Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Uzun Yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    bence hava soğutmalı çoğu scooter de fan var motoda sıkışık trafikte sorun olmaz su suğutmalı motolarda ise radyatör ü soğutmaya yarayan fan var dır tıpkı araba gibi ben böyle biliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    Arkadaşım naturalist gerçekten güzel bilgiler vermiş. Eğer çok fazla tecrüben yoksa motor hacmi büyük makinalardan bi süre uzak kalabilirsin. Bu amaçla kullanulabilecek pekçok seçenek var. Ama benim sana tavsiyem SUZUKI AN 400 Burgman olur. Daha farklı önerileri olan arkadaşlarım pekala olacaktır ancak bu makinayla hem şehir içi hemde uzun yolda iki kişiyle hiç yorulmadan yolculuk edebilirsin. Daha küçük cc lerde ce çin malı makinalarda sıkıntı yaşayabilirsin.

İhtiyacın olan teknik bilgilerin bir kısmı burada http://www.altanmotor.com/suzuki.htm

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arkadaşım suzuki an400 burgmanın fiyatı ortada onun yerine daha makul DAELİM S2 250 GÜNEY KORE malı kampanya var 4.990 ytl 250cc su soğutmalı
    http://www.motomax.com.tr

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    chopper racer bırak bunları al bitane enduro ne çamur ne çukur hiçbişey dinleme

holy_diver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arada bi girdi yapmak istiyorum ben tabiki bir enduro taraftarıyım ama benim karakaçan (as125t) şu an 12000 de dikkatli kullanınca gayet güzel at sahibine göre kişner diyorum(istisnalar kaideyi bozmaz)

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    valla daelim 125 le cıktım cok zevklıydı eheheheh

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Ben Daelim S2 motorumla karadeniz'e doğru gidicem işallah..gideceğim rotayı arabayla gittik bende gözüme kestirdim..derin çukurlar tümsekler benden uzak olsun!ne de olsa tekerler küçük..

hyosung150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung ms150 / mondial 125agk / honda today 50
    uzun yola 125 lik makinalar gelmez zaten makinanın son sürati 100-120 arası uzun yolda 100 km süratle motoru dinlendirmeden 2-3 saat gidersen motora zarar verirsin kuryeler hiç durmadan 100 km süratle 200-300 km yol yapmıyorlar 20-30 km de bir duruyorlar veya sürat değiştiriyorlar yani şehir içinde dolanıyorlar 100 km sabit hızla hondada yamahada olsa 200-300 km gidersen motora zarar verirsin 2 olur 3 olur dördüncüde kitlersin motoru bunun nedeni motorla limitlerde gitmen 500 cc üzeri motorlar 180 km sürat rahatlıkla yapabilir 100 km re sabit hız onları yormaz hiç durmadan istersen 1000 km re git sıkıştırmadan farketmez yani 125 lik motorla 50 km süratle 1000 km re durmadan gitmeye benzer bu olay

orveg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    valla ben 200GY-A ile Adana-İzmir İzmir-Adana Adana-Antalya yaptım yolda bana tık sorun çıkarmadı...

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    bencede 125cc lik bi motorla (markası ne olursa olsun) uzun yola cıkmak sakıncalı olabilir.
    hiç kullanmadım ama cooper tarzı motorlarında uzun yolda insanı baya yoracagını tahmin ediyorum
    arkadasım sen en iyisi bütcene göre ikinci el bi touring bul

freshpide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    naturaliste 98% katiliyorum ( su sehir ici ayaklarin yorulma olayini alnamadim ) bide su var; uzun yola cikdiginizda sizin tanimadiginiz bilmediginiz yollar ve durumlarla karsilasacaksiniz, yani her gün teptiginiz yol degil o ve tecrübesiz uzun yola cikan kendisini büyük riske atar..

benim uzun yol favorilerim; Kawa zzr 600 yada zzr 1100, yamaha MT-01 (super) honda hornet (naked)
    Too much Too soon means you get hurt.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    naturalist arkadaşım 5000 km de biten motor olabilir. çin malıyla ilgisi yok ben 7700km deyim motor şu anda daha güzel çalışıyor eskiye göre.

bence çin mallarına karşı bi ön yargı var. 5000 km de çin malını alıp motoru bitirmiş gibi konuşmuşun.

tamam kaliteli değil ama bizim ekipte senede 15-20 bin yapan arkadaşlar var halen de sağlamlar. kaliteli değil filan de ama 5000 km deyip abartma bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    abiler bende 125 cc scooter var uzun yolda bana bi sorun yaşatırmı bide şu var ben motora herşeyini bakımını felan km sinden önce yaptırırım yani çok titizimdir teknik konuda uzun yolda tedbirli gitsem bi sorun yaşatırmı??? lütfen cevap yazın

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...

Peki çoookk uzun yol icin tavsiyeniz?

Selamlar
    Hakikaten çok guzel bilgiler ve tavsiyeler var, tam bir başlık açacakken gördüm yazdıklarınızı ve sorumu burda sormaya karar verdim.
    Yaklaşık 1 yıldır mondial 150zat kullaniyorum, fiyatina gore iyi bir makina, en azindan ayağımı yerden kesti motorize etti. Bu motorla motoru öğrendim.
    Yazın sonunda sym gts 250 ye geçmeyi planlıyorum, burgman 400 üde her zaman cok sevmişimdir. Bu sene balayı için İtalya ya gittim ve adamlardaki motor olayına hasta oldum. Seneye benim kadar hevesli olmasada eşimle beraber motorla avrupa turu yapmak istiyorum. uzun yolda sıkıntı vermeyecek, çok yüksek sürate çıkası gerekmeyen ama ters bir durumda hızlıca ivmelenip güvenli sürüş sağlayacak en önemliside ardçıyı çok rahat ettirecek, bide biliyorum zor olacak ama pahalı olmayan bir makine araştırıyorum. Scooter olarak burgman 650 (çok pahalı olduğu gerçeğini bilerek), burgman 400, DL650 VSTROM tavsiye ettiler.
    Sizlerinde tavsiyelerini duymak isterim.
    Think Darkside

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    çok faydalı bi forum olmuş bu. Ben ybr 125 almayı düşünmekteyim. Arada sırada da olsa iki kişi uzun yol benim de hayalim. Mesela Ankara'dan çıkayım ver elini Bolu gibi. Ama 125 cc bu yola kaldırır mı tartışması yanında, acaba böylesi hafif bir alet otobanda yanından geçen otobüse, kamyona nasıl tepki verir, o beni düşündürmekte. Böyle bir aleti otobanda (genel olarak uzun yolda) kullanma usulleri, dikkat edilecekler vb konusunda deneyimli arkadaşlarım beni aydınlatırsa memnun kalırım. Tşk ler ...

para durumun 5 milyar ise sevgili arkadaşım senin alabileceğin en iyi motor nx4 falcon hondanın turing ve cross karışımı motorudur.2. el bulabilirsin 2004 model ve 5 6 milyar kadardır fiyatı tahminen ve ilk kez viesliye biniceksende çok rahat ettirir seni.Arkasına çanta yanlarına çanta koyabilrisin ve iki kişi sizi hiç üzmeden dünya turu bile attırır.Tamiri basittir her tamirci tamir edebilir elektorniği azdır bir bmw 1200 gs i ustası zor tamir ediyor köyde kalırsan kimse tamir edemez ama falcon öyle değil tavsiyem araştır ve falconu al.cbr 125 e gelirsek bu motoru biraz kullandım arkadaşımın vardı bana güvenli gelmedi ve çok ufak iki kişi rahat etmezsin uzun yolda onunla az benzin yiyor ama uzun yolda unutma arada çabuk akelerasyonlarda gerekli sollomalarda tehlikeden kaçmalarda ne yazıkki cbr125 le araba sollamak zor lakin arabalar zaten 120 ile gidiyor ve devamlı yanından geçicek vın vın diye rüzgarları bile seni düşürmeye yeter güçlü bir motor lazım sana güçlü ve kontrol edebileceğin buda falcon er5 ler ucuz olsa onu önerirdim ama er5ler ne yazıkki pahalı kaçar sana.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    -uzun yola hangi tip motorla çıkmalı?
    -20 beygirden aşağı motorla çıkılmamalı, 20 beygir motorla da 150km yi geçilmemeli (bence) çünkü eziyet oluyor. düz yolda sorun yok fakat rampalar çok önemli. eğer amacınız Türkiye turu ise en az 500cc olmalı (50hp de denebilir).

bisikletle bile dünyayı gezen var. amaç hedefe ulaşmak değil zevk almak bana göre. bu yüzden 500km gittim bana mısın demedi gibi cevaplara bakmıyorum.

125cc ile dünyayı gezenler var fakat bmw k1200gt gibi zevk alır mısınız?

ah bmw ahh
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    cbr 125 al bence
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

burgman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FJS 600 SİLVERWİNG HONDA CBF250
    ben honda fjs 600 silverwing kullaniyorum tam uzun yol araci
    [COLOR="Red"]DREAM OF POWER HONDA [/COLOR]

hayalbusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun yo ve scooter aslında zıt kutuplardı.taki suzuki burgman 400 modelini çıkarana kadar...

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler