Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

fazer - 600f (aşırı kararsızlık)

Motovento
    REKLAM ALANI
    isimbulamadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Kendimi tanıtayım öncelikle;

Şuan hyosung gt250R sahibiyim. Bu benim 3. motorum ve motor üstünde yaklaşık 50.000 kmlik bir tecrübem var. 3 senedir motora biniyorum, yaşım 20.

Hakkımda ki genel geçer bilgilerden sonra geleyim kararsızlığıma. Başlıktanda anlaşıldığı gibi fz6 fazer ve cbr 600f arasında kaldım. Yaklaşık 1 aydır bu 2 motoru araştırıyorum, forumda her iki motorunda kullanıcı başlıklarını başından sonuna kadar okudum, youtube da izlemediğim video kalmadı ama hala kararsızım.

Şuanda kafama yatan fazer. Ama her iki motorunda + ve - leri var bana göre ve ben bu işin içinden çıkamadım.

Fazer alt devirlerde ölü, üst devirlerde de çok hırçın bir makine. Bu benim için aslında sorun teşkil etmiyor ama kullanıcı yorumlarından okuduğum kadarıyla 7.000 devir üstünde gaz kolu on/off switch i gibi çalıştığından yakınılıyor. Onun harici arka tekerin kolay kilitlenmesi, virajlarda arkanın hafif oluşu sebebiyle kayma yaptığı görüşleri var. Viraj performansı benim için çok önemli. Çoğu zaman limitlerde dönmenin o aşırı adrenalini yaşamak isteyen biriyim.

600f in bana göre pek eksisi yok aslında. Fren performansı fazer a göre daha iyi olduğu söyleniyor. Benim için tek sorun piyasada hırpalanmamış 600f bulmak büyük sıkıntı. Genelde çok yorulmuş oluyorlar.

Ben öğrenciyim ve 4 silindirli bir motorun, motor aksamında açacağı ciddi bir problem benim motor hayatımı büyük ölçüde baltalar.

Elimde 12-13 bin tl arası bir para var. Piyasaları hemen hemen aynı olduğu içinde hangisini alacağımda ciddi kararsızım. 2 modelde de 2006 model olsun istiyorum daha aşağısına bakmıyorum.

Beni endişelendiren en büyük nokta ise motor ömürleri. Aldığım zaman minimum 3-4 sene kullanmayı düşünüyorum. Senede 25.000 km civarı yol yapıyorum. Yarısı şehir içi yarısı şehir dışı oluyor.

2 motoru da sürme şansım olmadı. 600f in selesine oturdum sadece ve hyo dan çok daha rahat bir oturuş pozisyonu var.

Açıkcası hyosung'da rahatsız oturuş pozisyonuna çok alıştığım için konfor konusunu kafama takmıyorum o yüzden.

Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Fazer'ın bana göre eksileri 600f den daha fazla olmasına rağmen gönlüm fazer'dan yana. Ama aldıktan sonra da pişman olmaktan çekiniyorum. Al-sat yapmakta, onla uğraşmakta hiç cazip gelmediği için bu konuyu açtım.

Her iki motoru da kullanıp test etmiş birileri varsa görüşlerini aktarabilirlerse çok sevinirim.

Not= Biliyorum ikisi de farklı klasmanlarda motorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sakallı_şumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardes yaklaşık 1 aydir ayni secimler arasindaydim. 2008 temiz fz6 fazer s2 aldim. Hayabusa suren arkadasim hasta kaldi. Surus pozisyonu olsun ivmelenmesi olsun hele performans eksozu var ustunde sesi olsun. Dedi benim makinadan cok iyi. Virajlari da guzel. Ama bence ikisinede binmel
    isin. Gonlune yatani al

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    12-13 bin tl ye şu piyasada temiz bir 600f bulman hayal zaten şuan ölüleri öle 2006 ların

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Temizini bulabilirsen, sürüş alışkanlıklarına bakarak 600f daha uygun olur diyebilirim. Ama dediğin gibi mekanik arızada 4 silindirin işçiliği de parçası da epey tutar. Hırpalanmamışını bulmak önemli.
    *Yeni kasasını bilmiyorum ama fzs600 ciddi virajlar yapıyordu.

