Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: YAMAHA MT-09

Katılımcı sayısı
139. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • HARİKA

105 75.54%
  • HOŞUMA GİTMEDİ

9 6.47%
  • BELKİ

25 17.99%

Yamaha MT 09 - 2014

Motovento
    REKLAM ALANI
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Beyler fiyat 24 bin inanılmaz denecek bir fiyat.Şimdi diceksiniz 24 bin lira az paramı rakiplerinin fiyatlarını vereyim.Triump street triple 14 bin euro,monster 696 11 bin,796 15 bin euro.Yamaha Türkiye gerçekten müthiş bir fiyat çıkartmış.Monster ve street triple alma hayalim vardı ve peder beyi sıkıştırıyordum ancak bu fiyatı görünce ikisindende vazgeçerim açıkcası gidip motoru canlı görmek lazım ama videoları ve resimleri çok hoşuma gitti.Absli olması,sürüş modu,bana göre güzel bir gösterge sonunda vitesleride gösteriyor ve yol bilgisayarı mevcut gördügüm kadarıyla :D.Tek merak ettiğim konu ne kadar tükettiği...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    [Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Z800 ABS 31.600 TL Fiyat çekiyor kawasaki

MT-09 ABS 24.000 TL Gerçekten iyi rakam.

Motosikleti
    Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z800 ABS 31.600 TL Fiyat çekiyor kawasaki

MT-09 ABS 24.000 TL Gerçekten iyi rakam.
    Gerçekten öyle ancak ben bu rakamın sadece giriş fiyatı oldugunu düşünüyorum sonra suanki euro kuruna baglar ve 30 bine yakın bir fiyata ulaşır yüksek cc almak isteyenin gerçekten kaçırmaması gereken bir ürün ortaya çıkarmışlar.

Motosikleti
    hyperstrada
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten öyle ancak ben bu rakamın sadece giriş fiyatı oldugunu düşünüyorum sonra suanki euro kuruna baglar ve 30 bine yakın bir fiyata ulaşır yüksek cc almak isteyenin gerçekten kaçırmaması gereken bir ürün ortaya çıkarmışlar.
    Fiyatın iyi oluğu doğru ama sizin yaklaşımınız yanlış. Bu motorun fiyatı yurtdışında fz 08 civarında, yani o fiyata gelmesi lazım. 24-25 bin civarında olur diye önceki mesajlarda ben belirtmiştim.

Alıntı rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35000'i nereden çıkardınız, fz8'den bile ucuz bu motor yurt dışında, seneye biraz da kur etkisi olsa 24-25 bin civarı olur diye tahmin ediyorum. 35 bin olması imkansız.
    http://www.youtube.com/watch?v=NPGrAkqSKMc

Ek olarak 1 tane daha yeni mt geliyor.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS

YAMAHA MT-09

Merhaba

Arkadaşlar işte yamaha MT-09 altın elbiseli adam tarafından incelenmiş videosu ektedir.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    üzerinde barındırdığı teknolojilere göre fiyat 24 bin lira ise çok çok iyi. hoş ben naked motor hiç sevmiyorum o da ayrı mevzu. ama sevenler bence başka motorlara bakmasınlar derim.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Esas MT-07 yi merak ediyorum bakalım denilen gibi 16 ya çıkacak mı?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı sardokar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esas MT-07 yi merak ediyorum bakalım denilen gibi 16 ya çıkacak mı?
    50 hp'lik 2 silindir honda 21~23 civarı fiyata satılıyorken, 115 hp lik 3 silindirli Yamaha 24'e satılıyor ise,,, ,doğru orantıdan 75 hp lik Yamaha kaça satılır
    #sürenadam

Motosikleti
    hyperstrada
    18,500 tl olur mt 07.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    bu mt amerikada fz09 adıyla satılıyor. yahu bir de mt04 (400cc) çıkarsalar da duke a sağlam bir rakip çıksa

bu seri bu fiyat politikasıyla çok satar.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OTV böyleyken 300'ün 400'ün bi anlamı yok.

CBR300 cıktı ne oldu? gelmiyor, Duke 390/ninja300 20 bin tl fiyat çekiyor. Euro suna zıçtıklarım, borsada Apple hissesi alıyoruz zannedersin

Tek silindir 400 MT'ye hiç gerek yok, Bayiler MT-07 ABS'siz olanın 16 küsür olacağında ısrar ediyor...Zam gelmeden ihtiyacı olan yumulsun

NC700S'in fiyatı nedir Allasen?
    RODWIN250R bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OTV böyleyken 300'ün 400'ün bi anlamı yok.

CBR300 cıktı ne oldu? gelmiyor, Duke 390/ninja300 20 bin tl fiyat çekiyor. Euro suna zıçtıklarım, borsada Apple hissesi alıyoruz zannedersin

Tek silindir 400 MT'ye hiç gerek yok, Bayiler MT-07 ABS'siz olanın 16 küsür olacağında ısrar ediyor...Zam gelmeden ihtiyacı olan yumulsun

NC700S'in fiyatı nedir Allasen?
    Duke ve Ninja fiyatlarına bakıp ~400 lük bir MT nin çok pahalı olacağını düşünmek yanlış olur. Çünkü MT-07 bile Duke390 dan ucuza gelecek. Yani MT-04 gibi -büyük ihtimalle hiçbirzaman yapılmayacak- bir modelin 13~13,5 civarı bir fiyatı olacağını söylemek abartı olmaz. Makul bir fiyat gibi görünse de 3 lira daha verip '07 almak daha cazip olacak. Yani HondaTR nin şuanda 500 serisini getirmek istememesinin sebebi ile aynı olacak.

