Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mete Handro Çılgın Porocesi "CC Soyağacı"

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ..

Yine çılgın bir poronje ile değerli vaktinize çökeceğimdir...

Forum da malumunuz 8 yıldır veri tabanını işgal etmekteyim... yani sınce by 2005 kah güldük kah ağladık

o günden bu yana her yeni gelen arkadaşın ergenlikten itibaren onumu alam bunumu alam şeklindeki beklentileri sürekli değişti...heyecanlar yaşandı mutlak beklentilerin yerini marka ve model arayışlarına bıraktı doyumsuzluk başladı herkes de...

yani dönemsel olarak oyuncaklarımızdan sıkıldık...

ben olaya farklı bir açıdan bakmak istiyorum...hep fikri sorulan danışılan bir kişi oldum...sanki çok şey bildiğime inandırıldım...insanlar duymak istedikleri şeyi soruyorlardı aslında bana...yüksek cc de özellikle bildiklerim başkalarının kulağına fısıldanan küçük detaylardı...o detayları çoğumuz bilgi olarak edindik...bu bilgileri sattık dostlarımıza...aslında onlara hainlik yapıyorduk...neyse felsefeye gerek yok...

benim kafamdaki düşünce aslında çok basit...bu iş için biraz bilgisayar yazılımlarında iyi bir kaç arkadaşa ihtiyac var...hobi olarak şu işe gönül verse tamamdır..fantazim şu....

hani Liptonun herşeyi bilen kadın oyunu vardı...bir nevi Yapay Zeka...kadına ne sorulursa sorulsun o bildiği hafızasındaki şeyleri cevap olarak sunuyordu...

http://www.delioyun.org/herseyi-bile...yunu-oyna.html

işte motosiklet tavsiyesi isteyenlere de bu şekilde yardımcı olacak bir sistem oluşturmak maksadım...

tamam yapay zeka zor bir iş kim uğraşcak şimdi değil mi...

o zaman basit bir şablondan soyağacı gibi bir labirent yapılamaz mı...

örneğin soyağacı tablosunu bilirsiniz...şu şekilde olur...EXCEL de hazırlanabilir...

http://www.unyeses.net/tiryaki2_dosy...i/soyagaci.gif

en üste segmentler yazılır...

SCOOTER..TOURING..CHOPPER..NAKED..COMMUTER..CUP..M OBİLET..VS..

ŞABLONDAN AŞAĞI MODEL MODEL İNİLDİKCE EKSİLERİ ARTILARININ YER ALDIĞI BİLGİ KUTUCUKLARI OLUR....

neden şu model..neden bu model..artıları eksileri şeklinde...site üyelerinin forumu ıncık cıncık etmeden binlerce gerekli gereksiz mesajı birbirinden ayrıştırmaya gerek duymadan o TABLO üzerinden beğendiği ve merak ettiği marka modelin eksilerini artılarını neden almalıyım veya neden almamalıyım şeklinde detayların olduğu bir TABLO...soyağacı deme sebebim...

http://unyezile.com/soyagaci.gif

fikir aşamasındaki düşüncemin soyağacı tablolarından feyz alınarak şematik olarak ilerlemesi...çok vakit alır belki ama 6 aylık bir sürecde iskeleti oluşur...ve bir link üzerinden hizmet verildiğinde işe yarayacak bilgilere kolay ulaşılmasına katkıları olur...

CC konusunda...marka model kıyaslamalarında kafası karışan MT üyeleri ve motosikletleri tanımak isteyen alaka duyan ama bir foruma üye olmak istemeyen kişiler içinde bilgi dağarcığı şeklinde kaynak oluşturabilir...

ne dersiniz...
    possessed bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    vatandaş vesikalık fotosunu versin sisteme, karakter analizi yaparak ona uygun motoru bulan bi program yazalım
    mesela senin resmi koydum, şöyle bi sonuç çıktı

şaka bi yana, çok zahmetli olur hacı. hem ozaman siteye ne gerek var?
    bot moderator tasarlasınlar bari

# include <rules.h>
    main()
    {
    if (check_mete_status!!)
    kill_user();
    return rules;
    }
    mete_han, ozgurakman, farcob ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2008 - CBF150
    2009 - CBF150
    2010 - CBF150+Fazer
    2011 - CBF150+Fazer
    2012 - CBF150+Fazer
    2013 - CBF150

