Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2 Kişi Şehir İçi ve Orta Mesafe İçin 0km İnazuma mı CBR 250 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere bir ay kadar önce 0km Crypton almıştım ancak bu süreçte hayatıma giren insan ve birlikte yapmayı planladığımız bol seyahatlü günler nedeniyle bütçemin de elvermesi nedeniyle; 0km 250cc bir motosiklet almaya karar verdim. Crpyton şu anda sıfır km gibi aldığım haliyle duruyor çiziği hatası yok 600km de o satılık ilgilenen ulaşabilir bu ilk malumatım. İkincisi ise;

1) Şehir içinde ve kısa orta mesafe gezilerde kullanabileceğim bir 250cc bakıyorum. Japon olması ve 0km olması benim için zaruri. Son tahlilde, eski motorum ninja250r fiyatından dolayı biraz beni aşıyor, bu yüzden biraz daha düşük fiyat aralığında cbr250 ve inazuma arasında kaldım. Uzun yolda 100-120km gibi hızlarda stabil ve yormadan gidebilmek, genelde iki kişi olmak göz önüne alındığında, ve boyumun da 190 olduğunu ve 100kg olduğumu düşünürsek sizce hangisi daha mantıklı duruyor? Yoksa başka öneriniz varsa dinlemeye hazırım.

2) Karenajlı motor evet seviyorum ancak supersport hastalığım yok. cbr250 bana ninja kadar tok gelmedi. Ninjada fiyatlar malum. Ninja için 2-3 ay beklemek gerekecek ve sezon ilerliyor Bu yüzden inazumaya yakınım ama performans konusunda ninjanın çok mu gerisindeler. Ve inazuma & cbr ikilisini kıyaslarsak performans açısından durum nedir? Son hızla çoık işim yok 140 km benim için yeterlidir ama tork ve çekişe önem veriyorum...

3) Malzeme kalitesi açısından fikirleriniz nelerdir? Suzuki'nin çift silindir olmasının artısı ne olur?

4) 0km ve japon olması ve 10500ü geçmemesi göz önüne alınırsa önerileriniz varsa başka dinlemeye hazıırm. Deli damarım tuttu motoru satıp alabilirim her an

5) Daha önce konu açıldıysa kusura bakmayın derdim satın alırken yardım almak, yoksa hangisi daha iyi daha beğeniyorsunuz tarzı bir soru değil bu...

Herkese iyi forumlar
    Aptallık En Büyük Günahtır !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    sukuki kulanamdım ama cbr dan daha konforlu gibi duruyor konforlu olsun dersen suzuki yedk parçası falan sevisi ucuz olsun dersen honda diye bilirim

Motosikleti
    Sele konforu bakımından inazuma daha rahat gibi elli yüz kmde popo uyuşmasından nefret ediyorum Ama hondanın da karenajlı olması sanki rüzgar yönünden rahat ettiir. İkisini de kullanan birileri olsa da fikir verse. Bu sefer uzun süre kullanacağım bir seçim yapmak istiyorum
    ArdaT. bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    250 lik bir chopper alırdım hem uzun yol yaparsin hem 2 kisi rahat rahat yayıla yayıla oturursunuz

Motosikleti
    Chopper hiç tarzım değil. Yorumunuz için teşekkürler ama

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele konforu bakımından inazuma daha rahat gibi elli yüz kmde popo uyuşmasından nefret ediyorum Ama hondanın da karenajlı olması sanki rüzgar yönünden rahat ettiir. İkisini de kullanan birileri olsa da fikir verse. Bu sefer uzun süre kullanacağım bir seçim yapmak istiyorum
    artçın bayan ise kesinlikle inzuma tavsiye ederim
    arkaya çantayı takarsın o da sırtını yaslar rahat edersin o da rahat eder
    ama yazılarından anladığım kadarı ile senin gönlün cbr da
    hani haddime değil ama tavsiyem iki motoruda bi sür test et
    aradaki farkı o zaman anlarsın sürmeden aldığında pişman olma oranı yüksektir
    keşke demek çok feci oluyor bikaç kere başıma geldi malesef
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Her türlü inazuma. İşin içine 2. kişi giriyorsa dik oturulan motor şart. Tabi arkadakini sevmiyorsanız ayrı Ayrıca çok kaliteli bir makine inazuma. Bunu gt250r kullanıcısı olarak kolaylıkla söyleyebilirim.

Motosikleti
    Evet artçı genelde bayan Gönlüm aslında 1000kmde doyamadan sattığım eski motorum ninjamda ama yakıt tüketimi / yedek parça fiyatları ve kasanın değişeceği unsurlarından ötürü ve yaklaşık 2000 tl lik farktan dolayı biraz uzak kalıyorum
    naked motosikletim olmadı hiç 120km gibi stabil hızlarda rüzgar inanılmaz rahatsız eder mi yoksa tolere edilir mi onu düşünüyorum.

Darkfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH125 Drift
    inazuma tercihimdir
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

www.mehmetpasayigit.com @mcpasayigit

Motosikleti
    0km dedim zaten 2.el kesinlikle düşünmüyorum.

Nexthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr250r kullanıcısı olarak her türlü inazuma
    cenkito bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bende bu ikilemde kaldım ama konfor bakımından inazumada karar kıldım.
    cenkito, fz6_fazer ve katre09 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Nexthor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250r kullanıcısı olarak her türlü inazuma
    Bu benim için önemli bir yorum. biraz açar mısınız?

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    İnazuma !!! Amortisor daha iyi. Fren daha iyi. Cift silindir. Sele konforu. Rahat surus.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben olsam düşünmezdim bile bir racing kullanıcıyla konusmustum 30 dk dan fazla binemiyorum falan diyordu ve resmen eziyet çekiyorum diyordu şehir içinde özellikle . Kesinlikle inazuma !

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    inazuma gidion açısı daha fazla kulanışı daha kolay cbr 250 kulandım ama inazumayı kulanmadım altın elbiseli abimizin 250likler kıyaslamasınıda izlemeni tavsiye ederim bence senin icin verimli olur inazuma cbr 250 ninja ktm sym wolf huysong dailim bunları karşılaştırıyor orda inazuma açık ara yorumlarda önde gözükdü bana.. özelikle cbr kulanıcısı çok övüyordu hatta param sınırsız olsa atraxyon için ktm şehir içi ve konfor için inazuma diyordu kesinlikle inazuma olurdu felan.. izlemeni tavsiye ederim..
    cenkito bunu beğendi.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam düşünmezdim bile bir racing kullanıcıyla konusmustum 30 dk dan fazla binemiyorum falan diyordu ve resmen eziyet çekiyorum diyordu şehir içinde özellikle . Kesinlikle inazuma !
    cbr250 tam racing değil dostum spor turing. gidon diğer racingler gibi çok aşağıda değil. yakın bi abimde var ve gram yorulmuyor. onunda inazumaya içi gidiyor ama şehir içi yakıtı (çift silindir olduğundan) cbr ye göre fazla,bakımları daha pahalı (2.1 litre yağ konuluyor),parçalar cbr ye göre çok daha kaliteli ama bi o kadar pahalı. yani işin özeti sadece motoru almakla iş bitmiyor,sonrasınıda düşünmen lazım. bakım masrafları,yakıtı,parça pahalılığı bana koymaz dersen tabiki benimde tavsiyem inazuma. ama ''yok o saydıkların bana ağır gelir '' dersende cbr250. cbr alırsan arkaya 3 lü çanta yaptırırsan artçınında pek fazla yorulacağını sanmıyorum.
    örneğin;

umarım az da olsa yardımcı olmuşumdur
    Brakers ve ArdaT. bunu beğendiler.

Açıkçası 2 kişiyken cbr250 den zevk alamıyorum. istediğinde gitmiyor istediğinde durmuyor :D bu motordan zevk alacaksan tek kişi binmen lazım. Ayrıca artçı olmak istemem pek konforlu olmadığını söylüyor binen arkadaşlarım

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper hiç tarzım değil. Yorumunuz için teşekkürler ama
    ozaman inazuma derim
    suzuki b king havasi var

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Genel yorumlara göre inazuma önde. Bende Ybr den inazumaya geçmiş birisi olarak sana İnazumayı tavsiye edicem. Fotoğraftaki cbr da iki kişiye motor saplanmış gibi duruyo ve yol tipi super sport (!) bir motora hiç yakışmıyor. Cbr ın inazumaya göre tek artısı bence rüzgarı kesebiliyor olmasıdır. İnazumada 110 üstü hızlarda rüzgar çok rahatsız ediyor. Yukarıdaki bir arkadaş artçılı sürerken cbr ın gidişinin ve duruşunun etkilendiğini söylemiş, İnazuma bu konuda bir adım daha önde, ben kız arkadaşımla (65 kilo) ybr de müthiş yoruluyordum hem gitmiyor hemde hızlanınca yavaşlamıyordu en ufak tümsekte amortisör sonuna kadar gelip tak diye vuruyordu inazumada bazen arkamda olduğunu unutuyorum tek başıma sürüyomuşum gibi oluyor.Şehir içindede gayet ekonomik km.de 18 kuruş yaktım ilk depomda rodajda olduğu için uzun yolda pek fazla uzayamadım ama bir kaç kere kamyon sollarken 6. viteste düşük devirde gazı açınca müthiş bir tork göstererek ilerde beni memnun edeceğini kanıtladı diyebilirim. Yazının sonunda şunuda belirteyim yazdıklarım tamamen kendi fikirlerimdir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)