Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nolan N86

Motovento
    REKLAM ALANI
    aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Merhabalar herkese. Bir haftalığına İstanbul'a geldim ve kask almayı umuyorum. Shark s900 ve Nolan N86 arasında gitgelliydim Nolan N86 kafama daha yattı gerekli araştırmaları yaptım sizden varsa kullanıcı, yorum istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    shark s900c kullanıyorum oldukça memnunum tavsiye ederim.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    baya aratırmadan sonra shark s900c alacaktım ama ankarada deneyip alamazdım istanbuldan nakit 500 tlye getirtecektim ama içime sinmedi denemeden almak.gittim scorpion exo 500 aldım mutluyum

edit:imla

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    İkiside cok guzel kasklar. Farketmez

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    exo 500 ü kaça aldın?

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Shark termoplastik nolan polikarbonat hangisi daha güvenilir maddeler bilen var mı

---------- Post added at 14:19 ---------- Previous post was at 12:53 ----------

Polikarbonat ve termoplastik aynı maddeymiş.

Motosikleti
    XJ6
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    exo 500 ü kaça aldın?
    450 '

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    hayırlı olsun tekrar http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...K-pmu2271.html bu modeli aldınız herhalde güzel kask allah test etmeyi nasip etmesin kazasız belasız günlerde kullanın

Motosikleti
    XJ6
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun tekrar http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...K-pmu2271.html bu modeli aldınız herhalde güzel kask allah test etmeyi nasip etmesin kazasız belasız günlerde kullanın

