Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask hakkında!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Arkadaşlar kask hakkında dün birkaç video izledim ve hepsine bi kere kaza yaptıgın kask kullanılamaz diyor (kırılmamış olsa bile )
    onu anladım tamam da
    elinden düşürsen bile kullaılamaz hale gelir diyorlar bu gerçekten doğru mu 2 3 defa elidmen düştü de kask ondan soruyorum ?
    kaskın içindeki darbe emici beyaz şeyler kullanılamaz hale geliyormuş ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    O beyaz şeyler strafordur. İşe yaraması için tek parça olması lazım. Çatlak, ezilmiş, hasar almış straforlar işe yaramaz. Artık çoğu marka onu siyaha boyuyor böylece çatlak olduğu zaman siyah yüzeyin içinden rahatlıkla tespit edilebiliyor. Öyle bir endişen varsa kaskın içindeki kumaş malzemeleri çıkartarak, siyah yüzeyde beyaz çatlaklar var mı diye kontrol edebilirsin. Kaskın fiberglass veya carbon-fiber dış kabuğa sahipse darbe alınca mikro çatlaklar oluşabilir. Bunlar zamanla büyür, tehlike arz eder, kaza anında darbenin enerjisini sönümleyemez. Düşen kaska itimat etmemek lazım.
    SULH bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    1500 liralık kask aldım elimedn düşürüverdim cöpe mi atacam? ne saçma bişi :D

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Düşme şiddetine bağlı kaskı dışardan incele ardından 2 elinin arasına al ve bastır biraz çıtırdama varmı veya bir ses gibi birşey varsa sıkıntı var.İç pedleri sök köpüklere bak ezilme kırılma varsa kaza anında direk darbeyi kafan hisseder,ne kadar para verdiğin etki etmiyor malesef içerdeki malzeme milyarlık kasktada 10 lira 100 liralık kasktada.Dış kabuk konusu,sessizlik ve marka görüntü parasını belirliyor kaskın.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saçma değil. elinden bile düşürmüş olsan eğer kılcal çatlaklar oluşmuşsa. herhangi bir kaza sırasında kask kafanda bıçak yemiş karpuz gibi ikye ayrılır kütür kütür. esas saçma olan ( bence ) kaska 1500 lira vermek. kask evladiyelik bir materyal değildir. kullan at mantığı vardır. kondom gibide düşünebilirsiniz.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    öyle boydan boya çatlak yok ses de gelmiyor içindeki saforda bi parça kopmuş küçüçük tırnak kadar ama çizik yırtık çatlak yok herhalde sorun yok

bahsi geçen kılcal çatlak gözle görülmez. bunun bir metodu var. çıkma parça alırkende kullanılan bir yöntem var. kaskı iyice sil kuru olsun bir paket bebek pudrasını kaska uygula pudra herşeyi ortaya çıkartır.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsi geçen kılcal çatlak gözle görülmez. bunun bir metodu var. çıkma parça alırkende kullanılan bir yöntem var. kaskı iyice sil kuru olsun bir paket bebek pudrasını kaska uygula pudra herşeyi ortaya çıkartır.
    ayrıntılı bir şekilde anlatabilirmisin rica etsem?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    1500lira kask almışsın elinden düşmüş ve kuşkulanıyorsun bence fazla paranoyaksınız benim arkadaş 90liraya adı sanı belli olmayan bi kask almıştı bi defa kaza yaptı kaska bişe olmadı ama bayağı darbe çizik aldı aynı kaskla gene kaza yaptı şimdi ön vizörde yok halen aynı kaskı kullanıyor geçende bende gördüm herşeye rağmen kemik gibi :D Kısacası gözle görülür bişe yoksa devam et :D

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500lira kask almışsın elinden düşmüş ve kuşkulanıyorsun bence fazla paranoyaksınız benim arkadaş 90liraya adı sanı belli olmayan bi kask almıştı bi defa kaza yaptı kaska bişe olmadı ama bayağı darbe çizik aldı aynı kaskla gene kaza yaptı şimdi ön vizörde yok halen aynı kaskı kullanıyor geçende bende gördüm herşeye rağmen kemik gibi :D Kısacası gözle görülür bişe yoksa devam et :D
    1500 liraya kask almadım almayı düşünüyordum fakat bu kadar basit birşeyde kullanılamaz hale gelceğini öğrenince vazgeçtim