Aslında şöyle 100 kişinin tüm datasını toplasak süper istatistik analizi çıkar.
    mete_han ve tubis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati 797
    kütük sever bu işleri, ona yaptır excel tablosunu
    ama ürün gamı geniş değil adamın
    mete_han bunu beğendi.

muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Çok Mantıklı.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Birde başka açıdan bakalım

Abilerin gülü, bir web tasarımcı ve web yazılımcısı olarak senin arkaplanda bilmediğin detayları yazayım.
    Bir forumda ne kadar çok konu , arama motorlarında o kadar fazla sayfa
    Bir forumda ne kadar çok kaliteli özgün konu, arama motorlarında daha fazla söz sahibi olma
    Bir forumda ne kadar çok bilgi paylaşımı , o kadar Google , Bing , Yahoo ve türevleri ile kanka olmak demektir canım abim.

Arama motorlarında söz sahibi olma daha fazla hit demektir
    Daha fazla hit demek, daha fazla reklam demektir
    Daha fazla reklam demek , daha fazla para demektir.

Bazı şeyleri otomasyon sistemleri gibi hemen herkezin bahsettiğin rehbere girip ihtiyacını alıp anında çıkması demek , bir daha o siteye kolay kolay girilmemesi demektir.Kullanıcının biraz mücadele versin, konular açsın ki forumlar ayakta dursun.

Senin tabirinle, site üyeleri forumu cıncık etmesse, site hitleri ve reklam gelirleri düşer, buda bir site sahibi açısından iç açıcı değildir aslan abim

Saygılar
    oguzhan6161 ve mete_han bunu beğendiler.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kütük sever bu işleri, ona yaptır excel tablosunu
    ama ürün gamı geniş değil adamın
    Hacı aslında güzel analiz olur, görsel de yaparız şöyle dallanmalı budaklanmalı. Commuter başlayan oranı, scooter başlayan oranı, ne kadar kullandıkları vs. Düşünsene, ortalama kullanıcı scooter ile 2000km yapıp commuter almış, sonra 600cc'ye geçmiş, sonra enduroya dönmüş felan?

Ayrıyeten benim motor hikayem şudur:

Hoca’ya sormuşlar :
    - “Saz çalmayı bilir misin?”
    - “Bilirim” demiş.
    - “Buyur, çal bakalım” diyerek eline bir saz tutuşturmuşlar. Hoca mızrabı almış, perdelere basmadan tellere vurmağa, tuhaf sesler çıkarmağa başlamış.
    - “Saz böyle mi çalınır a Hoca?” demişler, “parmaklar perdeler üzerinde gezdirilir, mızrap tellere
    vuruldukça da sazdan makamlara göre ses çıkar.”
    - “ Perdeleri bulamayanlar öyle çalar” demiş Hoca; “ Ben sazı elime alır almaz perdeyi buldum! Ne diye boşuna gezineyim.”

muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abilerin gülü, bir web tasarımcı ve web yazılımcısı olarak senin arkaplanda bilmediğin detayları yazayım.
    Bir forumda ne kadar çok kaliteli özgün konu, arama motorlarında daha fazla söz sahibi olma
    Bir forumda ne kadar çok bilgi paylaşımı , o kadar Google , Bing , Yahoo ve türevleri ile kanka olmak demektir canım abim.

Bazı şeyleri otomasyon sistemleri gibi hemen herkezin bahsettiğin rehbere girip ihtiyacını alıp anında çıkması demek , bir daha o siteye kolay kolay girilmemesi demektir.Kullanıcının biraz mücadele versin, konular açsın ki forumlar ayakta dursun.

Senin tabirinle, site üyeleri forumu cıncık etmesse, site hitleri ve reklam gelirleri düşer, buda bir site sahibi açısından iç açıcı değildir aslan abim

Saygılar
    Bu da Mantıklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

c#,vb.net gibi dillerle yazılabilir. yada arkidişin biri oturur flash ta felan yapar web e koyar.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı muhittinKaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da Mantıklı.
    kararsızlık iyi değil (biliyorum, bu da mantıklı)
    mete_han bunu beğendi.

