Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Hırsızlığına Karşı Ne Yapabiliriz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    1- motorunuzda immo yoksa gerçi immolularıda vurdurup yada düz kontak yapıp götürüyorlar nasıl yapıyorlar anlamıyorum. neyse immo lu bir alarm almanızı öneririm immolu yani kodlu alarmlarda alarm devreden çıkmadığı sürece motoru düz kontakda yapsa hatta elinde motorun anahtarı bile olsa çalıştıramaz..
    2- kaliteli bir disk kilit piyasada kendini ispat etmiş kırılması çok çok güç olan birinci kalite disk kilitler var bunlardan bir tane..
    3- Lastiğe zincir zaten yukardaki iki yazdığımıda yapmışsanız öyle gemi zincirine falanda gerek kalmaz hırsızlar öyle 45 dakika 1 saat çalmakla uğraşmazlar.. kaliteli bir zincir iş görür..

zaten bunları yapdıkdan sonra çalınmışsa ek olarak motorun bir yerine saklıycağınız gps tracker cihazı motorun yerini belirler sizin cep telefonunuza koordinatları iletir.. ebaydan 40-50 dolara satılıyor gps trackerlar içine bir simcard koymanız yeterli.. en azından polise gittiğinizde motorunuzun nerede yada hangi mevkide olduğunu söyleyebilirsiniz bulunması kolaylaşır buda bir ek önlemdir..
    murat0642 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat0642 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim arkadaş iki tekerden zincirle bahce demirlerine baglıyordu . sabah motora binmek icin gitdiginde sadece tekerleri vardı . tekerleri söküp makıneyi götürmüşler . peki kendine garaj yapmiş arkadaşlar yokmu ? teknolojının nımetlerinden yararlanarak ?_

Motosikleti
    sym gts 250
    Arkadaşlar ben motorun arka lastiğini 2 halat kilirle elektrik direğine bağlıyorum. Ayrıca sürekli brandası kapalı. Allaha şükür şuana kadar bir sorun yaşamadım. Son olarak apartmanın güvenlik kamerası motoru görüyor.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Ben kapının önündeki doğalgaz borusuna bağlamayı düşünüyorum. Doğalgaz borusunu keserlerse zaten hepberaber havaya uçarız
    Cgty bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküsüz motor ayak marşıyla çalışır mı
    elektronik ateşleme çalısıyor 1978 model HOnda Cb 125s var bende akü filan yok basıyom çalsııyor :D
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

berkezx10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR1000 L3
    takip sistemi ;)

muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Duruş Pozisyonu değiştirildiğinde alarm,sms,gps koordinatı gibi bilgiyi gönderecek bir sistem düşünüyorum. (freni bile sıktırabilirim )

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Gps varsa çalındıktan sonra motoru bulup çalanı pataklayabiliriz. Bu iyi hoş da daha önemli olan motoru hiç çaldırmamak. Gps cihazından önce sağlam zincir ve diskli motorlar için disk kilidi daha önemli bence. Bunlardan sonra gps yine istenirse takılır.

muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    fren balatalarını sıksak ve öylece kalsa nasıl olur ki

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)