Motosikleti
    KANUNİ BRETON S100 SİYAH 2013
    bece yapı ve görünüş olarak cbr 600 bence ama fazeri tam arastırmadım bişe diyemem...

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    7000 devirden sonrası gaz kolu on-off switch kolu gibi olduğundan yakınılıyor. Ben buraya takıldım, açar mısın bunu biraz, nesinden yakınılıyor..
    Fazerın frenleri dediğin gibi pek güven vermiyor. Peki cüzdanı biraz daha silkelesen de absli Fazer baksan?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    7000 devirden sonra on off gibi çalışması abartı biraz...o devirlere de anca şehirlerarası yolda rahatlıkla çıkabilirsin ki onda da hakim olabiliyosun motora...fazerın eksisi olarak düşünmen gereken şey yüksek süratlerde (>140-150) ön teker yere sağlam basmıyor.

sana oturuş pozisyonunun avantajından bahsedecektim ama kullandığın motordan sonra 600f de rahat gelecektir. şekil açısından 600 f daha çok racing görünümlü ve dışardan bilmeyen açısındna daha çok ilgi çekmekte. 600f benim hiç tarzım olmadığı için fazer alırken bu ikilemde kalmadım hiç...ama arada kalmakta haklısın elbet...
    dreamkiller ve cihan54 bunu beğendiler.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Fazer 600'a gitmesini öğretmişler ama durmasını öğretmemişler. Fren konusunda sıkıntılı. Ani gazlamalarda arka lastik yeri tutmaz genelde , o yüzden birçok Fazer kullanıcısı debriyaj vurarak tektekere kalkamaz. Güzel bir lastikle durumu değiştirebilirsin.

600F'in ise Honda'nın alayında olan kronik sorunu eksantrik sesi. gergi görevini yapmıyor ve Honda'nın bir çok modelinde şakır şukur eksantrik sesi duyarsın. Korkma , motora bi zararı yok , sadece kulağa hoş gelmez.

Ben senin ikileminde kalsam kararım kesinlikle 600 F olurdu.
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    600F
    Alıntı sakallı_şumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes yaklaşık 1 aydir ayni secimler arasindaydim. 2008 temiz fz6 fazer s2 aldim. Hayabusa suren arkadasim hasta kaldi. Surus pozisyonu olsun ivmelenmesi olsun hele performans eksozu var ustunde sesi olsun. Dedi benim makinadan cok iyi. Virajlari da guzel. Ama bence ikisinede binmel
    isin. Gonlune yatani al
    Performans konusunu çok önemli değil benim için. Hyosung'dan sonra her iki motorda bana nasıl olsa uçak gibi gelecektir.Binme şansı yakalarsam benim için çok daha rahat olacak karar verme aşaması.

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12-13 bin tl ye şu piyasada temiz bir 600f bulman hayal zaten şuan ölüleri öle 2006 ların
    Birde o var. Açıkcası 600f e 13 binden fazla para vermekte bence mantıklı değil. O fiyatlara ise genelde yorulmuş aletler var.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizini bulabilirsen, sürüş alışkanlıklarına bakarak 600f daha uygun olur diyebilirim. Ama dediğin gibi mekanik arızada 4 silindirin işçiliği de parçası da epey tutar. Hırpalanmamışını bulmak önemli.
    *Yeni kasasını bilmiyorum ama fzs600 ciddi virajlar yapıyordu.
    Fzs600 e hiç bakmadım açıkcası eski model olduğu için.

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 devirden sonrası gaz kolu on-off switch kolu gibi olduğundan yakınılıyor. Ben buraya takıldım, açar mısın bunu biraz, nesinden yakınılıyor..
    Fazerın frenleri dediğin gibi pek güven vermiyor. Peki cüzdanı biraz daha silkelesen de absli Fazer baksan?
    Motora binip ben kullanmadığım için söylediklerim kendi fikirlerim değil. Daha çok forumlarda yazan kullanıcı yorumları. Motosiklette abs bana pek mantıklı gelmiyor hocam. Doğruluğunu bilemem ama, daha önce 2 tane ciddi kaza yaptım ve motorlarımda abs olsaydı şuan yaşamıyor olabilirdim. Her 2 kazada da önüme aniden çıkan araba sonucunda. Acil durumlarda abs motoru yatırmaya izin vermez ve bodoslama patlarız bi yere. Benim düşüncem bu yönde olduğu için abs pek mantıklı gelmiyor.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 devirden sonra on off gibi çalışması abartı biraz...o devirlere de anca şehirlerarası yolda rahatlıkla çıkabilirsin ki onda da hakim olabiliyosun motora...fazerın eksisi olarak düşünmen gereken şey yüksek süratlerde (>140-150) ön teker yere sağlam basmıyor.

