Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu sabah kıl payı kazadan kurtuldum işte video

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Merhaba arkadaşlar, bu sabah evden işe gitmek üzere yola çıktım daha çıkar çıkmaz karşıma öküz arabanın teki yırtık dondan çıkar gibi çıktı zor durdum arabada son anda durdu yoksa kaza kaçınılmazdı sabah sabah Allah korudu ve hızlıda değildim iyiki.

http://youtu.be/-o-8QMzvI20
    memduhb bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motosikletlisin sen gerekirse durma noktasına kadar gelecen ki araba var onun icin göremedi seni oda durma noktasına kadar gelmesi lazımdı

Kamyon olsan isler degisirdi 100 mt öteden yol verir sana ;d

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Arabanın da pek fazla suçu yok asıl suçlu o fordu kör noktaya park eden öküz de ama arabanın da biraz yavaş ve dikkatli sürmesi lazım Geçmiş olsun
    piyanist_irf ve domdom bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Şehir içinde her sokak arasından bişey fırlayacakmış gibi kullanmak lazım motosikleti.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    kameralar her zaman kayıtta olabilse ya hani böyler bir hadise olacağını biliyordunuz isabet ve tesadüf olmuş geçmiş olsun , her 2 tarafında hızlı olması riski ve kaza olasılıklarını arttırırdı , aşırı hız felakettir .

bir tane otobüs var mahallemizin öyle bir yerine çekiyorki çift şeritli yolun bir şeridini neredeyse kapatıyor ve tamda 90 derecelik kör noktalı viraj kısmının tam ağzına çekiyor , şimdi düşünüyorum bu adam şöförmü arkadaş ?
    hem arabayla hem motosikletle onun yüzünden kaç sefer risk yaşadım ben sağa 90 derecelik virajı dönerken rampa olan yoldan aşağıdanda araba çıkıyor lakin kendi şeridini otobüs kapladığı için benim şeridimden virajın tam ağzına geliyor sende karşı taraftan geliyorsun ve motorla bile kaçacak yer yok !!!!!

bir gün bütün lastiklerini indiricem , fabrika servisi , sonra allahın ayısı düşünecek ulem patlasa bu lastiklerin birtanesi inerdi hepsi inmiş demekki bunda bir bit yeniği var diye , ya işi uyanacak birdaha oraya otobüsü bırakmayacak yada uyanamayacak ertesi gün yine indiricem lastiklerini , servise geç kalacak yandı gülüm keten helva

ama ben daha insancıl bir şey yapmak istiyorum , ön sileceklerinin arasına 1 mt ye 1 metre pankart yazacam malmısın diye !
    onur35 bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Sanki iki taraf sucsuz ama iki taraf suclu gibi :-) siz biraz yolu ortalamissiniz ama arac kontrolsuz giriyor kor noktadan.. Neyse sorun olmamis ya buna da sukur..

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    bildiğin ortalamışsın yolu sendede az hata var gibi :D yinede allahdan bişi olmamış dikkatli olmak gerk

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    En büyük suç o daracık yola çift sıra park yapanlarda. Allah tan araç ta sizde hızlı değilsiniz yoksa kaza kaçınılmaz olurdu. Araç sizi görmemiştir hem minibüs engellemiş hem yolun ortasındasınız. Videoyu izlerken araç çıkınca birden irkildim yani bizde göremedik aracın çıktığını :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arabanın hiç bir suçu yok, bu olay tamamen senin acemi, dikkatsiz ve yolun yanlış yerinde konumlanmandan dolayı olmuş.
    Tolga Can, krd, ferhatkars ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    hocam anladığım kadarıyla orası bir yol ayrımı sizinde yavaşlayıp dikkatli geçmeniz gerekirdi, ayrıca hatalı parkeden araçlarında etkisi büyük, allah korumuş gerçekten, kazasız belasız sürüşler dilerim.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Oradan arabanın çıkabileceğini düşünüp yolun sağından gitmeniz gerekirdi . Suç sadece adamda değil n, en büyük suç oraya parkeden öküzde , sonra yolu ortaladığınız için sizde en sonda ordan çıkan adamda .

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Şehir içi hız sınırı maksimum 50km'dir.Sizin hızını gördüğüm kadarıyla 40-45km civarı.Yalnız burada yol dar,sağlı sollu park var,yola yaya-çocuk-bisiklet vs fırlama riski yüksek,gidiş geliş yol.Ee haliyle hızınız 30km yi geçmemeli,en azından yol genişleyene ve görüş artana kadar.Tabiki şehir içinde yolu ortalamak gereklidir,gelen tehlikeler için kaçacak yer ayırmak ve görünebilirliğimizi arttırmak için,ancak sağ dönüş yola yaklaşıyorsunuz,karşıdan araç geliyor,gelmesede gelebileceğini öngörmemiz gereklidir.Maalesef şehir içinde sürerken bu öngörmeyi sürekli yapmalıyız,olmaz olmaz olacağı tutar...
    yasdal bunu beğendi.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Bu tip yol ağızlarına gelirken, kavşaklara gelirken ekstra dikkatli olmak gerekir . Hele ki sizin örnekte görüşü kapatan park halinde bir vasıta var. Yolun sağına iyice yanaşmalı ve yolun boş olduğunu görmeden kör noktaya doğru ilerlememelisiniz. Unutmayın siz yapmasanız da karşı taraf beklenmedik hata yapmış olabilir. Köşeye park edilen aracın sahibi asıl suçlu olsa da, sizin yolu ortalayarak gitmeniz ve gaz kesmeden sapağa girmeniz acemice olmuş. Bunlar çok önemli noktalar motosiklet kazalarının bir çoğu bu gibi durumlardan meydana geliyor.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hızın aslında çok düşük tık diye durman lazımdı panikledin galiba ama yola çıkışınız gerçekten hatalı durup kontrol etmeniz lazım heleki görüşün olmadığı şartlarda kesinlikle durmalıydınız
    hasanaydin bunu beğendi.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Klasik sloganımız, Kaza yapıp öldükten sonra kimin haklı kimin suçlu olduğunun bi önemi yok...

Kavşağa yaklaşırken hızınız 40'ı geçecek şekilde arttı. Kavşak içinde araçla karşılaştığınızda ise 37 idi.

Görüşünüzün yetersiz olduğu yerlerde gaz kesin herşey daha güzel olabilir.
    piyanist_irf ve hasanaydin bunu beğendiler.

hasanaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 170
    aman dikkat ..!

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    geçmiş olsunn...

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Kameralı sürüşler faydalı oluyor. Siz de sürüşünüzden ders çıkarmışsınızdır elbet.

Motosiklet eğitimleri bilinenin aksine motosiklet üzerinde akrobasi yeteneğinizi artırmayı değil bilincinizi artırmayı hedefler. Bir iki eğitim almanızı tavsiye ederim. Ben 3-4 senedir OMM nin Yol Sanatı Sistemini uyguluyorum. Eğer çok dalgın değilsem, sistemi uygulayarak sürüyorsam kaza riski almama imkan yok denecek kadar güvenli sürüş yapıyorum. Bu sayede o aracın çıktığı yerin zaten uzağında olduğumdan o aracın beni etkileme durumu olmuyor.

Dediğim gibi bir iki eğitime katılmanızı sonrada bunları hayatınıza uyarlamanızı tavsiye ederim. Ha tabi yanlış anlamayın. Konu ve sürücü siz olduğunuz için size söylüyorum ama aslında amaç "okuyucu" sen anla.
    initial-D bunu beğendi.

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Çıkan aracın hiç bir suçu yok,görüş alanına kadar temkinli gelmiş belli yoksa duramazdı zaten, gördüğü noktadada sizi yani yolu ortalayan bir motosiklet görüp durmuş,buna zemin hazırlayan köşedeki park etmiş büyük araç.
    piyanist_irf ve rumelian bunu beğendiler.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede yolda yanlış yerdesin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)