Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2013 cbf 150 yağ eksiltme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150
    Selam Arkadaşlar ,700 km ye gelmiş cbf 150nin yağ seviyesinin 1. ci çizgiye gelmesi normal bir durumdur ?
    motoru anes ten almıştım telefonla durumu izah ettiğimde problem yok dediler. 200 gr 10-40 yağ ekleyin 1000 km de bakarız dedi , Eyv. dedik telefonu kapadık.
    Konuyla ilgili bilgisi olan ve yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    cbf bu yağ eksiltecektir ama ilk 700 km de o kadar eksiltmesi normal mi düşündürücü olan bu.. bence yağı sen değil servis eklesin ve yapılan işin kaydını iste..ilerde işine yarayacak...

Motosikleti
    CBF 150
    İlgine Teşekkür , ama yağı dipte görünce panik yapıp servisi aradım ve 200 ml eklemiş bulundum :(

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Rodajdaki motor çok sıkıştırılmayacağı için zorlamadan kaynaklı yağ eksiltmeler de olmaz, 2013 cbf150 bile yapıyosa gerçekten bunu, ayıp etmiş.

Motosikleti
    cbf bu kullanıma bağlı olarak 200 de yakar 400 de .. ama bakın tecrübeye sabittir 400 grm yağ ile kadıköyden pendiğe kadar geldim... kaza sonrasında kırılan sanzumanın sunfix ile yapıştırıp yanımda bulunan 400 ml yağı ekleyip geldim...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ne eksiltmesi hacıı bildiğin gağ yakmış .

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajdaki motor çok sıkıştırılmayacağı için zorlamadan kaynaklı yağ eksiltmeler de olmaz, 2013 cbf150 bile yapıyosa gerçekten bunu, ayıp etmiş.

Aynen Rodajda olduğu için şuana kadar 60 km nin üstüne çıkmadım , 5 bin deviri geçmedim . Ve bu problemden dolayı motor dan fena soğudum ....

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne eksiltmesi hacıı bildiğin gağ yakmış .
    birazdan hondacılar basar burayı...
    bendekilerin hepsi yakıyordu.... ben kabullenip alıyordum bu durumu.. ama insanlar kabullenmiyor...

sen 1000 bakımından yapılacaklar lsitesine yağ eksilttiğinide belirt... elinde kayıtlı evrak bulunsun.. ilerde garantiden motor yaptırırsın..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

cbf nin yağ yakma sorunu yok diyenler bu başlığa ne diyecek bakalım
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birazdan hondacılar basar burayı...
    bendekilerin hepsi yakıyordu.... ben kabullenip alıyordum bu durumu.. ama insanlar kabullenmiyor...

sen 1000 bakımından yapılacaklar lsitesine yağ eksilttiğinide belirt... elinde kayıtlı evrak bulunsun.. ilerde garantiden motor yaptırırsın..
    Eyv.. Ramço tavsiyene uyucam ama böyle her an yağı biticekmiş gibi yada motor elimde kalıcak gibi içine sinmeye sinmeye motor kullanmak bu güzel havalarda beni çok geriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Bu arada 200 ml yağ ekledım çizginin yarısına çıktı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kendin hiçbir şekilde müdahele etme. Sonra bakıma gittiğinde ölçüp, eksiltmiyor diye yazarlar. CBF 150 kullanıcılarının başlığını hayretle okuyorum. Arada bir motora yağ eklemeyi olağan birşey olarak görmeye başlamışlar. Bir de "Motor çok güzel, yağ eksiltmesi dışında bir sorunu yok" falan diyorlar. Bundan büyük sorun mu olur ? Herneyse, iki bakım arasında benim motorun yağını kontrol edip yağ eklemek gibi bir mecburiyetim yok. Motoru elime alırım, garantiden değişir.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendin hiçbir şekilde müdahele etme. Sonra bakıma gittiğinde ölçüp, eksiltmiyor diye yazarlar. CBF 150 kullanıcılarının başlığını hayretle okuyorum. Arada bir motora yağ eklemeyi olağan birşey olarak görmeye başlamışlar. Bir de "Motor çok güzel, yağ eksiltmesi dışında bir sorunu yok" falan diyorlar. Bundan büyük sorun mu olur ? Herneyse, iki bakım arasında benim motorun yağını kontrol edip yağ eklemek gibi bir mecburiyetim yok. Motoru elime alırım, garantiden değişir.
    Ya ne biliyim acemiliğime geldi 200 ml ekledim , gerçi servise gidince başlarını ağrıtıcam ama , bir daha kesinlikle dokunmam...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Aha hem 5000 tl para ver hem yag yaksın,Siz alısmıssınız Kakılmaya.
    zaferkarizma ve utkan35 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler cbf 10 numara motordur o yağ yakmasını fazla takmayın kafaya eksilttiği kadar ilave edin yola devam ne olacak yağ yakıyorsa sonuçta ileri teknoloji bütün araçlar yağ yakar
    ama bizde taaaa 2008 den kalma ybr yağ yakmıyor eski teknoloji diye galiba
    Mengu16 ve utkan35 bunu beğendiler.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    normal değil. motor yağına bakarken motorun orta sehpada, ön teker yere basık ve kesinlikle düz zeminde olduğundan emin olun.
    buna rağmen yağ eksiliyorsa garantiden tamirini isteyin.
    başa çıkamazsınız, sonunda motor kitlersiniz, aman...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    tamirinimi isteyin bu cbf ler üretildi üretileli yağ yakıyor aa tabi pardon cbf cok para adı vr honda kimse laf edemez çünkü imaj çizilir motorun piyasası düşer.honda hiç yağ yakan motor üretirmi demi ama ayıp..... ama şimdi arkadaş servise bakıma gittiğinde veya kendisi diecekki yağ yakmamış ben sıcakken bakmışım fln filan pişman...
    otopsici bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bence sen tam tamına düz yerde bakmadın ki çok fark ediyor bu ..en ufak zemin değişikliği çok fark ediyor..

ilk yağ değişiminde kendine bir yer belirle..ve km yaptıkca yağına hep orda bak..en verimki sonucu orda alırsın.

evet yakıyor kardeşim..yağ yakıyor..yağ yakma yüzünden çamur atıyorlar hondaya..ama tek kusru budur..yakıyor..onun haricinde tek bir kusru yok..
    yok...

olay bu..
    semihg bunu beğendi.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    kullanıma göre yağ yakması var evet kabul , amafazla yağ yaktığı zaman gaantiden yenileniyor, ayrıca tercih meselesidir hondacılar gelecek ne diyecek bilmem ne bilmem ne ......., arkadaşım mal bizim para bizim kime ne, nereye harcamışız (5000 lirayı buna mı verdin denilirse cevap ancak böyle olur ), saygılı olamayı öğrensek keşke su hayatta ve insanların tercihlerine bunu gösterebilsek
    yasin_942, Garip ve JohnnyGuitar bunu beğendiler.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanıma göre yağ yakması var evet kabul , amafazla yağ yaktığı zaman gaantiden yenileniyor, ayrıca tercih meselesidir hondacılar gelecek ne diyecek bilmem ne bilmem ne ......., arkadaşım mal bizim para bizim kime ne, nereye harcamışız (5000 lirayı buna mı verdin denilirse cevap ancak böyle olur ), saygılı olamayı öğrensek keşke su hayatta ve insanların tercihlerine bunu gösterebilsek

Yakınmayın O zman, Buna cvbımda bu oluyor.. !! Herkez Hondayı beyenmemizi istiyor ters yorum atınca hurrra saldırın.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Her konuya Cbf 150 al diyenler pek görünmüyor bu topikte

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)