Motosikleti
    Ktm 390 Duke
    Ben de şu an LS2 nin açık kaskını kullanıyorum. 2-3 aydır kapalı kaskları inceliyorum ve Nolan N86 almaya karar verdim. Ancak bu seferde hiçbir firmanın elinde benim istediğim modeli kalmamış. Ülkeye bile aylardır giremiyor kask. Hepten sıktı bu durum beni. En son İstanbul a gitmeye, farklı kaskları da görmeye karar verdim. Zonguldak Ereğli de yaşıyorum normalde. 2 hafta sonra nasipse Kadıköy e falan gidip deneyerek kask alacağım. Duruma göre tekrardan yazarım.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shark s900c kullanıyorum oldukça memnunum tavsiye ederim.
    Benimde satın almayı planladığım bir kask shark s900c. Acaba kafanda takılı şekilde profilden çekilmiş bir resminiz var mı ?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    s900 kullanıyorum, nolan ile arasında kalmıştım ve memnunum yaklaşık 1 yıl 4 aydır bende kask. yanlız kafa geometrimden dolayı kulaklarım acıyor çok uzun süre takınca. ikisini de deneyerek al, ama bence shark al. bi sıkıntı oldu götürdüm değiştirdiler kaskımı (anes motor)
    nolanda böyle bir hizmet olacağını sanmıyorum.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Bunca yıldır motosiklet kullanıyorum ne kask alırken ne de artçı olarak arkadaşların kaskını kullanıp rahat ettiğim nolan görmedim.Hatta bu gün gidip ls2 aldım o bile 912739187231 kat rahat nolandan.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Kesinlikle nolan al. Zaten gidip kafana deneyerek alırsan Shark almazsın. Ben sırf shark denemek için kalktım istanbula gittim. Nolan n86 alıp döndüm. Mutlaka deneyerek al. Mutlaka biraz geniş al. Kask yorumlarını okursan asla kaskın genişliğinden şikayet eden bulamazsın. Kask biraz sıkmalıdır,yanaklara tam oturmalıdır gibi satıcı yorumlarına aldanma. Ben sadece ve sadece eskısi sıktığı için yeniledim. Bak dikkat et eskisi diyorum, kaç yıllık kask hala sıkıyor. Bu arada gün boyu istanbulda gitmediğim büyük mağza kalmadı. Şark, nolan, caberg duke ,Mt Matrix gibi kasklar denedim. Caberg duke son derece çirkin bir kask. Kafada iğrenç duruyor. Tasarım çok kötü. en büyük boyut XL. Kafama oturdu fakat iç yüzeyi biraz kaba ve sert. Hoş bir dokunuşu yok. Shark skwal model: En büyük boyut XL. Kafama sokmam mümkün olmadı. Satan delikanlı itekledi de soktuk. Güya gözlük kanallı. Gözlüğü sokmak mümkün değil. Gözlükten vaz geçtik, zorla soktuğımız kask bu defa çıkmaz. Çıkarana kadar neredeyse kulaklarım kopacaktı. Mt Matrix. En hoşuma giden kask oldu. Pompalı yanak pedleri bile var. Hafif mi hafif. Kullanışlı mı kullanışlı, ucuz mu ucuz, yıldızlı mı yıldızlı. Fakat elde kalan tek XXL beden problemli idi. XL bedene ise kafam girmedi. Bu arada tüm bu kaskların üstünde XXXL 'a kadar bedenler yazıyor. Fakat tüm dükkanlar ülkemize XL'tan büyük getirilmiyor sözünde birleşmişler. Elin yabancısı alabiliyor rahat kaskları. Bize gelince minicik kasklarla beynimiz sıkışıyor. Sonunda hiç aklımda yokken ( daha önce yukarıdaki bazı arkadaşların yazdığı gibi, hakkında hep kötü yorumlar okumuştum) Nolan denemek zorunda kaldım. Daha doğrusu ben en büyük beden istediğimde adam elinde olan tek XXL beden Nolan N86 vermiş raftan. Ben shark deniyorum diye geçirdim kafama. O da ne cuk oturdu. Yanakları yumuşacık sarıyor. İç kalitesi yumuşak ve konforlu. Her beden var. Güneşlik falan da mevcut. Gözlük kanallı. Ortalama 7 derece sıcaklıkta 175 kilometre yol yaptım. Yüzüm sıcacık. Çeneden falan hiç soğuk almadı. Havalandırmaları mükemmel. 3 saat kafamda kaldı hiç rahatsız etmedi. Eksileri. MT Matrix'e göre oldukça ağır. 1.5 kilo. Rüzgar sesi alıyor ama sadece sesi alıyor. Rüzgarın kendisini almıyor. Benim arabada da aynı sorun var. Eski kaskım resmen kulağıma rüzgar üfletiyordu. Bağlama mekanizması güzel ama sanki benim ki biraz sıkı gibi. Biraz oynatınca açabiliyorum. Aerodinamisi yandan kötü,önden yeterli. 190 hız yaptım, kafam pek oynamadı. Uzun lafın kısası, kafanıza oturan kask en iyi kasktır. Fakat mutlaka biraz bol olmalı. Hem kilo alma eğilimindesiniz, hem de yolda kafamız biraz şişiyor galiba. 2 saat yolculuktan sonra kafanız kaska geniş gelebilir. Ben en çok nolan n 86'da rahat ettim. Fakan en çok MT matrix hoşuma gitti. Kask almaya nakitle gidin. Pişman olmazsınız. Tarih 20.12.2015. Nolan N86 ncomlu modeli sadece 600 liraya aldım.
    tinerci bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    @mayko33 hangi dükkandan aldınacaba kaskı ve rengi ne?

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Nolan n 86 inanılmaz hava ve ses alıyor.
    Lütfen kaçının.
    Kullanıcısıyım memnun değilim.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Adam 1 haftalığına istanbula gelmiş. Üzerinden 2 yıldan fazla zaman geçmiş. Ve mutlaka nolan al diyorsunuz. Bence kaskı alıp, çoktan memleketine dönmüştür.

Motosikleti
    Cbf150
    İkinci kask olarak N86 aldım
    Şuan pişmanım
    Yarı fiyatına alıp 3 yıldır kullandığım ls2 ile aynı rüzgar uğultusuna sahip

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Nolan 86 kullandım 2 sene.1-kabuk çok büyük 2- çok fazla ses alıyo 3- pinlock ve güneş vizörü standart 4- kaza yaptım.Kafayı taşa vurdum.5 dakika baygın kalmışım.Hafif göçme oldu ama tam koruma sağladı.Kazadan sonrada 1 sene kullandım.Sağlam yani

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Bende n86 kullanıyorum, malzeme kalitesi iyi buhar camı standart ve çok işe yarıyor, güneş vizörünün kalitesi de iyi fakat çok rüzgar sesi yapıyor. Ben çözümü buldum kulak tıkacı kullanıyorum. Üretim yeri İtalya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)