Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"B" Ehliyeti olan kişi , "A2" Almak İsteyince ARTIK SINAVA GİRMİYORMU ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarin bende arayayim kursumu o zaman. Sinava girecegim diye girmedigim ve yaratmadigim stress kalmadi. Hatta sirket yurtdisi santiyesine gondericekti beni, istifa resti cektim! koca sirket sinavimi bekliyor, 30 hazirana ucak bileti aldi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Girmiyorsun.Bizzat kurs ile görüştüm.Onun yalancısıyım
    rumelian bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok YBR125 ESD alacağım
    Merhaba foruma yeni üye oldum.
    Pazartesi kursa A2 almak için başvurdum evrakları teslim ettim. B ehliyetim olduğu için yazılı sınavdan muaf olduğum sadece 27 Temmuzdaki direksiyon sınavına gireceğim söylendi.
    İzmir Gaziemir Özel Ege sürücü kursu.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun aldigim net bilgidir: Kayidini 1 hazirandan sonra yaptiranlar sinavdan muaf. Ben degilim:(
    1 mayistan beri bekliyorum... Hep soylemisimdir bu ulkede herseyi son anda yapacaksin.

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    affeedersiniz ama aklıma gelen bütün küfürleri saymak istiyorum bunu yapanlara birde şöyle olay varmış sınava muaf olanlar kazanamadımmı tekrar tekrara sınva girecekmiş para ödücekmiş işin saçmalığına bakya benim b ehliyetim var madem sınavı kaldırıon komple kaldır insanları uğraştırmaktan zevkmi alıyosunuz serefsizler bunu yapanlar ne kafasıyla yapıolar acaba ayran kafasımı madem yönetmelik değişti ehliyeti almak neden 3 ay sürüo onuda düşüründe 3 ay ehliyet beklemiyelim 1 ay yap adam gibi yap zorlu olsun ama 1 ayda da ver ehliyetimi şerefsizler
    im

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Arkadaşlar herkese merhaba. Şu an Ardahan'da ikamet etmekteyim. Bir arkadaşımın C sınıfı ehliyeti var ve A2 sınıfı ehliyet almak istiyor. Bu yeni değişim C sınıfı ehliyet için de geçerli mi. Dün Ardahan'da bir sürücü kursunu aradık motor sınavına da girmesi gerektiğini söylediler. Ayrıca masraf olarak 600 TL sürücü kursuna 400 TL sınav harçları olmak üzere toplamda 1000 TL gibi bir masrafı olacağı söylendi. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Saygılar...

sayıyırum durmadan abi kulakları çınlasın i lerin

olmaz olsun böyle iş

Motosikleti
    Honda cb125e
    Bugün görüştüğüm sürücü kursunda 1 Haziran sonrası kayıt yaptıranların yeni yönetmeliğe göre fark sınavına girmeden direksiyon sınavına girecekleri, önceki kayıtlıların motor sınavına gireceklerini söylediler.

onurizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sürücü kursuna başvuran arkadaşlar ehliyeti ne zaman alabileceğinizi söylediler mi peki?

Motosikleti
    Honda cb125e
    29 Haziran motor sınavı, 27-28 Temmuz direksiyon eski yönetmeliğe göre olacakmış.Ağustus ortası gibi de sürücü belgesi alabileceğiz.

Şimdi bende A2 alacağım da sıkıntı şu ki halen dağın başındayız Burdan da Ağustos başı gidiş olacak. Acaba burda direksiyona girsek yetişmezse gittiğimiz yerden ehliyeti alabilir miyiz?

valla arkadaşlar bende b sınıfı ehliyet var evrakları hazırlıyorum banada yazılı sınav artık yok dediler kursta sadece direksiyondan sınav oluncak dediler bakalım yarın tam kaydımı yapıcam

serdar_ata bende geçen gün sordum ağustosta olan direksiyona girebilirsin dediler. Sana ne tarihi ne zamana verdiler acaba?

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Banada kursdan 27 28 temmuza yetiştirilmeye çalışacaklarına yetişmezse 4 ağustosa girebileceğimi ve de ehliyetimizin yeni olacağı bir de tekrar ehliyet değiştirmek zorunda kalmıyacağımız söylendi

Selamün Aleyküm. Benimde ALLAH'A şükür B sınıfı ehliyetim var. A2 almayı düşünüyorum.Ben şimdi başvursam 27 temmuz direksiyon sınavınamı gireceğim eğer öyleyse direksiyon derside alma mecburiyeti varmı? Şimdi başvurmazsam başka sınavlar için kurstan direksiyon dersi almak zorundamı olacağım ve motor sınavına girmek zorunda olacakmıyım?

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    geçen gün bende sordum yeni yasaya göre sadece direksiyon sınavına girilecek dedi oda eylül ayındaymış

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Yazılı sınav kalktı evet. Hatta ben kursa 2 gün geç kayıt yaptırsaydım bende sadece direksiyon sınavına girecektim. Kurstan aldığım bilgi buydu. He B ehliyetin var ve araç kullanıyorsan zaten motor sınavı sıkıntı olmuyor orası ayrı. Ancak kurs sahibi tanıdık olduğu için bunun çok makarasını da yaptık. Keşke iki gün sonra kayıt yaptırsaydım dedim. Motor sınavından mı korkuyorsun gibi makaraya sardı Hayır dedim direksiyon sınavı süresi uzadı ya daha fazla motora binecektim dedim (motorum henüz olmadığı için her şeyi fırsat biliyoruz tabi ) yani söylediği şey öyle 8 duba koyacaklar aralarından geçip gideceksin hadi tamam demeyecekler. Sınav süresinin uzadığını ve bir çok güvenlik hatasında anında sınavın bitirilerek bir sonraki sınavda görüşürüz deneceğini söylüyorlar. :D yani Direksiyon sınavı zorlaştı diyebiliriz. Tamam teorik sınav kalktı ama!!

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    benim a2 ehliyetim var sadece bende b almak istiyorum . bu olay tam tersi olarak benim içinde geçerli mi yoksa sadece b ehliyeti olupta a2 ehliyet almak isteyenler için mi geçerli ?
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Alıntı vacco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm. Benimde ALLAH'A şükür B sınıfı ehliyetim var. A2 almayı düşünüyorum.Ben şimdi başvursam 27 temmuz direksiyon sınavınamı gireceğim eğer öyleyse direksiyon derside alma mecburiyeti varmı? Şimdi başvurmazsam başka sınavlar için kurstan direksiyon dersi almak zorundamı olacağım ve motor sınavına girmek zorunda olacakmıyım?
    Aleykümselam. Hayır bu gün kayıt olsan yazılı sınava giremezsin. Temmuz sonundaki sınav için ise kurs ta muallaktaydı. Bu sınava acaba yeni sistem üzerinden girilebilecekmi sorusu onlarda da mevcuttu. Hatta ben direksiyon sınav harcını vereyim dedim şimdiden 50 TL değilmi dedim yok şimdi verme dediler biz arayacağız seni o zaman gelirsin verirsin dediler. Neden dedim. Bu sınava yeni düzenlemelere göre girilecek ise sınav harcı 50TL olmayacak deniliyor. Sınav süresi uzadığından direksiyon sınav harcının da 80 - 100 TL aralığına çıkabileceğini söylediler.

Yani bu demek oluyor ki eğer sınav harcının ücreti yükselirse bu sınav dönemine siz de girebileceksiniz. Çünkü yeni sınav sistemi ücreti alınacak ise yeni sisteme göre B sınıfı ehliyeti olanlar da sınav harcını yatırıp ders almaları durumunda (Yani kursa gitmeleri durumunda) sınava girebilecekler. He ücret artmaz ise sadece Haziran sonunda yazılı sınava girenlerin bu direksiyon sınavına girebileceği anlamına geliyor. Benim kurstaki muhabbetten anladığım bu!

Ayrıca her ne koşulda olursa olsun ders almak zorunlu. Özellikle bu yeni düzenlemeler sonunda ders devamlılıklarının daha sıkı denetleneceği ve belirli bir sürenin altında ders almayanların sınava giremeyeceği yönünde... Yani düzenleme değişse de kursa yazılıp ders alma zorunluluğu söz konusu. Yani Ben kursa kayıt olmadan harcımı yatırıp başvurumu yapayım sınava gireyim gibi bir durum söz konusu değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim a2 ehliyetim var sadece bende b almak istiyorum . bu olay tam tersi olarak benim içinde geçerli mi yoksa sadece b ehliyeti olupta a2 ehliyet almak isteyenler için mi geçerli ?
    Şimdi ben kursa gittiğimde beni B ve daha farklı sınıflarda ehliyet alan kişilerle aynı motor dersine soktular. Ben bunu derste hocaya sordum hocam ben B sınıfı ehliyet sahibiyim A2 alacağım ve bu yüzden sadece motor dersinden sınava gireceğim Motosiklet ile ilgili olarak motor dersini ayrı olarak verecek misiniz diye sorduğumda bana sadece şunu söyledi: "Hayır ayrı bir ders yok çünkü motorların çalışma prensipleri aynı. Sınavda sizin önünüzdeki kitapçıkta sorularda 'Motosiklette şu şöyleyse sebebi nedir?' tarzında soracaklar diğer gruplarda 'Otomobilde şu şöyleyse sebebi nedir?' şeklinde soracaklar. Sadece öndeki sıfat değişecek ama cevap ikisinde de aynı olacak! Yani bir gruba 'Motosiklette eğer motor ateşleme yapmıyorsa sorun nedir?' diye sorulur diğerinde 'Otomobilde motor ateşleme yapmıyorsa sorun nedir?' gibi sorulur ikisininde cevabı örneğin 'indüksiyon bobininden gelen kablo çıkmıştır' olur" demişti.

Yani motor sınavının ikisi içinde sadece baştaki sıfatların farklılığı olarak değerlendirilirse evet sizinde B sınıfı için normal şartlarda girmemeniz gerekir. Ancak Değişen sistemle birlikte soru tarzlarında da değişimler olacağını düşünüyorum. Konular daha detaylı sorulabilir... Bu sebeple A2 den B ehliyeti almak isteyenler tekrar motor sınavına girmek zorunda kalabilir. Araştırmak gerek açıkcası... Bir kursa bununla ilgili sormak lazım...
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)