Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Uzun Yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Yeni başlayan birisi olarak öğrenmek istedigim bir kaç detay var.
    1-Hava sogutmalı 250 cc lik bir motor ne kadar süre uzun yola dayanır? Yani ortalama bir hızla ne kadar süre ile durmadan gitmek gerekir.
    2-Mola kaç saatte bir verilmedir.Ayrıca uzun yola çıkarken yolda sorun çıkarabilecek ve değişimi sürücü tarafında yapılabilecek arızalar nelerdir,nelere dikkat edip,yedek olarak neleri bulundurmak gerekir.
    Bu konuda yaşanmış tecrübelerini paylaşmak isteyen olursa çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    Ya bu MCT yeni motor ya,ondan çok tecrübe edinmiş bulmak zor.Ama benzerlerini kullanmışlar vardır muhakkak..
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Sanırım lastiğin iç lastikli. O yüzden yama ve yedek iç lastik bulundur yanında. Ayrıca motosiklet sürmede yeniysen bence sonraya sakla bu zevkini.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    XT 660 R
    Zaten hemen çıkmayacagım.sanırım agustos ayın da.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Yine erken ama sen bilirsin. Yine de tavsiyem 200 km'den fazla uzağa gitmemen yönünde. Ayrıca belli olmaz ben de almış olursam beraber gideriz
    Onur Yollarda

Motosikleti
    XT 660 R
    yaw pro kardeş alalım sanada bi motor.Bu arada ankara daki ve fromdaki tek dostum sensin.şu msn adresim var.direk haberleşsek.senden çok şey ögrenecek gibi bi his var.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    mondial'ler iç lastikli mi ? benim çinli kIz tubeless.. ic lastikli lastikler kaldı mı hala ya ?
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cenk at havanı yakışır nasıl kaptınmı bişeyler
    maşallah motorda 40 yıllık motorcu gibi durmuşsun

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    cenkmenderes, YBR falan iç lastikli diye biliyorum ben. Ayrıca kaldı mı deme daha çok motor var iç lastikli. Tahminim Mondial de öyledir yönünde ama emin değilim tabi. Zorba karşı çıkmadığına göre de öyle olsa gerek
    Onur Yollarda

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    BBRR, tesekkur ederim abi. KaptIm vaLLa bisiler hemde ne kapmak. Takır takır geziyorum. Gecen yagmur yagIyodu, banamIsIn demedim cIktIm yine carsIYa gittim. Gayet gidiliyo yagmurda da, dikkatli olduktan sonra.
    Prometheus, valla bilmiyorum abi ben gormedim uzun zamandır ic lastikli teker. O yuzden dedim. Yoksa ukalalık olsun diye degil kesinlikle. Bu arada avatar'In şirin ama eskisine alışmıştık diycem.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bugün bunu diyen kişilerin sayısını bilmiyorum vallahi. Napalım kardeşim sakal bıyık saç gidince o fotonun anlamı kalmadı
    Onur Yollarda

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    korkak olma ben 125cc ile fazla dinlenmeden 6 saat yaptım
    125cc su soğutmalı ilede Antalya -Adana yaptık 2 kişi gezilerde var
    iyi yolculuklar şimdiden
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    XT 660 R
    Mondial iç lastikli degil.Tubles.
    Bu arada hiçde fena gitmiyor.sadece zinciri gevşemişti,onuda eski bilgilerim ve kitabı sayesinde hallettim.Hatta gelen seslerden birisi zincire aitmiş,oda yok oldu.
    Ve her gecen gün vites geçişleri,kavraması daha iyi oluyor.sadece kafaya şimdi ön tekerin zıplamasını taktım.ya hava basıncı yüksek,ya yol dan,yada ''bunlar böyle olur abi ''mantıgı.

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Hocam ben mondial i iç lastikli biliyorum, kesin ögren ve ona göre yanına yedek al. Rodajı tamamlamadan yol filan yapma ( bilmiyorum belki bitmiştir ). Uzun yola gideceksen ve daha önce gitmemişsen önce yakın cevrende 300-400 km lik turlar yap ama başına birşey geldiginde yardım bulabilecegin istikametler olsun. Bu turlardan sonra uzun yolda gerekli birçok şeyi çözeceksin. Yanıma ne alayım dersen benim aklıma gelen-Motor için gerekli tamir takımları ( üzeride gelenler degil senin belirleyip aldıkların ), su, yiyecek birşeyler, gazete ( ilkel gibi ama akşam üzeri çıkan soguklarda hiçbirşey onun kadar korumuyor). Ve illa su geçirmez pantolon ( yagmurluk ) ( montun zaten su geçirmediğini sayıyorum ). Birde zincir yagı ( ama o nasıl olacak bende bilmiyorum zira eski makine bu işi kendi yapıyordu )

Motosikleti
    XT 660 R
    Evet yaw iç lastikli imiş.Oduncu bilgiler için teşekkür.Devamını bekliyorum.

Motosikleti
    KLR 650
    Hocam bende bu motorun performansını merak ediyorum. Yapı olarak bizimkilere nazaran daha ufak gibi ama motor neredeyse aynı. Daha seri, daha kıvraktır diye düşünüyor insan birde altı sanırım daha yüksek ben araç ne olursa olsun araziye çıkmadan duramam bizimki biraz zorluyor am mondiler daha rahat gider gibi geliyor. İzlenimlerini bekliyoruz hayırlı yollar yolculuklar.

Motosikleti
    XT 660 R
    valla 400 km oldu.gecen gün zünciri gevşemişti biraz gerdim.ama bugun baktım gene gevşemiş.ya iyi yapamadım.yada bunlar böyle olur abi.Bunun dışında kompresöre bindigi zaman biraz değişik bir ses geliyor.
    Performansı bence çok iyi.yul tutuşu iyi.virajlarda savrulma yok.yada ben çok dikkat ediyorum.acemilik varya.
    Sonuçda bi mekanik bi sorun çıkarmazzsa japon lara göre yarı fiyatına olan bu makine,bence iyi.

Motosikleti
    KLR 650
    Sagol hocam şu rodajıda bitirde sonra anlat bakalım.Kalkışı nasıl, ivmelenmesi nasıl, son kaça çıkar, yükte rampada ne yapar. Yavaş ama güçlü gitmesi gerektiği zaman isyanmı eder pesmi eder. Rodajdan sonra bekliyoruz.

jedimaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T Kanuni GT 250 comet
    cehaletime verin bişey sorucam. Lastik tubles olursa ne olur iç lastik olursa ne olur. Yani tubles patlarsa ne olur? hiç bilmiyorum bu lastik olayını. Aydınlatanlara şimdiden teşekkürler
    \"Hep denedin, hep yenildin, tekrar dene, tekrar yenil, daha iyi yenil...\"

Motosikleti
    KLR 650
    Hocam bildigim kadarıyla. İçlastikliler asfaltta daha iyi yol tutar, patlayınca havası çok çabuk iner. Tubelesler havayı daha yavaş kaçırır ( gümleme olayı daha az olur ). Tubeles delindiğinde tamiri çok basittir. İçlastiklilerde tamir bayaa meşakkatli birşeydir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler