Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vıteslı motora geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    Arkadaslar selam
    Bugun ıtıbarıyle ılk kez vıteslı motorum oldu ve ılk kez vıteslı motor kullandım Apache RTR 150 aldım bıraz E5 de sıkıntı cektım alıskanlıgımm trafık durdugunda vıtesı bosa almadıgımdan stop ettım bı ıkı kez)) ama 1 saat ıcınde alıstım cok zevklı bıseymıs zor sanıyordum ama ınanın cok keyıflıymıs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki gsx650f, yamaha r6
    kazasız belasız sürüşler dostum. ilk zamanlar debriyajı bol bol kullanmanı tavsiye ederim. hayırlı olsun yeni motorun
    extra_serkan bunu beğendi.

Motosikleti
    tesekkurler valla bende oyle yapıyorum debrıyajı bırakmıyorum elımden sanırım 1 yda bıter balata fln kalmaz ))

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Debriyajı bol bol kullan demenizdeki kasıt nedir . ?

Motosikleti
    debrıyajı bol bol kullan demesındekı kasıt stop etme şansım cok fazla acemı oldugum ıcın scoterdan alıstıgımız durdugumuzda bırakıyoruz gıdonu o zamanda bı bakıon motor stop etmıs ) yanı araba mısalı durdugunda bosa alman lazım motoru acemılıkten bosa almayı unuttugndada motor atop edıyor bugun en az 5 kez yasadım o durumu )

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Anladım fakat zaten olması gereken bu yani ekstradan fazla kullanmak nasıl oluyor onu anlamadım veya az kullanmak nasıl oluyor ? Gerektiği yerde kullanılır azı çoğu nasıl oluyor debriyajın onu merak ettim ?

Motosikleti
    o kadarını bende bılmıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

araba kullanmak = vıteslı motor kullanmak =)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım fakat zaten olması gereken bu yani ekstradan fazla kullanmak nasıl oluyor onu anlamadım veya az kullanmak nasıl oluyor ? Gerektiği yerde kullanılır azı çoğu nasıl oluyor debriyajın onu merak ettim ?
    Diyo ki, vitesi boşa almayla uğraşma debriyaj kolu sıkılı bekle.

Motosikleti
    aynen balata bıtermı bıtmezmı artık bakacagız ama bu vıteslının keyfı bı baska ))

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen balata bıtermı bıtmezmı artık bakacagız ama bu vıteslının keyfı bı baska ))
    debriyajı sıkmak balata bitirmez..
    debriyajı kavrama noktasında tutarsanız debriyaj biter
    extra_serkan, drtayfun ve ortohnt82 bunu beğendiler.

Motosikleti
    bunu gercekten merak edıyorurdum tesekkurler yorum ıcın

Motosikleti
    suzuki gsx650f, yamaha r6
    arkadaş vitesli motora yeni geçmiş. ani frenleme gerekmediğinde mesala kırmızı ışıkta bekleyen arabaların arasından gecerken (mesala 2. viteste gecerken yavaşlarsa silkinebilir ve dengesi bozulabilir),durmak üzere yaklaşırken (ani frende değil) veya sehir içi sokaklarada dönüşe yaklaştıgında frenle beraber debriyajı kulanabilir. genelde debriyajı bitirmekten korkulur kavrama noktasında tutmadığı sürece sıkıntı olmaz.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Hayırlı olsun. Boşa alma zaten, debriyaj sıkmakla bitseydi benimkisi biterdi. Vitesi boşa atmak güvenli değil. Allah korusun, ışıkta dururken yandan kontrolünü kaybeden bir araç üstüne gelirse, vites aramaya vaktin olmaz. Altın kural, vites 1de, sol el debriyajda, sağ el gazda, sağ ayak arka frende. Alışkanlık edinince en dik yokuşlar bile fasa fiso...
    extra_serkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ortohnt82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş vitesli motora yeni geçmiş. ani frenleme gerekmediğinde mesala kırmızı ışıkta bekleyen arabaların arasından gecerken (mesala 2. viteste gecerken yavaşlarsa silkinebilir ve dengesi bozulabilir),durmak üzere yaklaşırken (ani frende değil) veya sehir içi sokaklarada dönüşe yaklaştıgında frenle beraber debriyajı kulanabilir. genelde debriyajı bitirmekten korkulur kavrama noktasında tutmadığı sürece sıkıntı olmaz.
    Teşekkürler yorum için,peki 4 . vitesdedusuk hızla gıdersek mesela 2000 devırde gıtmek debrıyaja zararı olur mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler yorum için,peki 4 . vitesdedusuk hızla gıdersek mesela 2000 devırde gıtmek debrıyaja zararı olur mu
    motor hıc bagırmadıgı ıcın az yakıyor gıbı gelıyor ınsana bı arkadasım ıse tam tersını motor cıg benzın yaktıgı ıcın daha fazla yakıt sarfıyatı oldugunu soylemıştı bılemedım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)