sana oturuş pozisyonunun avantajından bahsedecektim ama kullandığın motordan sonra 600f de rahat gelecektir. şekil açısından 600 f daha çok racing görünümlü ve dışardan bilmeyen açısındna daha çok ilgi çekmekte. 600f benim hiç tarzım olmadığı için fazer alırken bu ikilemde kalmadım hiç...ama arada kalmakta haklısın elbet...
    Ön tekerin sağlam basmamasıyla ilgili çok tartışma okudum. Biri diyorki ön taraf sallıyor biri diyorki sıkıntısız güvenle gidiyorum.

Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer 600'a gitmesini öğretmişler ama durmasını öğretmemişler. Fren konusunda sıkıntılı. Ani gazlamalarda arka lastik yeri tutmaz genelde , o yüzden birçok Fazer kullanıcısı debriyaj vurarak tektekere kalkamaz. Güzel bir lastikle durumu değiştirebilirsin.

600F'in ise Honda'nın alayında olan kronik sorunu eksantrik sesi. gergi görevini yapmıyor ve Honda'nın bir çok modelinde şakır şukur eksantrik sesi duyarsın. Korkma , motora bi zararı yok , sadece kulağa hoş gelmez.

Ben senin ikileminde kalsam kararım kesinlikle 600 F olurdu.
    600f deki kronik egzantrik sesini biliyorum. 500 lira gibi bir masrafla üstesinden geliniyor sanırım. O çok sorun değil, alırsam ona göre fiyatta anlaşmaya çalışırım adamla. Beni korkutan 600f lerin genel durumu. Bana sorun açmaması lazım. Motorda titiz adamımdır ben. Şuan hyosung'um 50.000 km de ve hiç bir sorunu yok. Alacağım motorunda uzun km'ler sağlıklı çalışmasını istiyorum.

Her iki motoru da kullanmış arkadaşlar varsa onların görüşleri benim için çok değerli olur.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı isimbulamadı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motora binip ben kullanmadığım için söylediklerim kendi fikirlerim değil. Daha çok forumlarda yazan kullanıcı yorumları. Motosiklette abs bana pek mantıklı gelmiyor hocam. Doğruluğunu bilemem ama, daha önce 2 tane ciddi kaza yaptım ve motorlarımda abs olsaydı şuan yaşamıyor olabilirdim. Her 2 kazada da önüme aniden çıkan araba sonucunda. Acil durumlarda abs motoru yatırmaya izin vermez ve bodoslama patlarız bi yere. Benim düşüncem bu yönde olduğu için abs pek mantıklı gelmiyor.
    Hmm.. O zaman şöyle söyliyim. Fazer'ın Fazer olduğunu 7000 d/d'dan sonra anlıyorsun. VFR800'de vtec neyse Fazer'da 7000-8000 sınırı da odur. Tam aksini lanse etmişler sana. Fazer 7000'lerden sonra açılmaya başlar.

Abs konusunda da çok fazla konuşuldu edildi, fakat şu söylediklerine bakarak çıkarabileceğim tek sonuç şu ki; abs'siz motorlayken ciddi kazada motoru yatırdın ve şans eseri kurtuldun. Abs'li motorda motoru yatırmayıp kontrollü şekilde fren yapıp kaçma şansın daha fazla olabilirdi. Kontrol yine sende oluyor çünkü, kızaklayan lastiğin sapıtıp gideceği yerde değil
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD

600f deki kronik egzantrik sesini biliyorum. 500 lira gibi bir masrafla üstesinden geliniyor sanırım. O çok sorun değil, alırsam ona göre fiyatta anlaşmaya çalışırım adamla. Beni korkutan 600f lerin genel durumu. Bana sorun açmaması lazım. Motorda titiz adamımdır ben. Şuan hyosung'um 50.000 km de ve hiç bir sorunu yok. Alacağım motorunda uzun km'ler sağlıklı çalışmasını istiyorum.

