Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mekanik bilgisi olan

Motovento
    REKLAM ALANI
    Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Yakın zamanda Honda CBR600f almayı planlıyorum. Eski modelleri hoşuma gidiyor 2000 kasaları. Genellikle bu yılda olan motorların km'leride yüksek oluyor dolayısıyla. Sizce eski model bir motor en fazla ne kadar sorun çıkarabilir? Yaşına bağlı olarak masrafları neler olabilir? Kullanıcıya bağlımıdır? Genellikle redline gidilirse arıza çıkarırmı? Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    1.her yaşlı motosiklet bir değildir.
    2.her yüksek km motosiklet yorgun değildir.
    3.kullanırken sürekli redline gidilmez
    Kısacası motosiklete göre değişebilir...Kuzenim 97000'de 2001 R1 kullanıyor.Saat gibi.Ben 2011 yılında 2009 Z750ye 22000de yatak sardırdım...Hararet ve yağ eksikliği değildi hemde...Her demir kolay yorulmuyor.

Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.her yaşlı motosiklet bir değildir.
    2.her yüksek km motosiklet yorgun değildir.
    3.kullanırken sürekli redline gidilmez
    Kısacası motosiklete göre değişebilir...Kuzenim 97000'de 2001 R1 kullanıyor.Saat gibi.Ben 2011 yılında 2009 Z750ye 22000de yatak sardırdım...Hararet ve yağ eksikliği değildi hemde...Her demir kolay yorulmuyor.
    Hocam peki 2004-2006 kasalar nasıldır? Alırken nelere dikkat etmeliyiz?

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    İyi bir ustayla gitmenizi öneririm.25000 35000 yazan km'lere inanmayın.Ben 2005 zx10r kullanıyorum.Motor modifiyesinden sonra km'yi sıfırlattım...Yeni blok yeni piston üst kapak diye...Boya tölare edilebilir ama granajda her hangi bir tadilat plastik kaynağı filan varsa uzak durmak lazım.Ufak tefek çiziklerden zarar gelmez...Şaseler kazayı çok çabuk belli eder.Biraz basın almadan öne denerken sağa sola dalıyormu dikkat edin...1000 lira masrafı var deniliyorsa kesin 3 4 kat fazlasıdır o...

Onun harici 600f iyi motosiklet.En düşük hpli 600cc supersport ama sağlamlık konusunda bir numara ve başlangıç için çok iyi.İyi tercih.Siz yanınıza iyi bir usta alın güvendiğiniz yada senelerdir supersport kullanan bir arkadaşınızı.Alıp satmış bir kaç farklı motosiklet kullanmış olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)