Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza ve Ardından Gelen Sorun

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakın zamanda eski scooterımı satıp 2. el cbx250 aldım ve aldığım günden beri de ısınamamıştım yeni motosikletime tam hakim olamadığımı hissetmiştim. Hatta satılığa çıkarmıştım tam da bugün bir cbf 150 ile takas yapacaktım ancak karşı tarafın önemli bir işi çıkması sebebiyle iptal olmuştu bu iş.

bu kez gezmeye çıkmıştım taaki bir taksi ara sokaktan fırlayana kadar.

ani fren yaptım ve tecrübesizliğim neticesinde ön tekeri kitledim ve sağ yanıma yatırmım motoru. fren sıktığım ve yan yattığım an dışında yerde gözümü açana kadar bant yok. kalktığımda ise sağa yatmış olmama rağmen sol elimin fena derecede incinmiş olması dışında bir şeyim yoktu çok şükür. kask mont dizlik bellik ve tabii ki eldivenin ne işe yaradığını tam manası ile anlamış oldum.

kendime gelip motoru çalıştırmaya kalktığımda ise çalışmadı. zaten sağ sinyal farımın kırılmasına epey canım sıkılmıştı ve motor elimde 10km eve kadar itelemek zorunda kaldım. yakınımda yöremde bir tamirci de yok maalesef.

sizce bu sorun neden olmuş olabilir kendimde bu sorunun üstesinden gelebilirmiyim yardımcı olursanız minnettar olurum.

not: motosikletin marş motoru dönmüyor bile. vurdurmaya çalıştığımda ise gaz verdiğim anda çalışmayı bırakıyor. acaba marş motoruna giden kablo mu yerinden çıktı yoksa marş motorunda mı arza? yardımlarınız için tekrar çok teşekkür ederim
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    furko2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Sigortası kırılmış veya atmış olabilir

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Gazı bıraktığınızda çalışıyor ise... Karbüratör diye düşündüm ben açıkcası. Motor çalışıyor ise marş motoru ile alakası yoktur sanırım. Elektirik geliyormu peki ? Geliyorsa elektirikle ilgili bir sorun var. Çalışmasına gelince karbüratörü kurcala. Rolantiye bak hortumlara bak...

furko2424, Vurdurunca calısıyor ise sorun elektirik değilde karbüratörle alakalı galiba. Veya benzin almıyor olabilir bir çok neden olabilir. rolanti olabilir

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Kardeş kusura bakma son 2 satırı okumamışım.sigortayla alakası yok.karbüratörden olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazı bıraktığınızda çalışıyor ise... Karbüratör diye düşündüm ben açıkcası. Motor çalışıyor ise marş motoru ile alakası yoktur sanırım. Elektirik geliyormu peki ? Geliyorsa elektirikle ilgili bir sorun var. Çalışmasına gelince karbüratörü kurcala. Rolantiye bak hortumlara bak...

furko2424, Vurdurunca calısıyor ise sorun elektirik değilde karbüratörle alakalı galiba. Veya benzin almıyor olabilir bir çok neden olabilir. rolanti olabilir
    Haklısın hocam son 2 satırı okumamışım

gazı bıraktığımda sönüyor çalışmayı kesiyor.
    göstergelere far ve sinyallere elektrik geliyor.
    yolda gördüğüm bir paketçi abi marş motoru kömürü bitmiş olabilir dedi de pek mantıklı gelmedi bana. neticede sabah olan kömür motor yan yatınca düşmez herhalde?

Alıntı furko2424 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş kusura bakma son 2 satırı okumamışım.sigortayla alakası yok.karbüratörden olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Haklısın hocam son 2 satırı okumamışım
    valla abi gazı bırakır bırakmaz sönüyor yada debriyaja bassam da sönüyor ne yapsam bilemedim.
    peki sigorta motorun neresindedir? nasıl kontrol ederim çok yabancıyım bu motosiklete

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazı bıraktığımda sönüyor çalışmayı kesiyor.
    göstergelere far ve sinyallere elektrik geliyor.
    yolda gördüğüm bir paketçi abi marş motoru kömürü bitmiş olabilir dedi de pek mantıklı gelmedi bana. neticede sabah olan köimür motor yan yatınca düşmez herhalde?

valla abi gazı bırakır bırakmaz sönüyor yada debriyaja bassam da sönüyor ne yapsam bilemedim.
    peki sigorta motorun neresindedir? nasıl kontrol ederim çok yabancıyım bu motosiklete
    Hocam sinyallar filan çalışıyorsa sigortadan değildir.şamandıra kırılmış veya çatlamış olabilir.bundan dolayı benzin gitmiyordur.depoda yarıdan fazla benzin varsa ve benzin azalmıyorsa şamandıradan değildir.motoru sök yarın şamandıraya filan bak.zaten 2 tl filan.ama sana tavsiyem bu işlerden anlamıyorsan servise götür.

benzinim yarıdan fazlaydı ma tabii yan devrilince ne kadar kaldı bir fikrim yok doğrusu

yakınımda motosiklet serviside yok maalesef nasıl olacak hiç bilmiyorum

acaba marş motoruna giden elektrik kablosu falan mı yerinden çıktı

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Motosikletlerde Kill Switch diye tabir edilen düğme kapalı konumda olmasın?

