Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Model Yılı Sistemi Değişti mi ????

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yardım edin yamaha cygnus l alacağız 2012 model var diyorlar 2013 trafiğe çıkışlıymış artık sistem böyleymiş :S Ağustostan sonra 2014 model olması gerekmiyor mu eğer öyleyse sıfır parası verip 2 ay sonra 2 yaşında olacak motorum Malum Antalya Nebioğullarından alacağız adamların dediği hiç bir söze inanmıyorum. İstanbuldan alabilir miyim peki ben bu motoru ?
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Model yılı model yılıdır.

Üretildiği tarih.

Örnek: 2010 da üretilmiş bir araçla 2013 de üretilmiş aynı araç bugün trafiğe çıksa, yan yana gelse negibi farklar görürsün.
    Dış görünüş değişmiş olabilir, yeni özellikler eklenmiş olabilir. Bunun dışında olumsuzluk düşünmek yanlış olur.

Birçok firma araçları ön siparişle alır yıl sonunda bu araçları tüketemezse çöpe atacak değil ya satmaya devam edecek. Fakat bu araçlar yeni yıl aracına göre biraz daha makul fiyata satılır ki elden çabuk çıkarılsın.

Bu araçların kötü olduğu anlamı çıkmasın. Sıfır alıyorsanız birazda indirim yapılmışsa çok sorun etmemek lazım.

Eski hesaba göre 2013 ağustosunda alınmış bir araçla 2014 temmuzunda alınmış araç 2014 oluyor. Bu bana oldukca yanıltıcı geliyor.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    sıfır oluyor evet,
    fakat yıl olarak 2 yasında olacak dgru dıyorsunuz,

eskı modellerin fıyatları yenılerden daha ucuz oluyor o sebepten satabılıyorlar,

sız farklı servısler ıle gorusun ellerınde yenı model yoktur,
    eskı model ellerınde bıtene kadar gelmeyebılır,
    mesela,
    tvs apache 150 :: 2012,, 4250,
    tvs apche 150 :: 3013,, 4850

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bardağın dolu tarafını da gör. 1 yıl sürsen vergiden biraz daha düşecek

2000 yılında üretilen bir motosiklet 2013 trafiğe çıkışlıda olabilir. istersen bayiden 2013 alır. 2100 yılında trafiğe nostalji olarak çıkartırsın.
    2012 adamın vitrininde kalmış. 2014 modeli ancak seneye görürsün. Biz 2013 modelleri bile yıl sonuna doğru görüyoruz.

2 yılda firma değişikliğe gitmiş ise motorda değişim olur. Basit Örnek CBF150 değişen tek şey km sayacı vitesli yada devirli

İndirimli olacaksa, Yeni çıkacak modelle arasında fark yoksa, uzun vade düşünüyorsan al. Teknolojiye yetişmek mümkün değil.
    O yüzden gözünü karartıp alacaksın. Ya değişirse, ya ucuzlarsa, ya elimde kalırsa kısımlarını dert etmeyeceksin.
    ihtiyaçlarını karşılıyormu, verecen parayı alacan motoru, ondan sonra basacan kırbacı basacan kırbacı

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardım edin yamaha cygnus l alacağız 2012 model var diyorlar 2013 trafiğe çıkışlıymış artık sistem böyleymiş :S Ağustostan sonra 2014 model olması gerekmiyor mu eğer öyleyse sıfır parası verip 2 ay sonra 2 yaşında olacak motorum Malum Antalya Nebioğullarından alacağız adamların dediği hiç bir söze inanmıyorum. İstanbuldan alabilir miyim peki ben bu motoru ?
    Tubis, elde kalan motosikletleri geri gönderemedikleri için daha uygun fiyata satıyorlar.

Ancak o adamların bu konuyu efendice izah etmek yerine "artık sistem böyle" demeleri sende bir fikir oluşturmalı bence.

Hatta "artık sistem böyle" dediklerine göre onlar 2012 modeli "daha uygun fiyata" da satmıyorlar muhtemelen. Dikkatli olmanı öneririm...
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yokmuş zaten hiç bir yerde 2013 e bu demek oluyor ki 2012 ler elinde kalmış :S Almasam mı acaba yaa bilemedim şimdi...

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Motor sıfırsa model olayına takılmamak lazım . Tolga abininde dediği gibi vergin dha çabuk düşücek vs vs gibi olumlu yanıda var ... Satışa gelince motora düzgün binince makina temiz olursa ha 2012 ha 2013 hiç fark etmez ... Modele takıntın varsa o işin ayrı yanı .
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    mevzuyu pek anlamamış kimse

tubiş eskiden ağustostan sonra yeni bir sonraki sene olarak ruhsata işletilebiliyordu ama artık fabrikadaki banttan çıkış tarihi ne ise model olarak o yıl baz alınıyor ve plaka çıkartıldığı tarih tescil tarihi olarak işleniyor eskiden tescil tarihi sadece yıl yazardı ve bir sonraki sene işlenebiliyordu artık yapılamıyor öyle bir şey
    yürekçe ve drtayfun bunu beğendiler.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    elinde 2012 model kaldığı için onları bitirmek için satıyorlar anlayamadığım 2013 ün yarısına geldik hala 2012 model motor satma peşindeler

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mevzuyu pek anlamamış kimse

tubiş eskiden ağustostan sonra yeni bir sonraki sene olarak ruhsata işletilebiliyordu ama artık fabrikadaki banttan çıkış tarihi ne ise model olarak o yıl baz alınıyor ve plaka çıkartıldığı tarih tescil tarihi olarak işleniyor eskiden tescil tarihi sadece yıl yazardı ve bir sonraki sene işlenebiliyordu artık yapılamıyor öyle bir şey
    Evettt aynen bu olaydan bahsettim bende yapacak bişey yok heryerde 2012 varmış..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evettt aynen bu olaydan bahsettim bende yapacak bişey yok heryerde 2012 varmış..
    2013 senesine girmeden yeni 2013lerin siparişlerini veremiyorlar çünkü geçen seneki değiştirilen yasadan dolayı
    sipariş çekseler bile gümrükte takılıyor oda işlerine gelmiyor beklediği her gün için yüklü bir ambargo ücreti olduğundan satıcıların işine gelmiyor oda
    yürekçe bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    antepdekiler 2012 leri bitirdiler galba 2013 olarak veriyorlar

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Atladığınız şey şu bu arada, muayeneye gireceği tarihi de üretim tarihine göre belirliyorlar. Yani sıfır motoru alıp direk TÜV yolunu tutmak bile mümkün :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)