Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gençsen Sigorta Pahalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ;

Kafama takılan bir husus vardı Aklıma gene geldi açayım dedim Arora YeBeRe 2011 motorumu Hyo 2008 almak ıcın sattım sonra yedek parca falan pahalı sudur budur kanıma gırdıler Arora 2012 YeBeRe 2012 aldım ancak sigortacıma gittiğimde 150 140 TL civari fiyat cıkardılar ? sigortacılarıda tanırım Pc tamirlerini yapıyorum 1 kac yerden fıyat aldım (sonucta 90 a kestırdım ) Yaşım genç oldugu ıcın (22) pahalı cıkıyormus 30-35 yasında bırıne gene 80-90 cıkıyor

Sigorta Şirketlerinin Bu uygulaması hukuki midir ? Gençsen Daha çok kaza yapma şansın var Yaşlıysan az ver zaten ölücen gibi bi mantık var şuan veya boyle bir uygulamayla karsılastınız mı ?
    Uway bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Biraz mantıksız ama uygulanması normal. İllegal değil yani sakin olabilirsiniz.

Alıntı eren1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz mantıksız ama uygulanması normal. İllegal değil yani sakin olabilirsiniz.
    neden Normal ?

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çevrendeki 18-24 yaş arası delikanlıların nasıl motosiklet kullandığına bir bak o zaman sigortacılara hak verirsin. Maalesef bizdeki motosiklet kültürü, sevgisi makas atmak, motor bağırtmak, tek teker yapmak... Böyle olunca insanlar korkuyor.

Motosikleti
    kanuni GT170
    aynen sigortacı adam direk burdan giriyo işe ne kadar dediğinde.

Alıntı Güzel Şale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevrendeki 18-24 yaş arası delikanlıların nasıl motosiklet kullandığına bir bak o zaman sigortacılara hak verirsin. Maalesef bizdeki motosiklet kültürü, sevgisi makas atmak, motor bağırtmak, tek teker yapmak... Böyle olunca insanlar korkuyor.
    Ozaman 60 + Da pahalı olsun Gözleri görmüyor ,Titriyorlar,Reflexleri yavaş,Direksiyon başında Tansiyonları düşebilir,Kalp Krizi geçirebilirler, Ws.. O Mantıkla Bunun da olması gerekiyor Gence Ayrı Tarife Yaşlıyada ayrı tarife ozaman

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Aynen dediğin gibi zaten Motosikletim annemin üzerine kayıtlı (67 yaşında kendisi) sigortası 36 yaşında olan arkadaşımın motorundan pahalı

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin gibi zaten Motosikletim annemin üzerine kayıtlı (67 yaşında kendisi) sigortası 36 yaşında olan arkadaşımın motorundan pahalı
    Ozaman sıkıntı yok

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    arabalardada aynı durum var babamın arkadaşı araba al sat yapıyo benim üzerime yaptı arabayı (yaş 20) 620 lira sigorta çıktı.30 50 yaş arasına uygun galiba insanın en olsun çağı olduğu için.18 25 arasındakileri araba veya motor üzerindeki hareketlerini biliyoruz.özetle adamlar haklı.

Alıntı korayysezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ;

Kafama takılan bir husus vardı Aklıma gene geldi açayım dedim Arora YeBeRe 2011 motorumu Hyo 2008 almak ıcın sattım sonra yedek parca falan pahalı sudur budur kanıma gırdıler Arora 2012 YeBeRe 2012 aldım ancak sigortacıma gittiğimde 150 140 TL civari fiyat cıkardılar ? sigortacılarıda tanırım Pc tamirlerini yapıyorum 1 kac yerden fıyat aldım (sonucta 90 a kestırdım ) Yaşım genç oldugu ıcın (22) pahalı cıkıyormus 30-35 yasında bırıne gene 80-90 cıkıyor

Sigorta Şirketlerinin Bu uygulaması hukuki midir ? Gençsen Daha çok kaza yapma şansın var Yaşlıysan az ver zaten ölücen gibi bi mantık var şuan veya boyle bir uygulamayla karsılastınız mı ?
    Aynı dümeni banada yaptılar 230 260 fiyat çektiler x bir sigorta şirketinden 90 tl'ye yaptırmıştım bende

Alıntı mahir212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı dümeni banada yaptılar 230 260 fiyat çektiler x bir sigorta şirketinden 90 tl'ye yaptırmıştım bende
    Bazı Sigortalar bu uygulamaya geçmemiş ondan Yakında Onlarda geçer para tatlı :D

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Motosiklet kazasına karışanların yaş ortalamasından dolayı.

quadro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda innova ANF125i
    sigorta şirketlerini sevmiyorum çünkü sigorta yaparken iyi, kaza olduğunda yavaş ve kötü davranıyorlar.. aynı bankalar gibi..

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Otomobil ve motosiklet için bu sigorta olayı tamamen risk hesaplama sistemi ile çalışıyor. Bir çok veri bu hesapta rol oynuyor. Bulunduğunuz il, ilçe yaş ve cinsiyet, daha önceki kaza geçmişiniz v.s. etkenlerle fiyat hesaplaması değişiyor. Dediğiniz gibi yaşı genç olmak, orta yaşlı bir kişiye göre daha hızlı, agresif ve dikkatsiz kullanacağınıza yorumlanarak fiyatı arttırıyor. Otomobilde mesela bayan sürücü olmakta aynı şekilde. Bulunduğunuz il ve ilçeden trafiğe kayıtlı araç sayısı, trafik yoğunluğu ve kaza oranı da ayrı bir etkileyici faktör. Bir de sigorta şirketlerinin şöyle bir mantığı var. Mesela A ve B firmaları, belirli bir dönem içinde, çeşitli risk faktörlerini hesaplayarak x kadar müşteriye zorunlu trafik sigortası yapıyor. Dönem sonunda A firmasının müşterisi olan araçlardan kaza sonrası masraf karşılama oranı, B firmasının müşterilerine göre daha fazla ise, (yani hasar ödeme kapsamında A firmasının kasasından daha fazla para çıkıyorsa) o zaman A firması poliçe fiyatlarını arttırıyor zarar etmemek için. B firmasının kaza yapan müşterileri az olduğundan bu firma kar ediyor ve daha fazla tercih edilebilmek için poliçe fiyatlarını uygun tutuyor. Tamamen sütten ağzı yananın yoğurdu üfleyerek yemesi misali.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kazasına karışanların yaş ortalamasından dolayı.
    sadece motosiklete özel bir durum değil arabadada aynı
    yaşı genç olanlar
    daha önce kayıtlı kazası olanlar
    bayanlara
    yaşadığın şehre ve plaka nın neresi olduğu mesela ben samsunda 34 plakaya sigorta yaptırdığımda bile yüksek çıkıyor istanbulda yaşayan birine göre.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    20 senedir ehliyet sahibi olan bana,hiçbir kazası bulunmayan bana,20 araba 20-25 motosiklet değiştirmiş olan bana,2006 model marea için 2 yıl olmasına rağmen 308 tl fiyatı zor verdiler...komşum 18 yaşında bayan ve 2008 bmw 1,20 kullanıyor..ehliyeti 1 yıllık bile değil..sigortası aynı şirketten be 320 tl...

ıçayım böyle kategorinin,böyle sınıflandırmanın,ayrıcalığın tam ortasına....
    sailor33 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Gayet normal bir uygulama.
    Yas gencse ehliyette yeni demektir.
    Bu da daha az tecrube anlamina geliyor.
    ero__ bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet normal bir uygulama.
    Yas gencse ehliyette yeni demektir.
    Bu da daha az tecrube anlamina geliyor.
    abi 39 yaşında ki adamla (yani ben) 18 lik kişiyi aynı kefeye koyuyorlar...bu nasıl tecrübe ayrımı??? bunca yıldır polisle muhatabiyetim bile olmadı benim..demekki ondan fazla çıkardılar bana..
    ayrıca,32 yaşında 12 yıllık ehliyetli yeğenim ise 2 yenilemede 750 tl verdi sigortaya..
    dövmek lazım bunları...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Serbest piyasa mantığı. Sakalın varsa farklı fiyat , kelsen farklı , aynı zamanda deliysen bambaşka bir fiyat çıkıyor. Mesela benden kurtulmak için üste birde para veriyorlar. Yeterki gideyim..

Sigorta şirketleri farklı risklere karşı farklı teminat verdiğinden buna biçtiği primde farklı çıkıyor. Ayrıca her sigorta şirketinin de riks olarak yaptığı tanımlama ve buna değer biçtiği ek prim bedeli farklı olduğundan , her sigorta şirketi farklı fiyat veriyor. Bu durumda genç sürücüye yüksek prim çıkartmasıda gayet doğal.

Motosikleti
    Yeni Çelik Crown 150
    Belli bir yaşa kadar yaşlı vasıta genç sürücü max sigorta olur. Ha dediğin gibi sürücü yaşlanınca da sigorta artar. Bence kısmen mantıklı bir uygulamadır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)