Ufak bir hatırlatma zira bu kapalı iken motoru çalıştırmaya çalıştığında senin yazdığın tepkileri verir motor..

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerde Kill Switch diye tabir edilen düğme kapalı konumda olmasın?

http://www.pashnit.com/pics/products...witch3_800.jpg

Ufak bir hatırlatma zira bu kapalı iken motoru çalıştırmaya çalıştığında senin yazdığın tepkileri verir motor..
    resmi göremedim ama bahsettiğiniz şeyi tahmin ettim hemen motosikletimin yanına gidip bakacağım belki de dediğiniz gibidir eğer öyle bir şeyse kafamı duvarlara vururum teşekkürler

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    resmi göremedim ama bahsettiğiniz şeyi tahmin ettim hemen motosikletimin yanına gidip bakacağım belki de dediğiniz gibidir eğer öyle bir şeyse kafamı duvarlara vururum teşekkürler
    Sonuç? .
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Hocam benzin kalmayınca da o tepkileri verir motosiklet... Çalışır, ama gaz verince stop eder direk. Depoya baksana bi ?

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç? .

sonuç hakkaten arkadşın dediği gibi çıktı engine kill switch kapalı konumdaydı açınca çalıştı

Hocam benzin kalmayınca da o tepkileri verir motosiklet... Çalışır, ama gaz verince stop eder direk. Depoya baksana bi ?
    sorunu hallettim. çok şükür büyük bir şey çıkmadı sadece engine kill switch açık kalmış

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    KArbüratörü temizlemiştim, hortumları değiştirdim topladım motoru basıyordum marş almıyor. Sırf bu yüzden beyne kadar her şeyi söküp kontrol etmiştim... O tuşdan nefret ettim

KArbüratörü temizlemiştim, hortumları değiştirdim topladım motoru basıyordum marş almıyor. Sırf bu yüzden beyne kadar her şeyi söküp kontrol etmiştim... O tuşdan nefret ettim
    hadi ya allahtan gaccal gibi pratik bir forumdaşımız var yoksa bende senin gibi sök tak a başlayacaktım

teşekkürler gaccal
    GaCCaLL bunu beğendi.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    geçmiş olsun sorunu çabuk çözmenize sevindim kaza üstüne böyle bir sorun insanın moralini baya bozmuştur...

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun sorunu çabuk çözmenize sevindim kaza üstüne böyle bir sorun insanın moralini baya bozmuştur...
    hemde nasıl. zaten düştüğüm için üzülüyordum bir de motosikletim çalışmayınca iyice moralim bozulmuştu. tekrar teşekkür ederim
    utkan35 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    sonuç hakkaten arkadşın dediği gibi çıktı engine kill switch kapalı konumdaydı açınca çalıştı

sorunu hallettim. çok şükür büyük bir şey çıkmadı sadece engine kill switch açık kalmış
    Geçmiş olsun bari keşke çaktırmasaydınız

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun bari keşke çaktırmasaydınız
    abi çaktırsam ne olacak düşmenin şokuyla gayet doğal

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Sizin yine iyiymiş.Bizim komşu motosikletinin deposunu dolduruyor.Evine koyuyor ertesi gün sabah biniyor 10km sonra motosiklet hık pık duruyor.Adamcağız 10 km itmiş motosikleti.3 istasyon geçmiş.Depo full diye.Tamirciye varınca bir bakmışlar benzin yok.Gece oğlu alıp yakıtı bitirmiş meğerse

Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yine iyiymiş.Bizim komşu motosikletinin deposunu dolduruyor.Evine koyuyor ertesi gün sabah biniyor 10km sonra motosiklet hık pık duruyor.Adamcağız 10 km itmiş motosikleti.3 istasyon geçmiş.Depo full diye.Tamirciye varınca bir bakmışlar benzin yok.Gece oğlu alıp yakıtı bitirmiş meğerse
    öyle evladım olsa ekmek vermem lan

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler