Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 97 cc İle ceza sorunu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar,
    Uzun süredir forumunuzu takip etmekteyim fakat üye olup konu açmak bu güne nasipmiş.
    Benim motorum Ramzey 100 cc fakat ruhsatta 97 yazmakta malum vergi muhabbeti..
    geçenlerde 82 ile izmir sahil yolunda radara girdim, paşa paşa 166 tl mi aldım elime nasıl ödeyeceğim diye düşünürken bu gün sorgulamada çıkmadı ve 100 cc nin altında olan motorlara hız cezası olmadığı ile ilgili bir kaç yerde yazı okudum..
    bunun doğruluğu nedir acaba bilgi verebilrimisiniz..
    İyi akşamlar Tolga cengiz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Vergiden muaftır, 100 cc altı sizin de belirttiğiniz gibi ama cezadan muaf değil malesef.

Cezanın internet ortamında gözükmesi biraz zaman alabilir. En iyisi vergi dairelerinden ya da bankalardan ödemeyi yapmanız.

Böylece erken ödeme indiriminden de yararlanmış olursunuz.

Geçmiş olsun.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Plakama kesilen cezalar (Mobese kayıtları eşliğinde posta yolu ile tarafıma gönderilen) hemen internette görünüyordu. Polis amcamların durdurması neticesinde yediklerim (kırmızılı yazılı kağıt) internete düşmüyordu. Bende gecikme faizi olmasın diye gib den beyanlı trafik cezası ödemeden hallediyorum, indirimli oluyor.

şimdi dostum bazı noktaları yanlış bilmeni istemiyorum. öncelikle motorum 100cc ama ruhsatta 97cc yazıyor malum vergi muhabbeti demişsin. bu konuda genel bilgi olsun. motorun gerçekten 97cc. bu olay bütün motorlu araçlarda böyledir. mesela benim arabam 1600cc diye geçer ve satılır ama aslında (ve ruhsatta olan) 1599cc dir. ama bütün markalar 1599cc değildir. kaç cc olduğu firmanın üretim tercihidir. vardır bi bildikleri. yani 1600cc diye satılan bir araç. 1595cc , 1585cc gibi hacimlerde üretilebilir. ve ruhsatta yazan hacim, tip onay belgesine göre yazıldığı için gerçek hacimi belirtir. (ruhsatı yazan polis memuru yazım hatası yapmazsa)
    motorsikletlerde de aynı şekildedir. 600cc bi motor örnek mesela 599cc dir. 250cc motor ne bileyim 249cc dir. yani hep birazcık altında olur.

trafik kanununda bütün motorlu aracların hız limitleri belirtilmiştir. cc fark etmez geçersen ceza yersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler