Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gençsen Sigorta Pahalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 39 yaşında ki adamla (yani ben) 18 lik kişiyi aynı kefeye koyuyorlar...bu nasıl tecrübe ayrımı??? bunca yıldır polisle muhatabiyetim bile olmadı benim..demekki ondan fazla çıkardılar bana..
    ayrıca,32 yaşında 12 yıllık ehliyetli yeğenim ise 2 yenilemede 750 tl verdi sigortaya..
    dövmek lazım bunları...
    Olum seni gözleri tutmamistir.
    Muhtemelen bireysel krediye basvursan,$
    iki kefil yeter diyen bankalar senden ek olarak ipotek ister.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 senedir ehliyet sahibi olan bana,hiçbir kazası bulunmayan bana,20 araba 20-25 motosiklet değiştirmiş olan bana,2006 model marea için 2 yıl olmasına rağmen 308 tl fiyatı zor verdiler...komşum 18 yaşında bayan ve 2008 bmw 1,20 kullanıyor..ehliyeti 1 yıllık bile değil..sigortası aynı şirketten be 320 tl...

ıçayım böyle kategorinin,böyle sınıflandırmanın,ayrıcalığın tam ortasına....
    @coq + olarak

yada bu adam bunca senedir bu kadar alım satım yaptı

kaza yapmadı şansını fazla zorladı kesin bu defa kaza yapacak-Allah korusun-

diye de fazla çıkıyor olabilir
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yeni sigorta yaptırdım yaşım 19 babam 53 babama 86 tl çıkardı güneş sigorta banada 86 çıktı 1 tl bile yok arada bende motoru kendi üstüme aldım

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Sadece yaş faktörü değil, Aracın tesçil edildiği il plaka kodu da etkiliyor fiyatı. Mesela ilk motorunsa da fiyat artıyor. Bunların hepsi başıma geldi. Şimdi aldığım araçların plakası büyük şehirse değiştiriyorum. Bir de hasarsızlık indirimim var. Öyle kurtarıyorum.

Bana asıl saçma gelen noterden plaka değişimi talebi ile alınan motorun sigortasını eski plakaya göre yapılması. Ruhsatı ve yeni plakayı alınca zeyil ettirmek. Fazla ödenenin iade edilmesi vs.

Sağlıcakla.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Gençsen kanın kaynıyordur kaza yaparsın, yaşlıysan reflekslerin yavaşlamıştır, gözlerin bozulmuştur kaza yaparsın. Hem böyle sigorta şirketleri daha çok kazanır.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    2012 Hyosung gt250r 24 plaka yaş 21 anadolu sigorta 100 tl

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende bugün arabama yaptırdım
    2012 model berlingoya geçen sene 264 lira bu sene 333 lira
    araç babamın üstüne 55 plaka 51 yaşında benim üsteme olsaydı demekki 500 lira olurdu

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serbest piyasa mantığı. Sakalın varsa farklı fiyat , kelsen farklı , aynı zamanda deliysen bambaşka bir fiyat çıkıyor. Mesela benden kurtulmak için üste birde para veriyorlar. Yeterki gideyim..

Sigorta şirketleri farklı risklere karşı farklı teminat verdiğinden buna biçtiği primde farklı çıkıyor. Ayrıca her sigorta şirketinin de riks olarak yaptığı tanımlama ve buna değer biçtiği ek prim bedeli farklı olduğundan , her sigorta şirketi farklı fiyat veriyor. Bu durumda genç sürücüye yüksek prim çıkartmasıda gayet doğal.
    Güzel yazmışsınız elinize sağlık nacizane küçük bir ek yapıyım,ülkemizde çalışanın hakkı verilmese de avrupa ve amerikada çalışanlar sigorta,kredi gibi konularda risk alıp fiyat belirleme yapabiliyor ve başarılı politika uygularlarsa şirkete daha az getiriyle iş yaptıkları halde ileri süreçte daha çok kazanç sağladıkları için ödüllendiriliyorlar.Sigorta ve bankacılık sektörü gerçekten çok değişken o yüzken bu işin legal bir normu yok.Sadece devletler çoşmalarına müsade etmiyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)