Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu egzozsu bilen?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Calibre 250cc
    Merhabalar elimde calibre 250 cc var bu resimdeki egzoza para vermeden ulaşabilyorum acaba sesi nasıldır dinleme şansım olmadı benim motorda nasıl olur?? apaci gibi olmak değil derdim biraz daha gür ve güzel cıksın ses diye..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Usta 250cc motordan ne ses bekliyosun. Arkadaslarim cbr250 ye yurtdisindan getirdiklerk Akrapovic egzoz taktirdi ondan bile BANA GORE guzel ses gelmiyor. Orjinal ses en iyisi. Cok performans istiyorsanda iridyum buji tak

Motosikleti
    Calibre 250cc
    iridyum bujinn ne faydası varki? cok bi performans zaten bekleyememde en azndan artarsa güzel olur :D

Motosikleti
    Motorunu daha atik yapar belki hizlandirir biraz ama egzoz taktirma bence 250 cc ye

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    para vermeden ulaşabiliyorsan 3 5 lirayada taktır bak dene bğenemzsen parayla satarısn iridyum bujide 250 cc ye etki etmez hatta performansı iyice düşürür.

Motosikleti
    Calibre 250cc
    Kendım takarım takmaya sıkıntı yokda boşuna diğer motordan sökcem filan uzun iş yani

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı okanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendım takarım takmaya sıkıntı yokda boşuna diğer motordan sökcem filan uzun iş yani
    üşenme yap sonra video çek koy siteye bizde bakalım nasılmış sesi diye
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para vermeden ulaşabiliyorsan 3 5 lirayada taktır bak dene bğenemzsen parayla satarısn iridyum bujide 250 cc ye etki etmez hatta performansı iyice düşürür.
    250 cc nin performansınımı dusurur ? hımm ok

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı PEHLİVAN94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc nin performansınımı dusurur ? hımm ok
    arkadaşım bende 250 cc kullandım çok araştırdım 250 cc lerin bobinleri küçük olduğu için iridyum bujilere gereken akımı gönderemez.şimdi kle 500 alacağım buna iridyum buji takanlarda memnun değil performansı düşüyor dediler.
    biraz forumlarda gezersen bilip bilmeden konuşmamış olrsun.
    egzoz konusunada gelince adam orda ktm 125 egzoz tavsiyesi istemiş ona neden b*k atmıyosunda 250 cc ye atıyorsun.herkesin zevkine kalmış bişe adam isterse soba borusu takar.motor senin olunca sen düşünürsün takıp takmamayı.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Breton akrapovic bu.

Motosikleti
    Istedigim kisiye cevap veririm istedigim basliga yorum yazarim seni ilgilendirmez. Zaten anladigim kadariyla yazdigim yorumu okumamissin orda BANA GORE demisim zaten bana gore guzel degil dedim. Butun arkadaslarim ve ben dahil buji taktik ve motorun performansi artti. O agzini topla birde b*k atmissin felan benim gorusum kimse karisamaz

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    bu egsoz aynımı bilmiyorum ama aynı marka bi egsozu asyanın cup ında görmüştüm sesi toktu kafaya çivi çakan tip değildi

ama bildiğim kadarıyla tüm motorlara bu 250 cc 600 cc yada 125cc olayı değil de iyi bir usta yapması lazım (şahsi görüştür.)

çünkü sadece egsozu değiştirerek motora performans artışı beklenemez ve aksine azalış yaşanabilir çünkü egsoz silindirdeki basıncı düşürebilir ve arttırabilir ve buda motora artı yada eksi yönde etki edebilir diye biliyorum.(not: bunu bir motor ustasından sohbet anında aldığım bilgilerle yazıyorum)

en iyi verimi ses ve performans olarak almak için açık hava filt. egsoz ve yanında karbrtör ayarı yapılması gerekiyormuş

saygılarımla

Nexthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr250r a egzoz takmış biri olarak kesinlikle takmamanı öneririm

Motosikleti
    Calibre 250cc
    Sesi yüzünden takıyım diyodum ama vazgectim zaten acıkcası üşendım biraz nese kısmet olurda 600cc alırsam ozman güzel olur sesi..teşkkurler cvp veren herkese

Motosikleti
    Dedigime geldik iste iyi bir karar. 600 luge taktirmassan ayip sana :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)