Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Wave 110i, motor değişti. randımanlı çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Merhabalar. 2 hafta yağsız çalışmaktan iflas eden motorum için mutluhan honda dan bartına sipariş verdim ustanın istediği parçaları.
    Usta bartında montajını tamamladı ancak çalıştırdığım zaman boştayken randımanlı çalışmadığı bariz belli oluyor.
    Eskiden tık,tık,tık,tık,tık,tık diye çalışırdı
    Şimdi tık, ,tık,tık, , ,tık gibi çalışıyor.
    Hatta istop ettiği bile oluyor gaz vermeyince

Ayrıca çekişi de düştü. Eskiden 2. vitesde 50 de bağırıyordu şimdi 40 da bağırıyor.

Bir de egzozdan pat pat ses geliyor arada gaz verirken. Ben anlamam ama bu subablarmı kaçırıyor acaba :D

Usta dedi ki "az biraz bin sonra tekrar gel vidaları sıkılacak. İstersen ankarada da sıktırabilirsin"

Şimdi ne yapmalıyım sizce. Bu motor bu halde 300 km gider mi? (Bartın-Ankara)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    usta içine etmiş olmasın.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    sonuçta çalışıyor. büyük bir problem olduğunu sanmıyorum. sanki böyle bir ayarı eksik gibi geldi bana
    ama küçük problemi zorlayınca büyük bir probleme dönüştüğüne şahit olmuştum daha önceden :D
    onun için fikirleriniz lazım

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    sente ayarını yeniden kontrol edin

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kardeşim biraz acı bir tecrübe ama motorunda montaj hatası var o bir yana enjeksiyonlu motor ince ayar ister saat gibi sayması lazım. oradaki her parçanın bir yer ve hassas ayarı var bunların hepsi service manulde tet tek yazar. yapman gereken honda servisine gitmek sana tavsiyem kurcaladıkça randıman alamayacaksın...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim biraz acı bir tecrübe ama motorunda montaj hatası var o bir yana enjeksiyonlu motor ince ayar ister saat gibi sayması lazım. oradaki her parçanın bir yer ve hassas ayarı var bunların hepsi service manulde tet tek yazar. yapman gereken honda servisine gitmek sana tavsiyem kurcaladıkça randıman alamayacaksın...
    Sato bu işleri bilir...eski innovacı çünkü...

yerinde olsam innovamı yetkili servise teslim eder 1 hafta sonra da alırdım...parça garantiside olurdu...Bartındaki ustanın ustalığını bilemem ama Honda servislerindeki işçiliği bilirim...ANgara olurdu İstanbul olurdu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    teşekkürler. ben de efe hondaya götürme kararı aldım ankarada ancak bartından ankaraya gideyim mi bu motorla. daha önce 7 kere gittim geldim ama 300km gidebilir mi bu haldeyken. sanırım deneyecem :D

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    parçaları servis taksaydı 1 yıl garanti kapsamında olurdu...bilemeyeceğim şimdi ne dersem yanlış olur dostum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler