Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym 250i evo ile ilgili herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011 sym gts250i evo
    5 gün önce sym 250 i gts evo aldım ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım bu motorla ilgili her konuda biligi alıp vermek isterim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 sym gts250i evo
    motoru alalı 1 haftayı geçti ilk izlenimlerim hala 46 tl ye doldurduğum benzin bitmedi 170 km yi yaptım rodaj süresi devam ediyor rolantide çok sessiz gilera 500 kullanan arkadaşım hayret içinde kaldı kalkışlarda sorun yaşamıyorum 100 km yi çok rahat görüyor ama 300 kmden sonra rodaj bitince bir uzun yoo yapıp 140 150 km yi zorlayacağım you tube da videolar var 150 yapan buda uzun yol için yeterli bir hız bence gece gösterge tabloları gayet şık ve aydınlık özellikle sis farları görüşü çok rahatatıyor şimdilik bu kadar daha sonra tekrar yazıp bu motor hakkında bilgileri paylaşırım.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    güzel tercih yapmışsın ama bi tavsiye amonra arkadaş yazarsa sakın kale alma onda xciting250 varda şimdi seninki sym250 li ona verceğin paraya yazık gibi konuşurda motorun hayırlı uğurlu olsun beyaz rengini çok beğeniyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    2011 sym gts250i evo
    saol teşekkür ederim evet beyaz renk gerçekten çok alımlı ben bu motoru almadan çok araştırdım servis ustalarıyla konuştum yedek parça sorunlarını araştırdım fiyatları araştırdım en uygunu sym 250 di ama xciting250 de güzel motor

Motosikleti
    2011 sym gts250i evo
    Evet bu hafta sonu ilk kez uzun yola çıktım ve rodajı tamamladım .Pendikten yola çıkıp yalova üzerin den termal narlı armutlu çınarcık ve tekrar yalovadan geri döndük . Motorun uzun yolda ki keyfi ve konforu çok iyiydi. Yakıt ise 46 tl ye doldurduğum deponun 200 km si ile şehir içinde turlamıştım ondan sonra bu yola çıktım 280 km de benzin aldım bu hesaba göre 160 tl yaktı .Yolda karşılaştığım SYM sürücüleri (eski kasa karbüratörlü ) bunun normal olduğunu rodajda her motor gibi bununda biraz fazla yaktığını söylediler .Sonra doldurduğum depoylada 380 km gittim buda onları haklı çıkardı .Şehirler arası yolda hem gündüz hem gece sis farları inanılmaz faydalı ve dikkat çekici.

2006 gts sı olarak tek şikaye tim biraz ağır tabanlı şöyle fırlama yok mesala sym hd 200 ve sym joyride gibi atak degildi. şimdi yeniler 21 hp den 23 hp ye çıkmış eskiye göre farkı varmı.? birde yenilerin 264 cc olduğu söyleniyor. silindir gövdesindeki kabartmada acaba 249 mu yoksa 264 mü yazıyor.?
    eskilerde son hız 135 civarı idi. oto yolda sürekli gidebildiği hız 125 idi
    teknik verilerden bahsedilirken eskilerin son hızı ile yenilerin son hızı arasında 9 km lik bir farktan bahsediliyor.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    hayırlı olsun öncelikle...
    kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Pendik'teyseniz buyrun bir çay içmeye bekleriz sizide...

Motosikleti
    2011 sym gts250i evo
    Acun arkadaşım merhabalar sondan başlıyım motor 249 cc 23,3 bg önceki kasayı kullanmadım ama dediğin gibi kasanın büyük olduğundan hd ve joyride gibi kalkışı çok seri değil benim motord şu anda rodaj aşamasında olduğundan çok zorlamıyorum ama kalkışı bence rodajdan sonra hd ve joyride geride bırakacak türden ayrıca son hız konusundada şu anda servisin tavsiyeleri üzeri 110 u geçmedim ama çok rahat 140 km ye çıkacağını tahmin ediyorum çünkü 250 cc olarak güçlü bir motor bugün ilk rodaj yağı değişti 1000 km ye kadar sakin bir şekilde devam edeceğim ayrıca dış görünüş bakımından bayağı yakışıklı bir motor bursa ya gittiğimiz feribotta bir çok çeşit motor olmasına rağmen ilgi bundaydı daha deneyim kazandıkça bunları yazacağım çünkü ben bu motoru almadan önce forumlar olsun çevre olsun pek detaylı bir bilgiye ulaşamamıştım diğer arkadaşlara da faydalı olmak isterim.görüşmek yazışmak üzere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:28 ----------

Pendikli arkadaşım davetin için çok teşekkür ederim sizleride bostancıya beklerim uygun bir program gezi yada sohbet ortamı olursa tanışmak isterim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:31 ----------

Ayrıca you tube da 150 km yi gören bir sym evo var tahminim bu hız devamlı olmaz yinede hafif rampa aşağı mümkündür

Motosikleti
    2011 sym gts250i evo
    ilk bakım için sahrayıcedid deki motomarketime gittim (tavsiye üzerine) rodaj yağı değiştirildi genel kontrol yapıldıktan sonra motorun daha verimli ve uzun yıllar sorunsuz gitmesi için önemli olan ilk 1000 km yi de fazla zorlamadan gitmem söylendi bakım fiyatıysa 20 tl tuttu.

Motosikleti
    kawasaki zx6-r
    merhaba bende yeni üyelerdenim bursada ikame etmekteyim şimdiye kadar çeşitli segmentlerde farklı cc lerde birçok motor kullanmak kısmet oldu fakat şimdilerde eşim ve kızım ile ufak gezmeler için sym250i evo almayı düşünüyorum...bu motor hakkında büyük bir şikayeti olan varmı ,tavsiye edermisiniz... cevaplar için şimdiden teşekkürler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:41 ----------

şu anda piyasada fazla bulunmadığı için fiyatı bana göre biraz pahalı ama alınacak motor...

Motosikleti
    2011 sym gts250i evo
    1 aydır bu motora biniyorum ve çevremde kullananlar var hiç birinde sorunla karşılaşmadım .Ayrıca bu motorlar la ufak gezmeler değil türkiyeyi gezen arkadaşlar var en azından ben geçen hafta yalova, termal, bursa, mudanya, gemlik, armutlu turu yaptık rodaj ı bitirmek için hiç bir sorunla karşılaşmadığım gibi performansındanda çok memnunum bence alırsan pişman olmazsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:08 ----------

fiyatına bakacak olursan buna en yakın kyimco 250 xciting var onunda parça sorunu olduğunu öğrendiğim için bunu aldım bunun bir üstü x max yamaha onunda parçası burgman kadar pahalı

Motosikleti
    2011 sym gts250i evo
    bu makine tek kelimeyle çok iyi 150 yi banamısın demeden yapıyor

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hooooooppppp konuyu hortlattım..

arkadaşlar görüşleriniz ?

yakında bende konu açacam..ama izlenimim pek yok..ani hızlamam yok. yüksek hız yok..90 ile tın tın giderken sollamaya çıkıp iniden hızlanıp nasıl gidiyor bakamıyorum.. plakam çıkmadı ki :( geçen sene de motoru ilk aldığımda 2 hafta ehliyetsizdim.. ara sokaklarda 40 km geçmeden tın tın kullanıyorum ilk aldığımda 100 km yaptık aksam yavaaaaşça kaldım geldim.. ara sıra 50 60 70 80 km hız yaptım.. 90 ile geldim.. ve geçenlerde şehir içi dolandım 20 km.. haftaya hafta sonu uyarsa kocaeli yapıcam ordan 300 bakımı yaptıracam hem de rodajı tamamlamış olurum.inşallah
    birGarip..

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    ramazan sıfırmı aldın motoru

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Evet sıfır aldım bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Hıım hatırladım sizi

Baktım sıfırı kasar fiyat çekiyor ikinci elçiler gittim sıfır aldım bende

Madem çok değer kaybetmiyor sıfır en ideal
    Aldığım fiyat bende kalsın 9.5 diyorum

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    ben başka bi motora bakıyodum.. motor satılınca ilanı kaldırdım .. bi arkadaş alıyodu tam yazdığım fiyata .. dedim satamıyorum ilanı kaldırdım biniyorum .. buralara yolun düşerse beklerim çay içmeye
    Garip bunu beğendi.
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)