Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok Acil Bir Sorum Var !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

değerli forum üyeleri ehliyet sınavı ile ilgili bir soru sorucam çok önemli sadece ilk yardım dersinden sınava girdim 15 sorunun 10 tanesi doğru 4 tanesi kesin yanlıs sadece 1 tanesi çok krıtik ben bu sorunun cevabını sizlere bir danısmak istedim KİTAPÇIK TÜRÜM M VE İLK SORU

Burkulma nedir? Cevap:Eklem bağları ve yüzeylerinin zedelenmesi diyor kitap. Sınavda Şişme, Eklem yüzeylerinin anlık olarak birbirinden ayrılması, Eklemlerde şekil bozukluğu gibi seçenekler vardı. Eklem yüzeylerinin anlık olarak birbirinden ayrılması dedim.

SİZCE DOĞRUMUDUR SINAVDAN GEÇMEM BU SORUYA BAĞLI CEVPALARINIZI BEKLİYORUM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Ben de aynı cevabı verdim. Şişme burkulmanın belirtisi tanımı değil diye düşündüm

Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı cevabı verdim. Şişme burkulmanın belirtisi tanımı değil diye düşündüm
    ya suan acayip stres yaptım çünkü hersey bu soruya bağlı bu doğruysa geçiyorum

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    bende girdim 29 hazıran sınavına ve 45 soruda 2 yanlış kendimi taktir ettim inş geçmişsinizdir

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bende bu soruda takılmıştım ama anlık olarak eklemin ayrilması cevabını verdim dün kontrol ettiğimde doğruydu yani cevabınız doğru.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    15 soruyamı düştü arkadaş sınavda kalıkıyor zaten ben 50 trafik 40 ilk yardım 20 de motor a girmiştim.
    oldu olacak parayı verip ehliyet alınsın bundan sonra
    sonra trafikten bi haber insanlar trafiğe çıksın sonra neden bu kadar çok öküz var diye söylenelim...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    ilkyardım bilgisi ve eğitimi doğru düzgün verilmediği sürece daha tehlikeli zaten.

Daha sınavda burkulmanın ne olduğunu yanıtlayamayan bir insanın kazada kritik yaralıya müdahale etmesi kadar aptalca bir davranış da yok ne yazıkki ( kimse üstüne alınmasın kimseye laf giydirdiğim yok. )

sadece sınav geçecek kadar öğrenilen ve uygulamasını bırak, sınavda bile tam olarak bir cevap veremediğimiz durumlara hiç müdahale etmemek en iyisi.

Bu bakımdan ehliyet sınavından ya çıkarılsa, ya da doğru düzgün eğitimi zorunlu hale gelse iyi olur

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkyardım bilgisi ve eğitimi doğru düzgün verilmediği sürece daha tehlikeli zaten.

Daha sınavda burkulmanın ne olduğunu yanıtlayamayan bir insanın kazada kritik yaralıya müdahale etmesi kadar aptalca bir davranış da yok ne yazıkki ( kimse üstüne alınmasın kimseye laf giydirdiğim yok. )

sadece sınav geçecek kadar öğrenilen ve uygulamasını bırak, sınavda bile tam olarak bir cevap veremediğimiz durumlara hiç müdahale etmemek en iyisi.

Bu bakımdan ehliyet sınavından ya çıkarılsa, ya da doğru düzgün eğitimi zorunlu hale gelse iyi olur
    bizde anca kaza yerinde telefonla kameraya alma gelen habercilerin kameralarının arkasına geçip el sallayıp emmi oğlu televizyonu aç aç demek var (bu dediğim büyük kazalarda )

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Bizim millet kaza anında başına toplanıp yanlış müdahele yapmayı, görevlilerin işini zorlaştırmayı ve yavaşlayıp avanak avanak bakarak trafiği sıkıştırmasalar da ambulans yetişse yeter de artar

jacks0n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax250-TM-'20
    Eklem yerlerinin birbirinden ayrılması tabiri bana daha çok "çıkma, çıkık" kelimelerini çağrıştırdı... Umarım doğru yanıt sizinkidir.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    29 haziran sonuclari ne zaman belli olucak bilen varmi ?

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    29 haziran sonuclari ne zaman belli olucak bilen varmi ?
    Meb takviminde 9 temmuz yazıyordu. Erken olur geç olmaz diye düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)