Biz varken yapay zekaya ne gerek var , zaten şu yıllarda foruma açılan konuların büyük çoğunluğunu "hangi motoru alsam" "racing ile başlasam olur mu?" gibi sorular oluşturuyor. Kaldı ki bu arkadaşları forum ahalisi tatmin edemiyor, yapay bir zeka mı tatmin edecek Şaka bir yana projen güzel ama uygulama bazında başarılı olacağını düşünmüyorum.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Mete_han abiyi bot olarak kullanabilirmiyiz
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti

Saygılar

tabi haklısın...ama bilgiye ulaşmanın verdiği hazzı düşün...MT veya başka bir site Wıkıpedıa var diye batmadı bitmedi diyelim...yani Wikipedide benim bu bahsettiğim mantaliteyle kurulmadı mı..bu işe gönül verenler (başta KHUTUCK) olmak üzere bir bilgi veritabnı oluştururken dünyayı sallıycaz diye başlamadı ki..zararsız sınai bir oluşum diyelim...o kadar geniş bir yelpaze ki herkese epmek var diyorum...

içinde kaybolunmayan bir motosiklet labirenti kime ne rahatsızlık verebilir ki...

he işin ilginc yanı MT Yöneticileri Skullhunter Erhan ve Komtan Gürkanın uzmanlık alanları bu (Yazılım Geliştirme)diyebilirim...

zamanında motosiklet siteleri com tarzı bir oluşum içine girdiler...bu girişim onlara faydalı olur bence...forumun kaliteli ve işlevsel kullanıma odaklanması onlarında ortak hedefi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Abi şunuda söylemek istiyorum : kaliteli içerik konusunu tartışırız, tabiki bir 3-4 sene önceki kadar kaliteli içerik paylaşımı yok hepiniz farkındasınız.
    Ortalık 600lükle başlasam olurmu tarzı konularla doluyor fakat, istatistiklere bakarsak motosiklet.net gerçekten çok başarılı , bence bir başarıya doymuşluk söz konusu dolayısıyla eskisi gibi site ile ilgilenilmiyor.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati 797
    Mete_han abiyi bot olarak kullanabilirmiyiz
    bot zaten! skull istedi ben yazdım kodunu

# include ayu.h
    # include polemik.h
    # include beleş.h

İnteger akıl,fikir= 0;
    char tigermbz, bbaday, alptunay, gültekin;
    word kilit, fürek;

function metehan(void)
    {
    if polemik == true
    check_online_users(tigermbz,bbaday,alptunay,gültek in)
    set_online_position();
    // write ("hoarggghhh");
    write("ayuyum emme pere bende");
    check_users_message(tigermbz,bbaday,alptunay,gülte kin);
    İf kilit != 0
    //write("işim çıktı benim");
    write("başım ağrıyor benim yatıyorum");
    set_offline_position();
    return fürek;
    }
    seza35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Abi şunuda söylemek istiyorum : kaliteli içerik konusunu tartışırız, tabiki bir 3-4 sene önceki kadar kaliteli içerik paylaşımı yok hepiniz farkındasınız.
    Ortalık 600lükle başlasam olurmu tarzı konularla doluyor fakat, istatistiklere bakarsak motosiklet.net gerçekten çok başarılı , bence bir başarıya doymuşluk söz konusu dolayısıyla eskisi gibi site ile ilgilenilmiyor.

İçimde yılgın rüzgarların ayak sesleri... başarının sebebi rakip olmaması bence...en iyisi gelene kadar MT diyelim...

bir başka düşüncemde bu bahsettiğin MT ratingini düşüren algıya hitap etmeyen konuların kontrollü bir şekilde arkalara itilmesi...ana sayfa algı yönetimi...ASAY

Motosikleti
    güncel.............

2010 - Honda Today 50 cc
    2011-Mondial 150 ZC
    2012 -Mondial 150 ZC
    2013 - Yebere (2011)- yebere (2012 )- Hyosung (2013)
    mete_han bunu beğendi.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    @ mete_han
    Abigelecek seçimlerde çarşı parti kurarsa ona oy virecem
    yoksa sen aday ol bu çılgın proceyle sana oy virecem
    mete_han bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    üç gram akıl var,onu da nerelere ziyan ettiriyon be Mete,
    mobilet,mobilet mobilet,bana göre hepsi mobilet
    alsana databeyz,al sana cc seceresi)
    mete_han bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    bıktım mete abinin sacma sapan devrim yapacam diye ürettiği fikirlerden..
    sıcak carpıyor abi seni..
    mete_han ve KeaSH-07 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)