Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CB125E Sert Sele

Motovento
    REKLAM ALANI

CB125E ile 3-4 günlük, günde de 10 saat sürüş yaptığım gezilere çıkıyorum. (Molaları çıkarırsak toplam 6-7 saat falan aktif sürüş oluyor.) Sert sele yüzünden ciddi şekilde kıçım ağrıyor. Hatta öyle ki, günler ilerledikçe kıçım daha da ağrıyor. Yani ilk gün ne kadar ağrıdıysa, ertesi gün ondan biraz daha fazla ağrıyor, sonraki gün biraz daha fazla, vs. Hava destekli sele pedleri gördüm, onlar da alınacak gibi değil, 300 TL civarı. Seleyi yumuşatma şansımız var mıdır? Bu işler nasıl olur? Altımıza minder alıp mı gideceğiz artık? Minder tehlikeli olmaz mı? Öneriniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Başka markaların uyumlu selelerini takma gibi bir ımkanın yok mu ?

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Döşemeci sünger ekleyebilir bence seleye

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Çekyat vs. kaplama yaparlardı neydi ya adı... Döşemeciler hah. Onlara götürsen ?

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Sert sele SS motosikletler için iyidir.Virajlardaki denge için neredeyse hayati önem taşır lakin gezilerde ölümcül,haklısın.Ben büyük bir hevesle yeni oyuncağım gpr ile izmir foça arası yolculuk yaptım,foçaya vardığımda kıçımı hissetmiyordum.Motosikletlerin ebatı,direk oturuş pozisyonunu etkiliyor.Sonuç böyle acı verici.Ben şöyle bir çözüm ürettim.İyi bir döşemeciye gidiyorsun selenin desenini bozdurmadan(işinin ehli olmalı)sele süngerini inceltiyor.Ardından üstünü elyaf kaplıyor.Sonra yine kendi deri kılıfını zımbalayıp veriyor...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka markaların uyumlu selelerini takma gibi bir ımkanın yok mu ?
    Olur tabii ki hocam. Fiyata göre değerlendirebilirim. Hangi markalarınki uyumludur ki acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Anladığım kadarıyla döşemeci yolu gözüküyor bize. Üsküdar'a yakın bildik/tanıdık döşemeci var mıdır önerebileceğiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler