Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motosiklet kullananların diz sağlığı sorunu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu an yok..
    Bende okuyorum sayfa sayfa��
    Konuyu hortlatmışsınız...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolon alsak kışlık bi yere gittik diyelim namaz kılınca sıkıntı olmuyor mu. Dizlikler filan
    Sıkıntı olmuyor aksine daha iyi oluyor. Korumalar dizlerimizi yerdeki sert tabakadan koruduğu için yumuşak bir zemin hazırlıyor. Namaz kılarken çok rahat oluyor denemenizi tavsiye ederim.

Hmm o zaman bi kışlık pantolon bakayım. Hep namaz sıkıntı olur diyordum almaktan vazgeçiyordum... Tavsiyeniz var mı ? Kışlık

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizlerden çok rüzgar yendiği için ilerde romatizma yapıyormuş öyle deniyor..

farkedermi söylesenize motor tutkusunu engellemeye ?
    5 yıl sonrası için bir haberim var size; dizlerimde sıvı ve ödem birikmesi var günlük hayatta merdiven çıkarken ve eğilip kalkarken yaşlı teyzeler gibiyim...

Dizlerinizi koruyun
    Morphin bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Konuya açıklık getireyim. İlk motor kullanmaya başladığımda ailem kışın motora binme dizlerin ağrır derdi. He he deyip sallardım. Kaç defa dizliksiz bindim. Motor kullanınca dizlerim buz gibi oluyordu sonra ısınınca düzeliyordu. Birşey olmaz deyip defalarca bindim. Daha sonra dizlerde ağrı başladı. Dizlik aldım. Dizlik olsa bile soğukta motor kullanınca epey ağrı oluyor. Üstüne bacaklarda çıtlama yapmaya başladı. Evin içi sıcak olsa bile akşam yatınca yorgan bile dizlerde fayda etmiyor. Rüzgarlı havalarda dizler bildiğin donuyor. Cebinde paran yoksa pantolon içine gazete kağıdı koy ki bacakların rüzgara maruz kalmasın. Geçen sene pantolon aldım. Keşke zamanında alsaydım diyorum. Kesinlikle pantolonsuz kış günü binmeyin. Dizlik falan hikayedir. O soğuk bacaklara girdi mi kolay kolay çıkmıyor. Şuan dizler eskisine göre iyi durumda
    GezeGeze bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Zamanın ötesinden gelen uyari resmen ))

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya açıklık getireyim. İlk motor kullanmaya başladığımda ailem kışın motora binme dizlerin ağrır derdi. He he deyip sallardım. Kaç defa dizliksiz bindim. Motor kullanınca dizlerim buz gibi oluyordu sonra ısınınca düzeliyordu. Birşey olmaz deyip defalarca bindim. Daha sonra dizlerde ağrı başladı. Dizlik aldım. Dizlik olsa bile soğukta motor kullanınca epey ağrı oluyor. Üstüne bacaklarda çıtlama yapmaya başladı. Evin içi sıcak olsa bile akşam yatınca yorgan bile dizlerde fayda etmiyor. Rüzgarlı havalarda dizler bildiğin donuyor. Cebinde paran yoksa pantolon içine gazete kağıdı koy ki bacakların rüzgara maruz kalmasın. Geçen sene pantolon aldım. Keşke zamanında alsaydım diyorum. Kesinlikle pantolonsuz kış günü binmeyin. Dizlik falan hikayedir. O soğuk bacaklara girdi mi kolay kolay çıkmıyor. Şuan dizler eskisine göre iyi durumda
    Önerin nedir ?

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Önerin nedir ?
    Neresini anlamadınız?!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıl sonrası için bir haberim var size; dizlerimde sıvı ve ödem birikmesi var günlük hayatta merdiven çıkarken ve eğilip kalkarken yaşlı teyzeler gibiyim...

Dizlerinizi koruyun
    2013'te açılmış olan bu konuyu en baştan okumaya başladığımda ilk sayfada daha 2. sırada bu 2013'teki cümlenizi okuduğumda "Acaba ne oldu şimdilerde sağlığına?" diye aklımdan geçmişti ... son sayfada güncel olarak kendi entrinizi alıntılayarak yazdığınız yorumu ilgiyle okudum .

Büyük geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

Dizlik konusu harbiden önemli arkadaşlar. Ben takmaya başladığımdan beri kendimi daha güvenli hissediyorum motosikletin üstünde. Tabii sıcak tutma etkisi de var. Motosiklet pantolonunun içine giymek çok iyi çözüm, uzun yolda...

Kısa mesafede dahi, dizlik takmak için üşenecek olsam, bağlamalar, tutmalar, falan, "En fazla 1 dakikamı alır" diye geçiriyorum aklımdan. Varmak istediğim yere 1 dakika erken varacağım diye (örneğin işe) dizlik takmama riskini göze alamam diyorum içimden. Takıp öyle biniyorum...

İhmal etmemekte fayda var. Mafsallı olanını kullanıyorum. Oldukça rahat.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Önerin nedir ?
    pantolon alman gerekli. Alamayıp mecbur binmek zorundaysan rüzgar kesmek için gazete kağıdı öneririm. Aynı şekilde mont içinde. Kesinlikle vücudun soğukta rüzgara maruz kalmamalı. Şimdilik birşey olmasa bile ilerde soğuktan dolayı çok çekersin
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Soğuklarda en azından yağmurluk gibi rüzgar kesici kullanmaya çalışın.

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pantolon alman gerekli. Alamayıp mecbur binmek zorundaysan rüzgar kesmek için gazete kağıdı öneririm. Aynı şekilde mont içinde. Kesinlikle vücudun soğukta rüzgara maruz kalmamalı. Şimdilik birşey olmasa bile ilerde soğuktan dolayı çok çekersin
    Pantolon öneriniz nedir. Neye dikkat etmek gerekir. Mesela prosevin bi pantolonu var. Rüzgar geçirmez suya dayanıklı diyor. Alsam mı ? Yada pantolon alorlen şuna dikkat et diyeceğniz bir şey var mı ?

termal don , içlik giyiniyorum. Sıcak tutuyor.
    Ekstra dizlik , örtü ayrıca ısıtıyor.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sabah baktım hava güneşli gibi. Sadece dizlikler yeterli olur diye düşündüm. Motosiklet pantolonunu giymedim. Kışın geldiğini kabul etsem iyi olacak.

Motosiklete, sadece dizlik yeterli değil artık, motosiklet pantolonsuz binmemek gerek artık...

Motosiklet montunun içine pufidik montu giydiydim; kapşonu kafama geçirip kaskı öyle taktım. Kalıp gibi sığdı Sıcacık, miss ...

Dizleri düşünürken, başınızı da ihmal etmeyin... Soğuk öyle bir giriyor ki yoksa, tüm saç tellerinizden aynı anda çekiyor gibi ... Soğuk ıssırması bu olsa gerek ...

Motosikleti
    Pantolon öneriniz nedir. Neye dikkat etmek gerekir. Mesela prosevin bi pantolonu var. Rüzgar geçirmez suya dayanıklı diyor. Alsam mı ? Yada pantolon alorlen şuna dikkat et diyeceğniz bir şey var mı ?
    pantolon tamamen senin zevkine bağlı. Zaten pantolonlar rüzgar geçirmiyor. Geçen sene prosev titanyum 4 mevsim pantolon aldım. Pantolon işlevi olarak çok iyi ama çok bol geldiği için beğenmedim. Ayrıca pantolon üstüne giyilmiyor. Pratik olsun diye lbc yandan fermuarlı pantolon aldım. Bunu direk pantolon üstüne giyebiliyorsun. Diğerine göre çok pratik. Normal pantolon alacaksan bedenine uygunu al. Almışken 4 mevsim olsun. Yazın içinde ki kışlık astarı çıkarıp kullanabilirsin
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    Artık Yok...
    bence tam aksine pantalon alıyorsan kışlığı ayrı al yazlığı ayrı al imkanın varsa..

hem kışlık tam koruma ve ısıtma rüzgar su geçirmezlik sağlıycakdır hem yazlık yazın püfür püfür esicektir seni çok rahat ettiricektir..

hemde en önemlisi bir pantlonu 12 ay devamlı giymek var ömrü hızlı biter ve çabuk eskir iki pantalonu dönüşümlü giymek var ömrü iki yada üç katı uzar pantolonun..

ilk başlarda iki pantalon masraflı gibi gelsede maddi olarak uzun vadede sana büyük ekonomi sağlıyor , hemde fiziksel olarak bedenin bacaklarında rahat ediyor.. yazın pişmiyor kışında tam ısınmama gibi bir derdin olmuyor..

O zaman şimdilik kışlık pantolon ile başlayayım. Namaz kılarken problem olmaması gerekiyor ama . Prosev titanyum almayı düşünüyorum. Problem olur mu nanaz için. Resimlerde önünde korumalar sıkıntı olaacak gibi.
    Kışlık ve 4 mevsimi nasıl anlıyorsunuz.

yağmur ve sağuktan kurtulmak için kesin çözüm kışlık bir model önerebilir misiniz

Ben yağmurda maksimum 1-2 saat kullanırım. Cevaplar için teşekkürler

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    diz sağlığı için öncelikle dizlik.
    tecrübe ile sabit.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Merhabalar.
    Dizlerde eklem sıvısı var. Bu sıvı azalınca kıkırdak da zarar görüyor.
    Kıkırdak kendini onaran/yenileyen bir doku olmadığı için bu rahatsızlığın geri dönüşü olmuyor.
    Ancak yılda bir-iki kez iğne, kolajen takviyesi ve diz egzersizleri ile hem ilerlemesi durduruluyor hem de kasların da güçlenmesi ve takviyeler ile dizlere binen yük azalıyor.
    Yalnız soğuk bu sıvının daha da azalmasına sebep oluyor.
    Bu yüzden dizleri soğuktan ve rüzgardan kesinlikle korumak gerek aksi halde ilerde rahatsızlıklar kendini belli edecektir.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)