Komple egsantrik değiştirsende kısa bir süre sonra ses yine başlar , sen değiştirmekten yorulursun o bozmaktan yorulmaz 600F seçersen o sese şimdiden alıştır kendini

Temizini tabiki bulursun , bulursanda uzun yıllar sorunsuz binersin. 600F sağlamlığı ile kendini kanıtlamış bir modeldir.
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

üstad kendi görüşündür elbet ama ABS konusu önceden tartışılıyodu..şu an ABS faydalı faydasız tartışması anlamsız...ABS nin fren mesafesini uzattığı doğru ama avantajlarının yanında bunun lafı edilmez ki ABS siz motor profesyonellerin tercih ettiği bi durum...gerçi senin km düzeyin de az değil ama olay bu şekilde...panik frende, özellikle ön teker kitlemesinde düşme pozisyonunu ayarlayabileceğini düşünmüyorum...

Bu listede sırf 2 silindir diye ER6F yoksa binip tekrar düşünmeni öneririrm.
    shrek bunu beğendi.

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Yaklaşık 2 aylık fazer kullanıcısı olarak şu kadarını söyleyebilirim. Düşük devirlerde (5000 devir ve altı) inanılmaz ekonomik bir makina. O yüzden ne kadar ekmek, o kadar köfte misali 1000 lik makina performansını bekleme. Ama yine de çok iyi gidiyor. Eğer performans istiyorsan gaz kolunu çevirmen yeterli olacaktır. O zaman canavara dönüşüyor. Haliyle daha fazla yakıyor. Bence türünü çok iyi simgeleyen bir makina. Sport turing denince akla gelen ilk makina diyebilirim. Ayrıca geçen gün Hyo 250 sahibi bir arkadaşla Gölbaşı dönüşü motorları değiştik. Koltuk ve oturuş pozisyonu rahatsızdı. Koltukla pedallar arası çok yakın olduğundan bacakları uzatmak için kırmızı ışıkları arar oldum. (boyum 1,86) Dolayısıyla Hyo'dan sonra Fazer'a binmek sandalyeden kalkıp TV koltuğuna oturmak gibi birşey.
    Honda hakkında birşey diyemem ama fazer hakkında bahsettiğin arka teker kitleme olayını yaşamadım. Henüz arka frenle kazık fren yapmadım. Ayrıca frenlemede ön %70, arka %30 kullanıldığı taktirde çok güvenli frenleme yapılabiliyor.
    Virajlarda arka tekerin kayması olayı göreceli bir olay. Eğer ışıklarda durup, sola veya sağa dönecekken ani kalkış yapıp gidonu çevirirsen dediğin olay oluyor. Genelde tüm iki tekerlerde olur. Sonuçta arkadan itişli makinalar. Ama yüksek süratlerde virajlar senin yatmana ve lastiklerin yeniliğine bakıyor.
    Fazer yakışıklı makinadır dostum. Benim gibi şanslı isen temiz bir makina bulabilirsin. İyi kullanımda senelerce üzmeden kullanabilir, ülkemizde çok rağbet gördüğünden satışında da problem yaşamazsın.

Ankara'da isen benim motoru deneyebilirsin. (Ostim-Batıkent civarında)

Motosikleti
    600F
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm.. O zaman şöyle söyliyim. Fazer'ın Fazer olduğunu 7000 d/d'dan sonra anlıyorsun. VFR800'de vtec neyse Fazer'da 7000-8000 sınırı da odur. Tam aksini lanse etmişler sana. Fazer 7000'lerden sonra açılmaya başlar.

