atıyorum 0 parça bile takıldıgında direk düm düzmü olucak yoksa bunun ince ayarı filanmı war ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    benim arkadaşım motoru yatırıcak bende onu mezara yatırırım yani... vermeyin kimseye motorunuzu lütfen yazık ya

geçmiş olsun , sıfır parçalarla değiştirin kurtulun anladığım kadarıyla ön takımda önceki kazadan zaten bir sorun var driftin ön takımıda çok pahalı değil zaten

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim arkadaşım motoru yatırıcak bende onu mezara yatırırım yani... vermeyin kimseye motorunuzu lütfen yazık ya

geçmiş olsun , sıfır parçalarla değiştirin kurtulun anladığım kadarıyla ön takımda önceki kazadan zaten bir sorun var driftin ön takımıda çok pahalı değil zaten

saolun ya sadece aklıma takılan 0 parça alsak hepsını ayarlık birşey warmı yoksa direk takılcak mi o kafamı karıştırdı

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Tecrübe olsun , motorunu vermedin diye arkadaşlığını sorgulayan olursa kıçına bir tekme
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe olsun , motorunu vermedin diye arkadaşlığını sorgulayan olursa kıçına bir tekme
    aynen öyle doğru söylüyorsunuz zaten bunuda tecrübe edindim...

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Şayet şasede eğilme olmadı ise ön amortisör takımı ve yeni bir gidonla eski haline getirmek basit. Çok ucuz olmasada ben tornaya para vermektense sıfırını tercih ederim. Sana da sıfır parça almanı öneririm.
    utkan35 bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ön amortisörleri tutan iki yer dört civata vardır..onlar tam sıkılmamış demekki..sıkılsa yamulmaz,yamulsa da ayağınızla tekeri sıkıştırıp düzeltemezdiniz...
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön amortisörleri tutan iki yer dört civata vardır..onlar tam sıkılmamış demekki..sıkılsa yamulmaz,yamulsa da ayağınızla tekeri sıkıştırıp düzeltemezdiniz...
    peki bu yuzden teker düz giderken gidon sol gösteriyor olabilirmi sizin dediğiniz yeri anladım ama gidon yamukluğuyla alakasını anlamadım orayı sıksanda sıkmasanda amortisörler düz durmuyorumu sıkmassan yamukmu duruyor onu çözemedim

Motosikleti
    amortisörler düzdür..sorun orada değil.. ön maşada hem alt platinde hemde üst platindeki civataların güzelce sıkılması gerekir.
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha-ybr-motorsiklet-yedek-parca/298_amortisor-grubu/
    (5.sırada ybr nin görseli var)

herşey ayarlandıktan sonra gidon tam düz hale geldiğinde (hafif sıkıp (çok zorlamadan) kısaca test edilebilir) bahsettiğim 4 civatanında tamamen sıkılması gerekir...

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    amortisörler düzdür..sorun orada değil.. ön maşada hem alt platinde hemde üst platindeki civataların güzelce sıkılması gerekir.
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha-ybr-motorsiklet-yedek-parca/298_amortisor-grubu/
    (5.sırada ybr nin görseli var)

herşey ayarlandıktan sonra gidon tam düz hale geldiğinde (hafif sıkıp (çok zorlamadan) kısaca test edilebilir) bahsettiğim 4 civatanında tamamen sıkılması gerekir...
    bahsettiğiniz 4 vida alt platinle üst platinimi kastediyorsunuz amortisörü tutuyor hani ? orasıysa orayla düz olma olayını çözemedim

Motosikleti
    amortisör borularının içinden geçtiği bir çeşit kelepçe görevi gören yerden bahsediyorum..tam sıkılı olmazsa burukluk yapar ve alt ve üst platinlar birbirine paralel duramadığından gidon yamuk durur...

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    amortisör borularının içinden geçtiği bir çeşit kelepçe görevi gören yerden bahsediyorum..tam sıkılı olmazsa burukluk yapar ve alt ve üst platinlar birbirine paralel duramadığından gidon yamuk durur...
    anladım şimdide peki bu ustalar bunun ince ayarını nasıl yapıyor göz kararımı oluyor bu iş yani 0 ön düzeni komple değiştiriceğim hani orjinal olsun istiyorum düm düz o yüzden soruyorum

Motosikleti
    onu yaptıracağın ustaya sormalısın..

her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır..ne alakaysa artık...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)