çatlak olup olmadığından şüphelendiğin herşeye uygulayabileceğin bir yöntem pudra.. mesela senin kaskın kaskı pudrala eğer çatlak vs. bir pürüz varsa pudra bunu sana gösterir. çatlağa girerek gösterir.. kaskı pudrala ardından sil sadece çatlaktaki budra kaskda kalır çatlağı görürsün. basit bir test deneyip görebilirsin. tabi bu kaskın dış kabuğuna uygulanır kaskın içini dışını pudraya bulayıp sonra bana sövme..

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı KTM07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 liraya kask almadım almayı düşünüyordum fakat bu kadar basit birşeyde kullanılamaz hale gelceğini öğrenince vazgeçtim
    Abartmaya gerek yok, gözün gibi bakınca hiçbir şey olmuyor.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    şu lafı çok seviyorum . kafanın ederi kadar kask..

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    pudra testinden bir sorun olmadıgını gördüm ozmn yola devam :d

fearless06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 A
    Alıntı KTM07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 liralık kask aldım elimedn düşürüverdim cöpe mi atacam? ne saçma bişi :D
    kask için 1500 tl çok bende. 300 tl lik bir kask bile çok iş görür.zaten iki teker bu ne olacağı belli değil.tedbir almak güzel fakat tedbir oldun diye parayı çarçur etmeye gerek yok derim.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    1500 liralık kaskım yok :D olmadı hiç bir zamanda olmayacak :D
    alsam da düşse çöpe mi gidecek paralar diye merak ettim

Motosikleti
    Türkiye şartlarında alınacak kask bence 500-600 lirayı geçmemeli.Elbette jilet gibi motorunuz vardır hız yapan lüks ve kaliteli,ona göre alabilirsiniz ancak sen ktm 125 kullanıyorsun senin racing kaska ihtiyacın yok sen touring kask alıcaksın.Touring kasklarda markaya yani shoei araiye takılmassan.Bell gibi Agv gibi markalarda 500 600 liraya harika kasklar mevcut ve fiber kask bunlar üst kalite.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Schuberth S1 Pro kullanıyorum gayette memnunum sadece bu düşürünce çöp sayılır sözü beni biraz endişelendirdi

Motosikleti
    Çok takılmayın ama düştüğü zamanda kontrol edin gene,bizim millete bakarsam sene 2013se 2011 hatta 2012 kask bile alınmaz ama elin yabancısı abd ve avrupa magazalarında 2010-2011 kaskları indirimle satıyor ve peynir ekemk gibi gidiyor.Depoda düzgün ortamda ışık almayan ve hasar görmeyen kask bence kayıp yaşamaz,ciddi sıkıntı yaratsa binbir kural yapıp motosikletlere chip takıp amatörlere o çiplerle kullandıran devletler kasklarında ciddi kontrol altında tutardı.Kimse kusura bakmasın ama bizim Türkiyedeki ekipman satan mağazaların çoğu tamamen hurafe usulü ve kazıklama yoluyla iş yapıyor,dil bilmeye gerek yok googlein iyi olmasada cevirisiyle yabancı sitelerde ekipman kask gibi kriterleri araştırınız fiyatlara bakınız zaten anlayacaksınız.Ben motomax dışında hiç bir motorsiklet mağazasında ne ilgi gördüm ne de yurtdışıyla eşite yakın fiyat.Bir dizlik veya küçük parça ihtiyacımı bile kargo parası ödeyip yurtdışından alıyorum devlete zaten vergim gidiyor oradan helali hoş olsun.Kimse burnundan kıl aldırmıyor giriyoruz mağazaya selam veriyoruz çoğunun umrunda bile değil.Dediğim gibi kimse üstüne alınmasın hedeflediğim bir kitle yok ancak çoğu insanında memnun olmadığından eminim servis ve fiyat konularında.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Aman boş ver al bitane nazi kaskı ömür boyu kullann zaten bu akşam bi ton kişi ile tartıştım moralim bozuk olacağı varsa olur !!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)