Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çekik Gözlü Çinliden > CBR 1000RR a > oradan > Honda PCX 125 e Motor Salatası Tarifi

Motovento
    REKLAM ALANI
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Selam MT Ailesi . 3 günde 2 farklı motor tarzıyla yaşadığım tecrübeyi paylaşmak istiyorum sizlerle.

Sabredip okuyana şimdiden teşekkürler..

Cuma günü arkadaşım aradı sana bir şey göstereceğim

akşam fabrikaya gel dedi.Peki dedim gittim merakla.

Bi baktım karşımda CBR 1000RR Dedim aga bu nedir?

Alanyadan almış motoru bi kaç gün önce ehliyet yok deneyim

yok canını seven biricik arkadaşım! korumaları almayı unutmamış Allah'tan.

Motora karşı ağzımın suyu akarken Altın Elbiseli Adam edasıyla

bununla başlanır mı? şehir içinde bu kullanılır mı? Gram tecrübe

ehliyet yokken bu kadar para buna verilir mi? sorularıma hiç bir mantıklı yanıt

alamadım tabi. Neyse benim için zevkli heyecanlı kısım olan sürüş kısmına geçtim.

2bin liralık dandik scooter kullanan biri olarak en son vitesliyi sınavda kullandım o da koldan vites

neyse bindimm motorun üzerine de benmi ona bindim o mu bana bilemedim. Lakin o his eski model

amerikan arabalarına binmek gibiydi önde 1 metre depo bi kaç metre göstergeler felan sonra gidona ulaşabilim sonunda.

Boş viteste gaz alıştırmaları yaptım tek kelimeyle ürktüm Neyse akşam olması sebebiyle sanayi bomboştu.

İnlerle cinlerin maçı varmış gezi parkı meselesi nedeniyle o maçta iptal olmuş Neyse boştu yani sanayi-büsan-

Taktım 1 e yavaşça gaz verdim döndüm biraz gaz verdim kiii o ne öyle o nasıl bi güç öyle.

İlerde güvenlik aracını gördüm bi sollayım dedim arabayı geçtim ama ne hız dedim bi baktım devir daha 6000 de

Ama yemin ederim o 6000 devirdeki sesinden korktum ürktüm mıçtım ki daha geriye 6000 devir boşta

yatıyordu. Korktum 2 ye geçtim. biraz turladım döndüm ama indim durumum aynen şöyleydi:

Mario Oynayan Kız videosunu izlemişssinizdir. Orada diyordu ya "ELLERİM TİTERİYOOO" diye aha tam öyleydim

Arkadaşa sövgülerimi ve ölürsen sevmediğin motor kullanmayı bilmeyen birine motoru miras bırak öyle git

hiç değilse yalnızlık çekmessin dilek ve tavsiyelerimi ileterek ellerim titereyerek çinlime bindim ve yavaaaaşş yavaaaşş

oradan uzaklaştım. Uzaklaştıkça bilimçli olrak bu makinaları kullananlara da saygım bir kat daha arttı zor işmiş hakikaten..

PCX Meselesine Gelince..

Malumunuz dün açıköğretim sınavı vardı eşimin sınavı da bize yaklaşık 25-30 km olan Selçuk Üniversitesindeydi.

Normalde arabamla giderdim ama Mengu16 ve TEKTEKER_RAMÇO bilir bi kaç gün önce aracımı sattım.

Benim çekikgözlü artçıyla dövsen sövssen egzozuna patates tıkamakla tehdit etsen o İstanbul Yolunu çıkamaz.

Eniştemden PCX ini rica ettim sağolsun verdi. Neyse kasklarımızı taktık çıktık yola. İlk aldığı zmana kullanmıştım

bu motoru fakat o zmana benim çekik gözlü çöplükte hurda plastik, demirciler sitesinde erimeyi bekleyen demir

olduğu için sadece hoşuma gitmişti. Neyse uzatmayalım çıktık yola. Acaip rahat.benimkine göre yüksek oturuş ozisyonu

harika bi rahatlık.Hele o gidon açısı Aman Allahım utanmasa 180 dönecek..