Bunlar hep farazi konuşmalar tabi ama 400~450 lik yeni nesil bir motor çıksın ben de çok istiyorum açıkçası...
    #sürenadam

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Selamlar,

MCN mt-09, street triple, z800 ve brutale yi karşılaştıran bir grup test gerçekleştirmiş (naked savaşı ). Bu linkten ulaşabilirsiniz: http://www.youtube.com/watch?v=ZJfd5LCttd4

sıralama şu: 1. Street Triple, 2. Z800, 3. MT-09, 4. Brutale (Brutale yi yerden yere vurmuşlar)

en hızlısı: Brutale
    en iyi hızlanan: Street Triple (0 - 60)
    fren mesafesi en düşük olan: Street Triple

MT-09 frenlen mesafesinde en geride olan motor aralarında fakat sürüş keyfi çok güzel demişler. süspansiyonu ve motorun gaz koluna verdiği tepkiyi beğenmemişler.

Rakipler çok güçlü olmasına rağmen (ve pahalı motorlar olmalarına rağmen) MT-09 cok da gerilerinde kalmamış. Fiyatına göre iyi bence. Umarım hak ettiği satışa ulaşır ülkemizde.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    http://www.youtube.com/watch?v=sfChIVlAuo0

02:55

MCN'nin yorumları, kıyaslamaları v,s vs, vs, artık çok saçma ve sıkıcı geliyor bana. Hatta burnuma net pis kokular geliyor. Daha videonun başında "hala dünyanın en iyi naked motoru" diye tanıtıyorlar. Evet motor çok iyi ama neyin farkını anlatıyorsun bana, 0-100 resmen aynı ki önemli olan 0-100 değil, genel hızlanma karakteri. Eminim ki MT-09 o konuda daha iyidir, çünkü daha fazla güce, hacime ve torka sahip. Ama bundan H!Ç bahsetmiyorlar.

Salla gitsin, hepsi birbirinden şahane motorlar, Sadece Z800 biraz fazla ağır, okadar...

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

MCN'nin yorumları, kıyaslamaları v,s vs, vs, artık çok saçma ve sıkıcı geliyor bana. Hatta burnuma net pis kokular geliyor. Daha videonun başında "hala dünyanın en iyi naked motoru" diye tanıtıyorlar. Evet motor çok iyi ama neyin farkını anlatıyorsun bana, 0-100 resmen aynı ki önemli olan 0-100 değil, genel hızlanma karakteri. Eminim ki MT-09 o konuda daha iyidir, çünkü daha fazla güce, hacime ve torka sahip. Ama bundan H!Ç bahsetmiyorlar.

Salla gitsin, hepsi birbirinden şahane motorlar, Sadece Z800 biraz fazla ağır, okadar...
    MCN bildiğin triumphun adı geçtiği herşeyi kafadan 1 numaraya koyuyor.Bende yorumlarını çok samimi ve sıcak bulmuyorum herkes birinin elinden tutuyor haliyle.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Duke ve Ninja fiyatlarına bakıp ~400 lük bir MT nin çok pahalı olacağını düşünmek yanlış olur. Çünkü MT-07 bile Duke390 dan ucuza gelecek. Yani MT-04 gibi -büyük ihtimalle hiçbirzaman yapılmayacak- bir modelin 13~13,5 civarı bir fiyatı olacağını söylemek abartı olmaz. Makul bir fiyat gibi görünse de 3 lira daha verip '07 almak daha cazip olacak. Yani HondaTR nin şuanda 500 serisini getirmek istememesinin sebebi ile aynı olacak.

Bunlar hep farazi konuşmalar tabi ama 400~450 lik yeni nesil bir motor çıksın ben de çok istiyorum açıkçası...
    Siyanür kardeş bir yanlışın var; honda 500 serisi TR'ye gelecek! Haberin yok mu?...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Yamaha MT-03

haklı olabilirsiniz arkadaşlar. Çok takip etmiyorum ben MCN i. MT-09 ile ilgili gördüğüm ilk grup test olduğu için paylaştım. Hepsi birbirinden güzel bu aletlerin.

Biraz zaman geçsin daha fazla karşılaştırma çıkacaktır.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyanür kardeş bir yanlışın var; honda 500 serisi TR'ye gelecek! Haberin yok mu?...
    Gelecekse güzel bişey, haberim yoktu. 500 serisi ilk açıklandığı zaman Honda getirmeye yanaşmamıştı, çünkü NC700 serisini iyi fiyata satıyordu. 500 lükleri uygun fiyattan getirse NC satmayacaktı çünkü Güç/perf. birbirine yakın. 500 lükleri yüksek fiyattan getirse busefer insalar birazdaha verip 700lük alacaktı, 500lükler boşa gelmiş olacaktı. NC700 serisinde kar oranını yüksek tutuyorlar, alternatif model getirmek hertürlü işine yaramaz Honda'nın, ki bunlar "Honda"nın düşünceleri idi

Galiba rekabet vs, veya başka bir sebepten getirme kararı almışlar 500'lükleri. Fiyatı 17~18 civarı olur, mantıken MT-07 karşısında hiç şansı olmaz ama bizim insanımız Honda! der alır...
    #sürenadam

Arkadaşlar, ben motorsiklet konusunda fazla bilgili değilim, bir motor alma hayalim var, araştırıyorum, bu mt-09 ile r6'yı kıyaslayabilir miyiz, yoksa alakaları yok mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)