Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne dersiniz, Sizce de hoş olmaz mı? :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F

Motorcuların Yeni Hayali: Google Glass Benzeri Kask

Otomobil kullanıcıları gelişmiş navigasyon sistemleri ve ses kontrol cihazlarıyla beraber yüksek teknolojili ürünleri kullanmakta zorluk çekmiyorlar. Ancak durum motor kullanıcılarına geldiğinde, ne yazık ki etkili bir çözüm yolu yok. Harita kullanmak sürekli durmak anlamına geliyor ve diğer GPS sistemleri de güvenli sürüş için engel oluşturuyor. Peki ya Google Glass‘a benzeyen yüksek teknolojili bir kask olsa?

LiveMap ekibi bu fikirle yola çıkarak projelerine yeterli kaynağı bulmaya çalışıyorlar. Ekip şu anda halihazırda F-35 uçak pilotlarının kullanılan bu teknolojiyi motor kasklarına entegre etmek istiyor. Rusya’da başta Moskova Bilim Departmanı ve birçok farklı organizasyon tarafından desteklenen bu projeye biraz daha yatırım gerekiyor. Projeye göre kaskın iOS veya Android olmayan kendine has bir arayüzü var ve bu sayede kullanıcılar video izlemek gibi güvenli olmayan durumlardan uzak tutuluyor.

LiveMap’in planları bu projeyi 2014 Ağustos ayı itibarıyle 2000$ civarı bir fiyatla hayata geçirmek. Şirket bu proje için yakın zamanda ayrıca bir de etkinlik düzenleyecek.

https://www.youtube.com/watch?v=wCfjX-KEWmA

KYN
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hocam motor zaten dikkat isteyen bişe birden karşına oklar ne bilim haritaya bakarken yolu kaçırmalar falan olabilir bence olmaz

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bana uyar.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    bu seferde şarz bitti derdi başlar

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Konu açarken konu başlıkları içeriğe göre yazsak bence daha hoş olur

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Gayet guzel ama dikkat sorunu olabilir o nedenle minimum bildirim max güvenlik insallah ayarkarla birsey gerci bizim millet kafasinin sagligi icin 20lira paha biciyo buna hic para vermez

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben de önce onu düşündüm aslında. Bu teknoloji için öncelikle servis ve tedarikçi olmak zorunda. Eğer bunlar karşılanırsa, bence Türk motosiklet tutkunları çokça kullanacaktır. Hele ki uzun yollara çıkan enduro-touring kullanıcıları öncelikli olmak üzere. Çünkü örneğin, zaten bi schubert C3 alıyor 1200 1300tl Allah ne verdiyse. Navigasyonu go-prosu intercomu vs. tüm teknoloji takım taklavatı seve seve alıyorlar. Böylesine kullanışlı ve kullanıcının sürüş ergonomisine hitap eden bir ürünü bence bayıla bayıla kullanacaklardır. Düşünsenize, adam Avrupa turunadır, yunanistan Bulgaristan çevresine, karadeniz turuna vs. çıkacak. Elzem bir ihtiyaç olarak görecektir bu teknolojiyi bence.. Yanlış düşünmüyorum değil mi çünkü çevremde böyleleri çokça olduğundan birebir görüyorum bunu

(Başlık konusunda da haklısın hocam, düşündüm ama bu şekilde de marjinal olabilir dedim aslına bakarsan Bir yetkili, konuyu görürse başlığı Motorcuların Yeni Hayali diye değiştirebilir )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)