İstanbul yolunda sınav nedeniyle keşmekeş olmuş trafiğin arasından süzüle süzüle ışıklarda stop ederek acaip rahat bi

yolculuk yaptık. Artçıyla hafif bayırda 90 ı rahat gördüm. Birde bu motorla anladım araç sollamak neymiş,nasıl yapılırmış?

Sol şeridin olduğunu hatırlattı bana PCX. 125 lik gibi gitmiyordu lakin . Yok eğer bu 125cc ise benimkisi 100 değil kesin -50 cc

falandı. Eşimi bıraktım sınava. Birde yalnız sürdüm. Büyük tekerin farkı ayan beyan ortayydı. Yol tutuş mükemmele yakın.

Titreşim neymiş onu öğrendim. Benimkiyle 60 a artçıyla çıktığımızda fiuuvvvv uçuyoruzz oluyordu. Bunda 90 da bile o his yok.

Viraj kabiliyeti motorun çalışma stabilitesi artçılı artçısız konforuyla PCX i bir kez daha sevdim. Tüm PCX lilere selam olsun

Netekim 3 günde 2 motor sürdüm. 2 side beni benden aldı. Hatta ilki ruhumu da benden almaya kalktı ama

6000 devir altında giderek buna izin vermedim Cbr1000 bilmeyen için ölmenin pahalı ve egzantirik ve bi okadar

da apaçi ce yolu.

PCX ise tam bir şehir scooter ı. Beyaz yakalıdan mavi siyah hatta pembe yakalılara bile hitap eden kaliteli bir motor.

SAbredip okuyana teşekkürlerimi iletir müstakbel apaçi arkadaşıma sövgülerimi bir kez daha ileterek ama bu tecrübeyi

yaşattığı için teşekkürlerimide esirgemeyerek bu konuya şimdilik nokta koyuyorum. Hatta üç nokta koyayım ki devamı

da olsun inşallah. ...
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    1000 lik SS motoru pek akil isi degil be usta yorumlarina bayildim. Pcx icinde herseyine katiliyorum.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    1000 liği tahmin edemiyorum zira 150 likten 250 liğe geçtiğimde bune lan demiştim 1000 lik benden uzak dursun istanbulda nerede kullanacağım 1000 liği
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

Yarın tarzımı motorumu değiştircek olsam, pcx herzaman kenarda durur

Motosikleti
    XT 660 R
    @PEHLİVAN94: eyvallah dostum gerçekten pek mantıklı değil. Ancak 2. motorun varsa keyfe keder 1000 lik olur.

@gugukk:max hızı 80km olan ona ulaşmak içinde yıllar gerektren 100 lük çinli den sonra böyle bişi sürdüğünü düşün bide

@Fatih : PCX gerçekten çok geniş bir yelpazeye hitap eden ve ihtiyaç gören bi scooter. Kaygısı olanlar hiç düşünmesin. Binsin sonra karar versin..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    1000rr in sahibi arkadasini naptın biraktin mi sanayi de ölür mölür arayip sorsaydin eve gidebildin mi diye

Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000rr in sahibi arkadasini naptın biraktin mi sanayi de ölür mölür arayip sorsaydin eve gidebildin mi diye

arkadaşım yerine motoru arayacaktım naptın attın mı üstündeki ağırlığı die

ama motorun numarasını almayı unutmuşum usta
    shooter1 ve Panter38 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Haftasonu BMW test sürüşü organize etmişti ben de orada F700GS, C650 scooter, F800 ve R1200GS sürdüm, resmen feleğim şaştı. O R1200GS'nin 5 bin devir civarı hızlanmasını sadece uçağın kalkışıyla kıyaslayabilirim. Bu vesile ile bu motorların şu an için bana 3 numara fazla olduğunu da anlamış oldum. Bundan sonraki hedefim kesinlikle 250 cc olacak.
    Yanagisawa bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Anlatım güzel yorumlar da güzel teşekkürler kardeşim paylaşımın için. Sanirim 4 rakamlı cc ler değilde 3 rakamlı cc ler en uygunu

Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatım güzel yorumlar da güzel teşekkürler kardeşim paylaşımın için. Sanirim 4 rakamlı cc ler değilde 3 rakamlı cc ler en uygunu
    Eyvallah kardeşim beğenmene sevindim.

Dediğin gibi 250 lik ideali sonra her cc bizi pamuğa faha fazla yaklaştırır
    OsmnDmrl, sailor33 ve xawa bunu beğendiler.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Ben ilk 1000 cc kullandığımda ki bu R1 di 1.viteste 2000 devirde ani gaz açtım ve öldüm zannettim o saniyeleri hala hatırlamıyorum bugün yaşıyorsam o anda yolun boş ve düz olmasıdır nasıl gazı kapayıp 2 ye attığımı ve 3 atıp sagdan titreyerek yola devam ettiğimi ben bilirim motor alırken Cbr 1100 XX alıyodum üstüne binince ürktüm arkadaşımda abi boşver bukadar büyüğünü dedi bende vaz geçtim.
    OsmnDmrl bunu beğendi.

doganmizrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Çok sevdiğim bir abim kawasaki ninja sahibi. Motoru her gördüğümde resmen çenem düşüyor, ağzımın suyu akıyor; Anahtarı uzatır bana al kullan diye bi türlü cesaretimi toplayıp alamıyorum ya laa ama ahdım var binicem o makinaya... Korkmayıp da napayım aga 0'dan 100'e sadece 3.6 saniye :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:51 ----------

Bu arada çok keyifli bi anlatım yapmışsınız zevkle okudum hocam...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah kardeşim beğenmene sevindim.

Dediğin gibi 250 lik ideali sonra her cc bizi pamuğa faha fazla yaklaştırır
    Tabi bide işin pamuk tarafı var orası da doğru
    ahmetersoz1 bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    XT 660 R
    @Yanagisawa : özellikle SS tarzı motorlar çok fena agresif usta . 700cc lik honda nın nc leri felan bu kadar değildir sanırım. Benden uzak Allah a yakın

@doganmizrap :bu kadar büyük SS kullanmak şöyle bişi usta: hani dönerin yanında biber turşusu olur ya ağzınız yanar ama yine de yemek hoşunuza gider. neredeyse onun gibi

bişi. Yemesi acı sonrası ıstıraplı daha sonra olsa da yesek kıvamına geliyor ki bu fena Beğenmenizze sevindim teşekkür ederim yorumunuz için..

doganmizrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Yanagisawa : özellikle SS tarzı motorlar çok fena agresif usta . 700cc lik honda nın nc leri felan bu kadar değildir sanırım. Benden uzak Allah a yakın

@doganmizrap :bu kadar büyük SS kullanmak şöyle bişi usta: hani dönerin yanında biber turşusu olur ya ağzınız yanar ama yine de yemek hoşunuza gider. neredeyse onun gibi

bişi. Yemesi acı sonrası ıstıraplı daha sonra olsa da yesek kıvamına geliyor ki bu fena Beğenmenizze sevindim teşekkür ederim yorumunuz için..
    acıya da bayılırım gözümden yaş gelene kadar yerim. Hayır ben zaten biliyorum başıma geleceği olsada
    yesek dicem devamlı şaka bi yana o akrapoviçten çıkan ses yeter :D param olsun basarım parayı alırım altından ninjayı... Bana göre motosiklet piyasasının monalisa sı o makina ...

Motosikleti
    Ya Umutlarda Biterse :)
    Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 1100 XX alıyodum üstüne binince ürktüm arkadaşımda abi boşver bukadar büyüğünü dedi bende vaz geçtim.
    Bu nasıl bir vaz geçme şeklidir abi gözünü seveyim yıktın geçirdin burada beni gülmekden. Oldu tamam görüşürüz kalsın gibi bişeyler daha ekleseydin çatır çatır çatlardım gülmekten.

Her neyse büyük cc bi motor'a binmedim belki binememde ama şunu bilirim videolardan ve otobanlardan gördügüm üzere 600 cc üstü normal insanlara göre değil.

Allahıım herkesi korusun kaza bela vermesin tekeriniz istediğiniz gibi bassın diyelim... VE KANDILINIZ MUBAREK OLSUN DER ELLERİNİZDEN ÖPERİM

Motosikleti
    Alıntı OsmnDmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl bir vaz geçme şeklidir abi gözünü seveyim yıktın geçirdin burada beni gülmekden. Oldu tamam görüşürüz kalsın gibi bişeyler daha ekleseydin çatır çatır çatlardım gülmekten.

Her neyse büyük cc bi motor'a binmedim belki binememde ama şunu bilirim videolardan ve otobanlardan gördügüm üzere 600 cc üstü normal insanlara göre değil.

Allahıım herkesi korusun kaza bela vermesin tekeriniz istediğiniz gibi bassın diyelim... VE KANDILINIZ MUBAREK OLSUN DER ELLERİNİZDEN ÖPERİM
    Büyük cc motora zaten binmedim diyor ve XX1100 için vazgeçtim diye gülüyorsun motor dev gibi ve 300 km lere çıkması toplamda 10 saniye falan,zaten bu psikolojiyle motora oturup birde gerçekten hacim olarakta büyük bir motora binince o ağırlığı tartınca insanın gözü korkuyor ve yok anam kalsın diyip iniyorsun XX 1100 den inip yanındaki cbr 600 binince aradaki farkı ozaman anlıyor insan ama aklımdada hala yok değil hep bir yönüyle cezbediyor CBR XX 1100 beni,hala gözüm onlarda malum satış sitesine girdimmi mutlaka bakarım XX lere
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

Motosikleti
    Ya Umutlarda Biterse :)
    Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük cc motora zaten binmedim diyor ve XX1100 için vazgeçtim diye gülüyorsun motor dev gibi ve 300 km lere çıkması toplamda 10 saniye falan,zaten bu psikolojiyle motora oturup birde gerçekten hacim olarakta büyük bir motora binince o ağırlığı tartınca insanın gözü korkuyor ve yok anam kalsın diyip iniyorsun XX 1100 den inip yanındaki cbr 600 binince aradaki farkı ozaman anlıyor insan ama aklımdada hala yok değil hep bir yönüyle cezbediyor CBR XX 1100 beni,hala gözüm onlarda malum satış sitesine girdimmi mutlaka bakarım XX lere

estafurullah abi yazdıklarim yanlıs anlaşılmasın ben küçümseme mahiyetinde yada asalayici bir tavirla değil daha cok hosuma giderek ve gülümsetici yaniyla bi ima yaratmişdim yanlış anlaşıldıysam affola aklıma geldikce gülüyorum ama hala

Motosikleti
    Alıntı OsmnDmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estafurullah abi yazdıklarim yanlıs anlaşılmasın ben küçümseme mahiyetinde yada asalayici bir tavirla değil daha cok hosuma giderek ve gülümsetici yaniyla bi ima yaratmişdim yanlış anlaşıldıysam affola aklıma geldikce gülüyorum ama hala
    Yokbe kardeşim ben biraz sert girmişim konuya gerçekten büyük bir motor ve insanı korkutuyor öyle 90ps olan 1100 lerden değil şöyleki motoru bakmaya BMW 1200 RT ile gittik düşün ondan indiğimiz halde gözümüz korktu gücü bizi ürküttü oyüzden biz sonra uğrarız gibilerindan kaçtık oradan bu arada malum satış sitesinde biri siyah,biri mavi çok güzel 2 tane var
    OsmnDmrl bunu beğendi.
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Konuyu güncelleyeyim. Henüz okumamış ve görmemiş arkadaşlar da okusun. Anlatım için teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)