Abs konusunda da çok fazla konuşuldu edildi, fakat şu söylediklerine bakarak çıkarabileceğim tek sonuç şu ki; abs'siz motorlayken ciddi kazada motoru yatırdın ve şans eseri kurtuldun. Abs'li motorda motoru yatırmayıp kontrollü şekilde fren yapıp kaçma şansın daha fazla olabilirdi. Kontrol yine sende oluyor çünkü, kızaklayan lastiğin sapıtıp gideceği yerde değil
    Abs ile ilgili benim tedirgin olduğum nokta; güvenli duruş mesafesi olmayan anlarda (benim kaza yaptığım örnekteki gibi) önünüze aniden çıkan cisim sonucu motoru yatırarak kurtulma şansınız var ama abs olduğu zaman kontrol sizde olsa dahi kıvırmaca yapamayız o panikle çoğu zaman. Kaza anında motordan ne kadar uzakta olursak o kadar iyi diye düşünüyorum.

Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple egsantrik değiştirsende kısa bir süre sonra ses yine başlar , sen değiştirmekten yorulursun o bozmaktan yorulmaz 600F seçersen o sese şimdiden alıştır kendini

Temizini tabiki bulursun , bulursanda uzun yıllar sorunsuz binersin. 600F sağlamlığı ile kendini kanıtlamış bir modeldir.
    Devamlı sorun açtığını bilmiyordum. Motora zararı olmadığı sürece sorun yok o zaman Sağlamlığını biliyorum. 600f efsane bir motor olmuş sonuçta ama Türkiye için ne kadar geçerli bu durum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad kendi görüşündür elbet ama ABS konusu önceden tartışılıyodu..şu an ABS faydalı faydasız tartışması anlamsız...ABS nin fren mesafesini uzattığı doğru ama avantajlarının yanında bunun lafı edilmez ki ABS siz motor profesyonellerin tercih ettiği bi durum...gerçi senin km düzeyin de az değil ama olay bu şekilde...panik frende, özellikle ön teker kitlemesinde düşme pozisyonunu ayarlayabileceğini düşünmüyorum...
    Abs siz motorda tek sorun düşme yönü. Eğer düştüğünüz yerde sizi 2 parçaya bölecek cisimler yoksa (benim görüşüme göre) kurtulma şansı var. Dediğiniz gibi şuan abs li abs siz tartışması biraz gereksiz oluyor. 600f te de abs seçeneği mevcut olsaydı tartışmak daha mantıklı olurdu.

Alıntı visamlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu listede sırf 2 silindir diye ER6F yoksa binip tekrar düşünmeni öneririrm.
    Motora başladığımdan beri sıralı 4 silindir hayali ile sürüyorum. Şuanki tecrübemle 4 silindir kullanabilecek olduğumu düşünürsem 2 silindir pek cazip gelmiyor bana.

Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2 aylık fazer kullanıcısı olarak şu kadarını söyleyebilirim. Düşük devirlerde (5000 devir ve altı) inanılmaz ekonomik bir makina. O yüzden ne kadar ekmek, o kadar köfte misali 1000 lik makina performansını bekleme. Ama yine de çok iyi gidiyor. Eğer performans istiyorsan gaz kolunu çevirmen yeterli olacaktır. O zaman canavara dönüşüyor. Haliyle daha fazla yakıyor. Bence türünü çok iyi simgeleyen bir makina. Sport turing denince akla gelen ilk makina diyebilirim. Ayrıca geçen gün Hyo 250 sahibi bir arkadaşla Gölbaşı dönüşü motorları değiştik. Koltuk ve oturuş pozisyonu rahatsızdı. Koltukla pedallar arası çok yakın olduğundan bacakları uzatmak için kırmızı ışıkları arar oldum. (boyum 1,86) Dolayısıyla Hyo'dan sonra Fazer'a binmek sandalyeden kalkıp TV koltuğuna oturmak gibi birşey.
    Honda hakkında birşey diyemem ama fazer hakkında bahsettiğin arka teker kitleme olayını yaşamadım. Henüz arka frenle kazık fren yapmadım. Ayrıca frenlemede ön %70, arka %30 kullanıldığı taktirde çok güvenli frenleme yapılabiliyor.
    Virajlarda arka tekerin kayması olayı göreceli bir olay. Eğer ışıklarda durup, sola veya sağa dönecekken ani kalkış yapıp gidonu çevirirsen dediğin olay oluyor. Genelde tüm iki tekerlerde olur. Sonuçta arkadan itişli makinalar. Ama yüksek süratlerde virajlar senin yatmana ve lastiklerin yeniliğine bakıyor.
    Fazer yakışıklı makinadır dostum. Benim gibi şanslı isen temiz bir makina bulabilirsin. İyi kullanımda senelerce üzmeden kullanabilir, ülkemizde çok rağbet gördüğünden satışında da problem yaşamazsın.

Ankara'da isen benim motoru deneyebilirsin. (Ostim-Batıkent civarında)
    1000 lik performans bekleyecek kadar tecrübeli değilim. 98 beygir fazlasıyla işimi görecektir benim. Oturuş pozisyonundaki rahatsızlığa o kadar alıştım ki fazer alırsam sanırım değişik duygulara kapılacam her binişimde
    Yüksek hızlı girilen virajlarda arkanın hafifliği yüzünden arka yavaş yavaş bırakmaya başlıyormuş. Aslında kafama en çok takılan soru burada?

Önemsediğiniz için çok teşekkür ederim. Ankara'da olsaydım denemek isterdim

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    bütçen daha uygun olsaydı kesinlikle 600f derdim. Fazer heyecanlı motor, yakıt tüketimi de makul ama debriyaj kavramasını, arka frenini, gaz kolunun hassasiyet ayarını hiç sevemedim. 2 den 1 e düşüyorum teker kitleniyor arka freni sıkıyorum kitleniyor, yarım debriyaj zor, kavrama ya var ya da yok. Ama bu bütçeyle bence temiz hangisini bulursan onu al.

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazer'in ben de duymuştum bu olaylarını. Ani gazlamalarda ve yüksek hızlarda ani frenlemelerde sıkıntı çıkaran bir motor. 600f güzel motor. Herhangi bir kronik sorunu veya mekanik sorunu olduğunu duymadım. Racing tarzı motora alışık olduğun için ben 600'f derim. Temizini bulmak biraz zor olsa da.....

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Devamlı sorun açtığını bilmiyordum. Motora zararı olmadığı sürece sorun yok o zaman Sağlamlığını biliyorum. 600f efsane bir motor olmuş sonuçta ama Türkiye için ne kadar geçerli bu durum [COLOR="Silver"]
    Her 600 F kasapça kullanılmamıştır illaki Temizini bulmak sabır ve şans isi .

Ha 600 F için bişey söylemeyi unuttum , birçok 600 F 5.500 rpm'de motor rozenansa giriyor ve bu devirde titreşim hissediyorsun. 5bin rpm ile 6bin rpm arası fazla dolaşmazsan hissetmezsin. Motora zararı yoktur . Eğer kısmet olurda 600 F alırsan ve bu devirde titreşim hissedersen panikleme

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ikisinide kullandım eğer arkanda artçı ile süreceksen fazer daha rahat olabilir.
    600 F konusunda ise temizini bulman çok zor buldugundada zaten fiyatı ona göre oluyor.
    Bazen 2002 model F 2006 dan temizde olabilir modele bakma F alacaksan.
    Gergi olayı sıkıntı değil suzuki gergisi taktırıyorsun 300 tl civarına ses sonsuza dek ortadan kalkıyor.
    Aslında bende bu aralar 600f i satıp fazer alsam mı diye düşünmüyor değilim fakat motorumdanda vazgecemiyorum

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    İKİ MOTORUNDA SAHİBİYDİM İLKİ 600F Dİ PROFİL RESMİNDENDE ANLAŞILACAĞI GİBİ DEĞİŞTİREMEDİM DAHA 9000 KM DE 2007 MODEL SON KASAYDI F7 1000 KM BİNDİM VE OTURUŞ POZİZYONU VE UZUNYOLDA RAHATSIZ OLDUĞUM İÇİN SATTIM VE FAZER ALDIM ODA TEMİZ 2005 MODEL ABS SİZ FRENLERİ GAYET İYİ 600F KADAR OLMASADA YALNIZ FAZERE SABAH BİNİYORUM 13 SAAT YOL YAPIYORUM AKŞAMDA NORMAL EVİME DÖNÜYORUM YORGUNLUKMUŞ BİTKİNLİKMİŞ OLMUYOR. BENCE İKİSİNEDE Bİ BİN SONRA İÇİNE YATANI AL DERİM ÇÜNKÜ İKİSİDE Bİ AYRI TAT VERİYO.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler